Nejnovější

Kniha roku 2017
02.05.2018

Výsledky ankety Kniha roku 2017

Server Databáze knih dnes zveřejnil výsledky čtenářské ankety Kniha roku 2017. Tentokrát se žádné větší překvapení nekonalo - vítěze v hlavní kategorii se nám podařilo odhadnout vcelku snadno. Jak jste na tom byli vy?

Panský dům a jeho dcery
02.05.2018

Co bude vycházet - začátek května 2018

S květnovým knižním veletrhem přichází i přílivová vlna nových literárních hitů! Z bohaté nabídky vybíráme několik zvláště zajímavých kousků, na které nám ve článku o veletrhu nezbylo místo.

Terapie sdílením
01.05.2018

Recenze - Ester Geislerová a Josefina Bakošová: Terapie sdílením

Online projekt Ester Geislerové a Josefiny Bakošové se dočkal knižního vydání! Nejen to - knižní verze "rozchodových vět" překonala všechna očekávání a celý náklad byl rozebrán během jediného dne. To jsme nemohli nechat bez povšimnutí a knize jsme se podívali na zoubek...

Svět knihy 2018
30.04.2018

Akce: Hity ze Světa knihy

Za necelé dva týdny začíná největší knižní veletrh v České republice - Svět knihy na pražském holešovickém výstavišti. Je to znát i na množství vydávaných hitovek; na Světě knihy se totiž všichni nakladatelé chtějí co nejvíc vytáhnout! Jestli se v záplavě nových, skvělých knížek nevyznáte, zkuste si prolistovat naše tipy.

Tajemství bohyní na Žítkové
27.04.2018

Čtenářská recenze: Vlastimil Hela - Tajemství bohyní na Žítkové

Kniha je to jedinečná tím, že ukazuje pokorný obraz událostí s úctou věnovanou této krajině, tématu žítkovských bohyní, a především celé té historii, tomu zlomku času, který se tak výrazně a magicky zapsal do okolí Starého Hrozenkova, na to úpatí Bílých Karpat.

Robin Cook
26.04.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 1. poloviny května 2018)

V dnešním díle naší pravidelné rubriky pro vás máme malé překvapení. Jeden z květnových oslavenců totiž letos bude hostem na největším českém knižním veletrhu, pražském Světě knihy! Pokud mu tedy chcete pogratulovat osobně (a ruku na srdce, neuškodí ani nechat si podepsat některou z jeho mnoha knih), máte v pátek 11. května a v sobotu 12. května šanci. A kdo že to k nám v květnu zavítá?

Mrtvá šelma
24.04.2018

Recenze: Jiří W. Procházka, Klára Smolíková - Mrtvá šelma

V ospalém táborském muzeu se zabíjelo. Kdo může stát za nebývale krutou, rituální vraždou místního experta na husitské války? Zdá se, že vyšetřování na vlastní pěst budou muset zahájit neurvalý bezpečák Štolba a upjatá kurátorka Weissová, neboli Jiří W. Procházka a Klára Smolíková.

Jiná Gabriela Koukalová
23.04.2018

Autogramiáda Gabriely Koukalové a Petra Koukala

Kniha naší nejlepší biatlonistky Gabriely Koukalové a jejího manžela Petra se stala literární senzací. Pokud patříte mezi její fanoušky, máte nyní jedinečnou možnost nechat si knihu od obou autorů podepsat!

Labyrint duchů
19.04.2018

Série Pohřebiště ztracených knih pokračuje!

Labyrint duchů, dlouho očekávané pokračování cyklu thrillerů se špetkou magie, vychází počátkem roku 2019. Již nyní vám ale přinášíme audio ukázku z novinky!

Led nebo oheň
19.04.2018

Čtenářská recenze: Sara Raaschová - Led nebo oheň

Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby mladá královna Meira ochránila svůj lid, dovolí horníkům z Cordellu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného – magickou propast...