Nejnovější

Jamaica Lane
26.03.2015

Jamaica Lane

Přátelství. Říká se, že mezi mužem a ženou neexistuje. Když ne oba, tak alespoň jeden z nich začne dřív nebo později chtít víc. Ať už je to jakkoliv, překročit tenkou hranici bývá snadné… A cesta zpátky nejspíš nevede…

Jedno velké divadlo. Hlavní role: Šmejdi
25.03.2015

Jedno velké divadlo. Hlavní role: Šmejdi

„Zadrrrrrrrrrrrrrrrrrrrž!“

Zbytečný ruský génius
23.03.2015

Zbytečný ruský génius

Lazar Josifovič Lindt je člověk, který nikam nepatří. Narodí se v roce 1900, v době největší slávy carského Ruska. Když mu je sedmnáct, vypukne bolševická revoluce a on cítí, že pro lidi jako on v novém světě není místo. Lindt je totiž přemýšlivý vědec, který před zbrklými činy revolucionářů dává přednost dlouhému hloubání.

23.03.2015

Recenze – Tak takhle to bylo

Zelená střecha Evropy pomalu ale jistě ztrácí svoji původní podobu a vytrácí se ta magická moc tohoto nádherného koutu Čech. Čistý, ničím neovlivněný, vzduch, volně se pohybující zvířata, turisté na stezkách a počasí jako na houpačce. Tím vším a mnohým vás očaruje Šumava.

Recenze – Není radno rozlévati víno
23.03.2015

Recenze – Není radno rozlévati víno

Sliby jsou od toho, aby se plnily, a to až do posledního zbytku lidské energie a snahy. Ne však každý má tu odhodlanost a sílu vydržet a dokonat své řečené cíle, jež byly z počátku možná jen sny, přáními a nakonec se staly i cíli. Někteří opravdu plní své sliby, jiní jen slibují a stávají se pro druhé nedůvěryhodnými.

23.03.2015

Recenze – Chraň mě, ať mohu žít bez strachu z nepřítele

Mít věrnou duši, ke které můžeme kdykoliv přijít a vylít si své srdce, je velice uklidňující a hlavně kameny ze srdce odebírající. Naštěstí i v dnešní době opravdu ještě existuje někdo, kdo si nás může vážit a pomáhat. Pak jsou tu ale ti, kteří chtějí žít na úkor druhých. Žijí z jejich neštěstí, které ještě přiživují.

23.03.2015

Recenze – Bojím se, co bude

Zastav se na chvilku, kamaráde. Ano, naber dech. Máš rodinu, děti? Tak na ně pomysli, vybav si intonaci své ženy, její vyřídilku, oživ nějakou vzpomínku, kterou máš rád, jakoukoliv, a vezmi si ji s sebou, budeš ji potřebovat. Pořádně se nadechni čerstvého vzduchu, naber ho do plic a vychutnej si to.

Recenze – Barva o tobě vypoví vše
23.03.2015

Recenze – Barva o tobě vypoví vše

Znáte ten pocit, kdy na vás někdo působí natolik dobře, že byste s ním vydrželi klidně celý týden v kuse na jednom místě? Neboť vás nabíjí pozitivní energií, cítíte z něj klid a máte najednou tolik energie, že byste dokázali naprosto cokoliv? Pak ale existuje i ten druhý protipól, který z nás všechnu sílu naopak vysává, bere, a to vědomě či nevědomě.

Recenze – Afrika Afričanům
23.03.2015

Recenze – Afrika Afričanům

Světem vládnou peníze, ač je to sebevíc smutnější, je tomu opravdu tak. Po materiálním bohatství touží snad každý druhý Evropan, Američan a kdoví, kdo ještě by se k nim přidal. Čím víc totiž máme, tím víc se sami sobě odcizujeme a ještě navíc toužíme po dalších a dalších věcech, které bychom třeba tak nutně nepotřebovali, ale co kdyby náhodou, že?

20.03.2015

Dominik Dán - Bestie

Slovenská literární superstar Dominik Dán vydal v českých podmínkách v překladu Jozefa Šmatláka další knihu. Předchozí příběh detektiva Richarda Krauze byl z časového hlediska prvním a vysvětloval, jak se hlavní protagonista vůbec dostal ke kriminálce. Novinková kniha v českých knihkupectvích je podle časové chronologie příběhem čtvrtým. Richard Krauz je zde již zkušeným detektivem, jehož slovo v „mordpartě“ platí, a který je také mezi svými kolegy uznávaný kvůli své skvělé dedukci. Tu bude muset zapojit i v případu brutálního sériového vraha, který těsně po Sametové revoluci děsil celé Slovensko.