Nejnovější

Alessandra Torre: Dívka z 6E
27.02.2015

Alessandra Torre: Dívka z 6E

Deanna je mladá žena, která poskytuje virtuální sex. A je v tom vážně dobrá. Má velkou klientelu převážně mužů s běžnými i neobvyklými choutky.

Autogramiády ANIFE v ČR
27.02.2015

Autogramiády ANIFE v ČR

Anife TOUR je za námi. Anife řadu autogramiád ukončila vystoupením v Dobrém ránu s Českou televizí 25. 3. 2015.

Andy Weir - Marťan
26.02.2015

Andy Weir - Marťan

Ačkoliv sci-fi zrovna nepatří mezi mé oblíbené žánry, občas mi přijde kniha z této kategorie k chuti (i když Marťan zas až takové sci-fi není….). Když jsem si na obálce přečetla upoutávku „Je nejslavnějším mužem na Zemi, až na to, že není na Zemi…“ a zrovna jsem dočítala něco jiného, bylo mi jasné, že další knihou bude Marťan. Prostě mě dostala už ta samotná upoutávka! A to se mi snad ještě nestalo…

Jo Plattová: Život vzhůru nohama
26.02.2015

Jo Plattová: Život vzhůru nohama

Veřejné ponížení? Kdo by se z toho blbě nedostával? Kdyby Vás někdo nechal u oltáře a sám vyskočil oknem, tak určitě nebudete jásat a skandovat.

26.02.2015

Paul Harding - Enon

Stejně jako ve své Pulitzerovou cenou oceněné prvotině „Tuláci“ (Odeon, 2011), i ve druhém románu „Enon“ (orig. Enon, 2013) nás americký spisovatel Paul Harding (*1967) do příběhu pozve skrze smrt. V „Tulácích“ větou: „Osm dní před svou smrtí začal George Washington Crosby blouznit“, v „Enonu“ tak trochu trpkým vyznáním: „Většina mužů v naší rodině po sobě zanechává vdovy a sirotky. Já jsem výjimka. Mou jedinou dceru Kate porazilo auto, když jela loni v září jednou odpoledne na kole z pláže. Bylo jí třináct.“ Tak začíná svoji zpověď náš hrdina, Charles Crosby, takový outsider z malého městečka Enon.

26.02.2015

Stephen King - Pan Mercedes

Kultovních knih jsou na světě stovky, stačí nahlédnout do titulu „1001 knih, které musíte přečíst, než zemřete“, ale kultovních autorů je v celé historii literatury podstatně méně. Mezi ně bezesporu patří americký spisovatel Stephen King (*1947). Stačí na knihu napsat jen jeho jméno, a čtenářský i obchodní úspěch je zaručený. A myslím, že většinou oprávněně.

26.02.2015

Anne Holtová - Smrt démona

Norsko a jeho Úřad na ochranu dětí, v posledních měsících u nás značně probírané téma i v těch nejvyšších politických kruzích. A objevuje se i v dalším detektivním románu norské autorky Anne Holtové „Smrt démona“, jež je třetím titulem z její série s inspektorkou Hanne Wilhelmsenovou v hlavní roli.

26.02.2015

Weidermann Volker - Ostende 1936 - Léto přátelství

„Stefan Zweig v létě 1936. Velkými okny vyhlíží na moře a se směsicí dojetí, plachosti a radosti přemítá o společenství uprchlíků, k němuž se zanedlouho zase připojí. Až donedávna byl jeho život nepřetržitým, velmi obdivovaným, velmi záviděným vzestupem. Teď ho přepadl strach…“ Těmito slovy z první kapitoly lze charakterizovat knihu německého spisovatele a literární kritik Wolkera Weidermanna (*1969), jež v jeho prozatímní literární kariéře měla největší úspěch, kniha s poněkud dlouhým názvem „Ostende. 1936 - léto jednoho přátelství“ vydanou v roce 2014.

Fangirl
24.02.2015

Fangirl

Nepatřím k tomu druhu lidí, co si okamžitě získají pozornost, jakmile vejdou do místnosti, nebo co jsou jednoduše oblíbení a vyhledávaní, aniž by se o to vůbec snažili. Jsem ten typ, co se v pátek večer zavře doma s knížkou.

Můj malý bezpečný svět
24.02.2015

Můj malý bezpečný svět

Cath má vlastně asi tak pět tisíc obdivovatelů, dalo by se říct přátel. Ba možná i víc. Nikoho z nich nikdy nepotkala osobně. Ale to jí nevadí. Tisícovky lidí čekají den co den na další kapitolu jejích příběhů. A ona nezklame, píše a píše.