Nejnovější

20.02.2015

Recenze – Nerozumím vlastní smrti

Každá doba přináší nějakou změnu, jež může být vyjádřena prostřednictvím mnoha podob. Část nové generace nehodlá akceptovat zákony a odpovědnost za sebe sama před ostatními, jež řídí celou společnost. Rádi by se odlišovali a šli proti proudu. Tedy alespoň někteří z nich.

Příliš mnoho Kateřin
18.02.2015

Příliš mnoho Kateřin

Colin trpí stejnými pocity jako většina mládeže na prahu dospělosti – cítí se poněkud ztracený. Má k tomu možná o důvod víc: svou skvělou hlavu, která je schopna pojmout obrovské množství informací, ale v těch největších životních otázkách mu nedá odpověď.

Život jako rovnice s mnoha neznámými
17.02.2015

Život jako rovnice s mnoha neznámými

Colin je neobvykle chytrý kluk. Není génius, pozor, génius rozhodně není, a taky by vám velmi rychle a ochotně vysvětlil, jaký je mezi tím rozdíl. V každém případě toho opravdu hodně ví. A zjišťuje taky to, že většina těch vědomostí je mu v praktickém životě úplně k ničemu.

17.02.2015

Rudý vlk

Minulost je jako stín. Kamkoli jdeme, kráčí za námi. Nikdy ji nemůžeme změnit, často ani napravit. Ale někdy nás dožene a vybere si svou daň…

16.02.2015

Ursula Poznanski: Pět

Kdo zná geocaching, určitě ví, jak je těžké najít kešku. Najdete si místo, zapíšete správné souřadnice, možná poznamenáte pár záchytných bodů, vezmete GPS, sešitek a vyrazíte. Někdy je to záležitost na chvíli, někdy na několik hodin. Náročnost terénu bývá různá a dost často má svůj význam. Kdo se jednou zapojí do geocachinu, ten se zamiluje.

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý
16.02.2015

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý

Autorčina prvotina a vůbec není špatná. Dosvědčuje to fakt, že jsem se od ní nemohla odlepit.

Neboj se
16.02.2015

Neboj se

Říká vám něco jméno Lisa Gardnerová? Mělo by! Její napínavý thriller Chyť mě je kniha, na kterou člověk jen tak nezapomene. A teď, po dlouhém čekání, vychází její další kniha, tentokrát nazvaná Neboj se.

Lisa Gardnerová ráda zabije vaše přátele
16.02.2015

Lisa Gardnerová ráda zabije vaše přátele

Říká se, že detektivky a thrillery musí psát buď člověk se silným žaludkem, nebo cynik, který si ze smrti utahuje. Americká spisovatelka Lisa Gardnerová nepochybně patří do té druhé skupiny. Ve svých knihách totiž vraždí na přání.

Geny versus výchova
16.02.2015

Geny versus výchova

Bostonská policistka D. D. Warrenová má nového nepřítele. Jmenuje se Melvin a není to člověk.

13.02.2015

Palladium

Určitě jste se už někdy pozastavili nad tím, co za podivnosti je schopna vaše hlava vyprodukovat, když jste se ráno vzbudili a vzpomněli si na útržky snů. Skutečné prvky v křivém zrcadle, bizarně zasazené úlomky vzpomínek, jen zřídka příjemná atmosféra…