Nejnovější

Román mezi životem a smrtí
13.02.2015

Román mezi životem a smrtí

Najednou ztrácí sílu. Nebo je to opravdu jenom únava? Brzy to přejde. Ne, nepřejde, opravdu slábne, k tomu se přidává nechutenství a bolesti zad. Lékaři podle příznaků nejsou schopni určit diagnózu a výsledky všech testů jsou negativní. Papírově tedy Boris opravdu je v pořádku.

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny
13.02.2015

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny

Dříve to však tak nebylo. Ženy nic nebudovaly, natož pak svůj vlastní osud. Byly jen hlavou v kuchyni, porodními „stroji“ především na mužské potomky, věrnými manželkami a pobožnými křesťanky s bázní a hanou. Nemohly projevovat své názory a láska, ta podléhala finančnímu zajištění budoucího manžela, nikoli tedy citům slečny. Středověk však byl již dávno překonán a přichází doba nových možností a příležitostí, doba novověku.

11.02.2015

Recenze – Začátek konce

V zimě vzpomínat na letní radovánky je uklidňující a zároveň to v nás probouzí chuť se do těch dnů vrátit a užívat si je znovu naplno. A zase se jich za půl roku dočkáme, naštěstí. Někdy jsou však chvíle, kdy se stanou takové věci, které si neradi připomínáme. Kamarádka, sestra, dcera, přítelkyně v jedné osobě se ze dne na den ztratí. A nikdo ji už v životě nenalezne.

11.02.2015

Matthew Quick: Odpusťte mi, Váš Leonard

Někteří z vás si možná vzpomenou na knihu Terapie láskou, příběh jenž byl předlohou pro stejnojmenný film, a který dokázal nejednoho čtenáře uhranout svým sladkobolným námětem. Americký autor Matthew Quick se touto knihou nesmazatelně zapsal do srdcí řady čtenářů a dnes se vrací s dalším svým počinem, v němž opět útočí na naše city a v němž ukazuje, že život teenagera rozhodně není takový, jaký známe ze všech těch romantických filmů a knih.

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!
10.02.2015

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!

Na tento článek se chystám už hezkých pár dní a jaksi pořád nevím, jak začít. Určitě to znáte – máte před sebou knihu, která se vám líbila, ale fakt moc. A teď jak to někomu vysvětlit…

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Příběh se odehrává v Anglii a následuje hlavní hrdinku Eden, obyčejnou šestnáctiletou dívku,která se považuje za introvertní dívku bez žádných plánů do budoucnosti. Vše se změní s příchodem nového studenta z Ameriky jménem Ryan Westland, který se zdá jiný od prvního pohledu. Ryan nezná běžné pojmy dnešní doby, jako je Hitler nebo pizza. Zaostává v historii a humanitních předmětech, ale naopak vyniká v astronomii a fyzice. Eden a Ryan se stávají partnery ve výtvarce a blíže se seznamují. Ryan se o Eden zajímá o první chvíle stejně jako o jejího nejlepšího kamaráda Connera, který důležitější než se zdá.

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Poslední ročník na střední škole se musí prožít se vším všudy. Musí se pořádně zapít, pořádně oslavit a měl by se prožít s přáteli a první láskou. Eden je dennodenně obklopena svými kamarády. Nikdy ale nenašla kluka, který by ji přitahoval.

Přišla jsem o 10 let života!
09.02.2015

Přišla jsem o 10 let života!

Píše se rok 1998. Devětadvacetiletá Alice Loveová je poprvé těhotná a se svým manželem Nickem se snaží dát do kupy starý dům, než se děťátko narodí. Maličkému embryu v Alicině břichu říkají Rozinka, protože tak je teď velké, ale za rok touhle dobou už to bude samostatný malý človíček. A Alice už se nemůže dočkat, až spolu všichni tři oslaví příchod nového milénia…

Na co Alice zapomněla
09.02.2015

Na co Alice zapomněla

Možná jste se někdy zděsili toho, jak se někdo, koho jste dlouho neviděli, změnil k horšímu. Nejraději byste ho praštili do nosu a řekli mu, ať se vzpamatuje. Jenže co když si ránu do nosu zasloužíte vy, protože to vy jste se změnili?

09.02.2015

Recenze – Selžeme jednou každý

Co se v mládí naučíš, jako když ve stáří najdeš. Známé to přísloví, které pochopíme až v době, kdy již máme něco za sebou. Když jsme děti, chceme být dospělými, mít více svobody, řídit si život sami, proto neustále přicházíme do opozice s rodiči a jinými dospělými. Bohužel už nevidíme tu druhou stranu mince, a to jsou povinnosti a starosti, které do té doby řešili za nás druzí a kterým se již pak nevyhneme, ač bychom sebevíc chtěli.