Nejnovější

23.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Čtivý příběh, který neurazí. Kniha patřící do kategorie Young Adult zamotává čtenáře do životů mladých středoškoláků, kteří žijí ve smyšleném městečku Perran. Jejich život je hodně podobný životu samotné autorky – tzn. život na pláži, flákání, párty, chození do nedaleké pasáže. Nikomu nic neschází. V jejich životě má dojít ke zlomu zvanému maturita a s ní i spojené veškeré radovánky. To však autorka až tak neřeší, spíš se zabývá vztahy mezi kamarády.

23.02.2015

Ursula Poznanski: Pět

Ursula Poznanski se pro mě stala synonymem čtivě napsaných příběhů. Je jedno, jestli mě zrovna nechává nakouknout do školy, kterou ovládá velmi návyková hra, a nebo se s ní vypravím doprostřed lesů na středověký larp, vždy skončím s otevřenou pusou, uchvácená příběhem. Proto se není čemu divit, že jsem si nenechala ujít ani její novinku Pět...

20.02.2015

Nebojím se ničeho

Kdysi po šesti týdnech uprchl ze studií fyziky a oddal se literatuře. Do první knihy se zakousl však až v pozdním věku a nepovolil. Psal pět let a úsilí se vyplatilo, Bonita Avenue vyvolala u čtenářů nadšení. Ti čeští si teď mohou ověřit, nakolik oprávněně. Nizozemského spisovatele Petera Buwaldu zaujalo, že poprvé v historii vědí vnuci o ledasčem včetně sexu víc než jejich dědové, a postavil na tom svůj příběh vzestupu a krutého pádu Siema Sigeria, skvělého matematika, rektora, ministra školství. O tom, jak kniha vznikala, vyprávěl při své nedávné návštěvě Prahy.

20.02.2015

Recenze – Nerozumím vlastní smrti

Každá doba přináší nějakou změnu, jež může být vyjádřena prostřednictvím mnoha podob. Část nové generace nehodlá akceptovat zákony a odpovědnost za sebe sama před ostatními, jež řídí celou společnost. Rádi by se odlišovali a šli proti proudu. Tedy alespoň někteří z nich.

Příliš mnoho Kateřin
18.02.2015

Příliš mnoho Kateřin

Colin trpí stejnými pocity jako většina mládeže na prahu dospělosti – cítí se poněkud ztracený. Má k tomu možná o důvod víc: svou skvělou hlavu, která je schopna pojmout obrovské množství informací, ale v těch největších životních otázkách mu nedá odpověď.

Život jako rovnice s mnoha neznámými
17.02.2015

Život jako rovnice s mnoha neznámými

Colin je neobvykle chytrý kluk. Není génius, pozor, génius rozhodně není, a taky by vám velmi rychle a ochotně vysvětlil, jaký je mezi tím rozdíl. V každém případě toho opravdu hodně ví. A zjišťuje taky to, že většina těch vědomostí je mu v praktickém životě úplně k ničemu.

17.02.2015

Rudý vlk

Minulost je jako stín. Kamkoli jdeme, kráčí za námi. Nikdy ji nemůžeme změnit, často ani napravit. Ale někdy nás dožene a vybere si svou daň…

16.02.2015

Ursula Poznanski: Pět

Kdo zná geocaching, určitě ví, jak je těžké najít kešku. Najdete si místo, zapíšete správné souřadnice, možná poznamenáte pár záchytných bodů, vezmete GPS, sešitek a vyrazíte. Někdy je to záležitost na chvíli, někdy na několik hodin. Náročnost terénu bývá různá a dost často má svůj význam. Kdo se jednou zapojí do geocachinu, ten se zamiluje.

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý
16.02.2015

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý

Autorčina prvotina a vůbec není špatná. Dosvědčuje to fakt, že jsem se od ní nemohla odlepit.

Neboj se
16.02.2015

Neboj se

Říká vám něco jméno Lisa Gardnerová? Mělo by! Její napínavý thriller Chyť mě je kniha, na kterou člověk jen tak nezapomene. A teď, po dlouhém čekání, vychází její další kniha, tentokrát nazvaná Neboj se.