Nejnovější

Lisa Gardnerová ráda zabije vaše přátele
16.02.2015

Lisa Gardnerová ráda zabije vaše přátele

Říká se, že detektivky a thrillery musí psát buď člověk se silným žaludkem, nebo cynik, který si ze smrti utahuje. Americká spisovatelka Lisa Gardnerová nepochybně patří do té druhé skupiny. Ve svých knihách totiž vraždí na přání.

Geny versus výchova
16.02.2015

Geny versus výchova

Bostonská policistka D. D. Warrenová má nového nepřítele. Jmenuje se Melvin a není to člověk.

13.02.2015

Palladium

Určitě jste se už někdy pozastavili nad tím, co za podivnosti je schopna vaše hlava vyprodukovat, když jste se ráno vzbudili a vzpomněli si na útržky snů. Skutečné prvky v křivém zrcadle, bizarně zasazené úlomky vzpomínek, jen zřídka příjemná atmosféra…

Román mezi životem a smrtí
13.02.2015

Román mezi životem a smrtí

Najednou ztrácí sílu. Nebo je to opravdu jenom únava? Brzy to přejde. Ne, nepřejde, opravdu slábne, k tomu se přidává nechutenství a bolesti zad. Lékaři podle příznaků nejsou schopni určit diagnózu a výsledky všech testů jsou negativní. Papírově tedy Boris opravdu je v pořádku.

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny
13.02.2015

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny

Dříve to však tak nebylo. Ženy nic nebudovaly, natož pak svůj vlastní osud. Byly jen hlavou v kuchyni, porodními „stroji“ především na mužské potomky, věrnými manželkami a pobožnými křesťanky s bázní a hanou. Nemohly projevovat své názory a láska, ta podléhala finančnímu zajištění budoucího manžela, nikoli tedy citům slečny. Středověk však byl již dávno překonán a přichází doba nových možností a příležitostí, doba novověku.

11.02.2015

Recenze – Začátek konce

V zimě vzpomínat na letní radovánky je uklidňující a zároveň to v nás probouzí chuť se do těch dnů vrátit a užívat si je znovu naplno. A zase se jich za půl roku dočkáme, naštěstí. Někdy jsou však chvíle, kdy se stanou takové věci, které si neradi připomínáme. Kamarádka, sestra, dcera, přítelkyně v jedné osobě se ze dne na den ztratí. A nikdo ji už v životě nenalezne.

11.02.2015

Matthew Quick: Odpusťte mi, Váš Leonard

Někteří z vás si možná vzpomenou na knihu Terapie láskou, příběh jenž byl předlohou pro stejnojmenný film, a který dokázal nejednoho čtenáře uhranout svým sladkobolným námětem. Americký autor Matthew Quick se touto knihou nesmazatelně zapsal do srdcí řady čtenářů a dnes se vrací s dalším svým počinem, v němž opět útočí na naše city a v němž ukazuje, že život teenagera rozhodně není takový, jaký známe ze všech těch romantických filmů a knih.

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!
10.02.2015

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!

Na tento článek se chystám už hezkých pár dní a jaksi pořád nevím, jak začít. Určitě to znáte – máte před sebou knihu, která se vám líbila, ale fakt moc. A teď jak to někomu vysvětlit…

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Příběh se odehrává v Anglii a následuje hlavní hrdinku Eden, obyčejnou šestnáctiletou dívku,která se považuje za introvertní dívku bez žádných plánů do budoucnosti. Vše se změní s příchodem nového studenta z Ameriky jménem Ryan Westland, který se zdá jiný od prvního pohledu. Ryan nezná běžné pojmy dnešní doby, jako je Hitler nebo pizza. Zaostává v historii a humanitních předmětech, ale naopak vyniká v astronomii a fyzice. Eden a Ryan se stávají partnery ve výtvarce a blíže se seznamují. Ryan se o Eden zajímá o první chvíle stejně jako o jejího nejlepšího kamaráda Connera, který důležitější než se zdá.

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Poslední ročník na střední škole se musí prožít se vším všudy. Musí se pořádně zapít, pořádně oslavit a měl by se prožít s přáteli a první láskou. Eden je dennodenně obklopena svými kamarády. Nikdy ale nenašla kluka, který by ji přitahoval.