Nejnovější

Geny versus výchova
16.02.2015

Geny versus výchova

Bostonská policistka D. D. Warrenová má nového nepřítele. Jmenuje se Melvin a není to člověk.

13.02.2015

Palladium

Určitě jste se už někdy pozastavili nad tím, co za podivnosti je schopna vaše hlava vyprodukovat, když jste se ráno vzbudili a vzpomněli si na útržky snů. Skutečné prvky v křivém zrcadle, bizarně zasazené úlomky vzpomínek, jen zřídka příjemná atmosféra…

Román mezi životem a smrtí
13.02.2015

Román mezi životem a smrtí

Najednou ztrácí sílu. Nebo je to opravdu jenom únava? Brzy to přejde. Ne, nepřejde, opravdu slábne, k tomu se přidává nechutenství a bolesti zad. Lékaři podle příznaků nejsou schopni určit diagnózu a výsledky všech testů jsou negativní. Papírově tedy Boris opravdu je v pořádku.

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny
13.02.2015

Recenze – Každá žena je stavitelkou své vlastní štěstěny

Dříve to však tak nebylo. Ženy nic nebudovaly, natož pak svůj vlastní osud. Byly jen hlavou v kuchyni, porodními „stroji“ především na mužské potomky, věrnými manželkami a pobožnými křesťanky s bázní a hanou. Nemohly projevovat své názory a láska, ta podléhala finančnímu zajištění budoucího manžela, nikoli tedy citům slečny. Středověk však byl již dávno překonán a přichází doba nových možností a příležitostí, doba novověku.

11.02.2015

Recenze – Začátek konce

V zimě vzpomínat na letní radovánky je uklidňující a zároveň to v nás probouzí chuť se do těch dnů vrátit a užívat si je znovu naplno. A zase se jich za půl roku dočkáme, naštěstí. Někdy jsou však chvíle, kdy se stanou takové věci, které si neradi připomínáme. Kamarádka, sestra, dcera, přítelkyně v jedné osobě se ze dne na den ztratí. A nikdo ji už v životě nenalezne.

11.02.2015

Matthew Quick: Odpusťte mi, Váš Leonard

Někteří z vás si možná vzpomenou na knihu Terapie láskou, příběh jenž byl předlohou pro stejnojmenný film, a který dokázal nejednoho čtenáře uhranout svým sladkobolným námětem. Americký autor Matthew Quick se touto knihou nesmazatelně zapsal do srdcí řady čtenářů a dnes se vrací s dalším svým počinem, v němž opět útočí na naše city a v němž ukazuje, že život teenagera rozhodně není takový, jaký známe ze všech těch romantických filmů a knih.

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!
10.02.2015

S Vallonem do Číny – ať nám hvězdy ukáží cestu!

Na tento článek se chystám už hezkých pár dní a jaksi pořád nevím, jak začít. Určitě to znáte – máte před sebou knihu, která se vám líbila, ale fakt moc. A teď jak to někomu vysvětlit…

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Příběh se odehrává v Anglii a následuje hlavní hrdinku Eden, obyčejnou šestnáctiletou dívku,která se považuje za introvertní dívku bez žádných plánů do budoucnosti. Vše se změní s příchodem nového studenta z Ameriky jménem Ryan Westland, který se zdá jiný od prvního pohledu. Ryan nezná běžné pojmy dnešní doby, jako je Hitler nebo pizza. Zaostává v historii a humanitních předmětech, ale naopak vyniká v astronomii a fyzice. Eden a Ryan se stávají partnery ve výtvarce a blíže se seznamují. Ryan se o Eden zajímá o první chvíle stejně jako o jejího nejlepšího kamaráda Connera, který důležitější než se zdá.

Helen Douglasová: Eden
10.02.2015

Helen Douglasová: Eden

Poslední ročník na střední škole se musí prožít se vším všudy. Musí se pořádně zapít, pořádně oslavit a měl by se prožít s přáteli a první láskou. Eden je dennodenně obklopena svými kamarády. Nikdy ale nenašla kluka, který by ji přitahoval.

Přišla jsem o 10 let života!
09.02.2015

Přišla jsem o 10 let života!

Píše se rok 1998. Devětadvacetiletá Alice Loveová je poprvé těhotná a se svým manželem Nickem se snaží dát do kupy starý dům, než se děťátko narodí. Maličkému embryu v Alicině břichu říkají Rozinka, protože tak je teď velké, ale za rok touhle dobou už to bude samostatný malý človíček. A Alice už se nemůže dočkat, až spolu všichni tři oslaví příchod nového milénia…