Nejnovější

06.02.2015

Fakt se to stalo?

Jenny Lawson není obyčejná. Je šílená. Dítě, dívka, žena a autorka pocházející z Texasu, kterým je značně poznamenaná. Fakt (fuck) se to stalo je její prvotina, její život, příběh.

06.02.2015

James Dashner: Spáleniště: Zkouška

Hra skončila. Placeři si probojovali z Labyrintu cestu ven, noční můra navždy končí. Alespoň to si mladí bojovníci mysleli, když se po hrůzách, kterými si prošli, ukládali ke spánku. Další den však přišlo děsivé zjištění: to, co se stalo v Labyrintu, byl teprve začátek.

06.02.2015

Holly Goldbergová Sloaneová: Násobky sedmi

Když moc dlouho nezůstáváte na jednom místě, s jednou rodinou a jedním, neměnným sociálním zázemím, naučíte se v životě nic nebrat jako samozřejmost.

06.02.2015

J. A. Redmerski: Na hraně věčnosti

Po letech, po celém životě, který se jí v podstatě hroutil před očima, Camryn konečně našla něco, pro co stojí za to žít.

Zdeněk Troška a jeho Nebe v hubě!
06.02.2015

Zdeněk Troška a jeho Nebe v hubě!

Před osmi lety vydal známý český režisér a scénárista Zdeněk Troška poprvé svou kuchařku "Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht....". A opět ji tu máme zpět a bude to stát za to. Množství lidí mu posílalo své oblíbené recepty. Zdeněk nepátrá, odkud je mají, hlavní je, že jsou natolik chutné, aby udělaly radost i vám, čtenářům. Některé recepty se objevují v různých variantách, což dokazuje, že fantazii se meze nekladou.

Zelený zázrak od Victorie Boutenko
06.02.2015

Zelený zázrak od Victorie Boutenko

Tak zní jedna z úvodních kapitol nové knihy Zelené smoothie - Revoluce ve výživě. Victore připomíná důležitost existence zelených listů, které produkují chlorofyl. Tato zázračná látka je základem všech sacharidů na světě.

Fakt se to stalo?
06.02.2015

Fakt se to stalo?

Kdo v dnešní době nepíše blog, nebo nemá přinejmenším alespoň účet na některé ze sociálních sítí, jako by nebyl. Jako by nežil. Mluvit z očí do očí nám jde stále hůř, psát nekonečné články o čemkoli stále líp. Pokud někdo nezvládá reálnou komunikaci a zatím nic nepíše, měl by se urychleně blogerem stát. Existuje velká šance, že bude jedním z nejlepších…

06.02.2015

Recenze – Ani pro tentokrát nemají vyhráno

Mít své nitky osudu trochu zpřetrhány, občas silně zamotány anebo tak krátce vytvořeny, že se ani nenadějeme a zemřeme. Nikdo z nás si tohle nemůže vybrat. Je nám do vínku dáno mnohé a jen trochu snad můžeme ovlivnit to, co s tím uděláme. Jenže pak jsou tu lidé, kteří mají tu moc, dělat si s námi, co chceme.

06.02.2015

Recenze – Lev v zimě

Kráčíme prachem a pískovými dunami nedbaje horka a bolesti všech kloubů, neboť jsme vysláni tím nejvyšším pozemským strážcem božího tajemství, abychom Svatou zemi přivedli zpět do rukou věřících. Druhé křížové výpravy se účastní i ona – francouzská, později i anglická, královna pohoršující svých chováním snad vše, co je živé, Eleonora Akvitánská, jež si za manžela v budoucnu vezme Jindřicha II. Plantageneta.

06.02.2015

Korun nikdy není dost

Druhá polovina 14. století je v plném proudu a České království v rukách Karla IV. naprosto vzkvétá. Lidé se mají vcelku dobře, Univerzita Karlova nabírá studenty, staví se nový kamenný most přes Vltavu a hrad Karlštejn se stává majestátním sídlem a ochráncem korunovačních klenotů, které nechal právě Otec vlasti zhotovit.