Nejnovější

Přišla jsem o 10 let života!
09.02.2015

Přišla jsem o 10 let života!

Píše se rok 1998. Devětadvacetiletá Alice Loveová je poprvé těhotná a se svým manželem Nickem se snaží dát do kupy starý dům, než se děťátko narodí. Maličkému embryu v Alicině břichu říkají Rozinka, protože tak je teď velké, ale za rok touhle dobou už to bude samostatný malý človíček. A Alice už se nemůže dočkat, až spolu všichni tři oslaví příchod nového milénia…

Na co Alice zapomněla
09.02.2015

Na co Alice zapomněla

Možná jste se někdy zděsili toho, jak se někdo, koho jste dlouho neviděli, změnil k horšímu. Nejraději byste ho praštili do nosu a řekli mu, ať se vzpamatuje. Jenže co když si ránu do nosu zasloužíte vy, protože to vy jste se změnili?

09.02.2015

Recenze – Selžeme jednou každý

Co se v mládí naučíš, jako když ve stáří najdeš. Známé to přísloví, které pochopíme až v době, kdy již máme něco za sebou. Když jsme děti, chceme být dospělými, mít více svobody, řídit si život sami, proto neustále přicházíme do opozice s rodiči a jinými dospělými. Bohužel už nevidíme tu druhou stranu mince, a to jsou povinnosti a starosti, které do té doby řešili za nás druzí a kterým se již pak nevyhneme, ač bychom sebevíc chtěli.

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý
09.02.2015

Suzanne Redfearnová: Zavři očka svý

V každém z nás je zlo, v některých z nás je i dobro. V každém z nás se choulí ustrašená ovce i dřímá bojovný lev. Co z toho se dostane „ke slovu“ záleží na lidech, kteří nás obklopují, a na situacích, v nichž se ocitáme…

06.02.2015

Fakt se to stalo?

Jenny Lawson není obyčejná. Je šílená. Dítě, dívka, žena a autorka pocházející z Texasu, kterým je značně poznamenaná. Fakt (fuck) se to stalo je její prvotina, její život, příběh.

06.02.2015

James Dashner: Spáleniště: Zkouška

Hra skončila. Placeři si probojovali z Labyrintu cestu ven, noční můra navždy končí. Alespoň to si mladí bojovníci mysleli, když se po hrůzách, kterými si prošli, ukládali ke spánku. Další den však přišlo děsivé zjištění: to, co se stalo v Labyrintu, byl teprve začátek.

06.02.2015

Holly Goldbergová Sloaneová: Násobky sedmi

Když moc dlouho nezůstáváte na jednom místě, s jednou rodinou a jedním, neměnným sociálním zázemím, naučíte se v životě nic nebrat jako samozřejmost.

06.02.2015

J. A. Redmerski: Na hraně věčnosti

Po letech, po celém životě, který se jí v podstatě hroutil před očima, Camryn konečně našla něco, pro co stojí za to žít.

Zdeněk Troška a jeho Nebe v hubě!
06.02.2015

Zdeněk Troška a jeho Nebe v hubě!

Před osmi lety vydal známý český režisér a scénárista Zdeněk Troška poprvé svou kuchařku "Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht....". A opět ji tu máme zpět a bude to stát za to. Množství lidí mu posílalo své oblíbené recepty. Zdeněk nepátrá, odkud je mají, hlavní je, že jsou natolik chutné, aby udělaly radost i vám, čtenářům. Některé recepty se objevují v různých variantách, což dokazuje, že fantazii se meze nekladou.

Zelený zázrak od Victorie Boutenko
06.02.2015

Zelený zázrak od Victorie Boutenko

Tak zní jedna z úvodních kapitol nové knihy Zelené smoothie - Revoluce ve výživě. Victore připomíná důležitost existence zelených listů, které produkují chlorofyl. Tato zázračná látka je základem všech sacharidů na světě.