Nejnovější

Fakt se to stalo?
06.02.2015

Fakt se to stalo?

Kdo v dnešní době nepíše blog, nebo nemá přinejmenším alespoň účet na některé ze sociálních sítí, jako by nebyl. Jako by nežil. Mluvit z očí do očí nám jde stále hůř, psát nekonečné články o čemkoli stále líp. Pokud někdo nezvládá reálnou komunikaci a zatím nic nepíše, měl by se urychleně blogerem stát. Existuje velká šance, že bude jedním z nejlepších…

06.02.2015

Recenze – Ani pro tentokrát nemají vyhráno

Mít své nitky osudu trochu zpřetrhány, občas silně zamotány anebo tak krátce vytvořeny, že se ani nenadějeme a zemřeme. Nikdo z nás si tohle nemůže vybrat. Je nám do vínku dáno mnohé a jen trochu snad můžeme ovlivnit to, co s tím uděláme. Jenže pak jsou tu lidé, kteří mají tu moc, dělat si s námi, co chceme.

06.02.2015

Recenze – Lev v zimě

Kráčíme prachem a pískovými dunami nedbaje horka a bolesti všech kloubů, neboť jsme vysláni tím nejvyšším pozemským strážcem božího tajemství, abychom Svatou zemi přivedli zpět do rukou věřících. Druhé křížové výpravy se účastní i ona – francouzská, později i anglická, královna pohoršující svých chováním snad vše, co je živé, Eleonora Akvitánská, jež si za manžela v budoucnu vezme Jindřicha II. Plantageneta.

06.02.2015

Korun nikdy není dost

Druhá polovina 14. století je v plném proudu a České království v rukách Karla IV. naprosto vzkvétá. Lidé se mají vcelku dobře, Univerzita Karlova nabírá studenty, staví se nový kamenný most přes Vltavu a hrad Karlštejn se stává majestátním sídlem a ochráncem korunovačních klenotů, které nechal právě Otec vlasti zhotovit.

Pohled do tmy
06.02.2015

Pohled do tmy

Zase jednou pořádná detektivčička!

Inspektor Banks se představuje!
04.02.2015

Inspektor Banks se představuje!

Hrabství Yorkshire v srdci staré dobré Anglie. Člověk by si řekl, že mezi těmi smaragdově zelenými loukami a dubovými lesy se nemůže stát nic zlého. Jenže přesto právě tady, v kraji Robina Hooda, kdosi nanejvýš neobyčejným způsobem zavraždí policistu.

03.02.2015

Recenze – Musím žít, nikoli trpět

Trpět ztrátou těch nejbližších každého dostane až na dno jeho existence. Žal, který celé srdce postihne, proniká do každičkého kousku lidského těla a vypadá to, že mu není prostě úniku. Matthew Willard je však pohlcen něčím jiným. Nejistotou, jež nezná mezí.

02.02.2015

Aspoň ještě chvilku mít

Nestalo se vám někdy, že jste v sobě měli nevyřešené věci a srdce plné starých ran, které jste chtěli zacelit, a tak dlouho jste to oddalovali, až se to nakonec nikdy nekonalo, protože už to prostě nešlo? Nebo jste se nestihli rozloučit s těmi, na kterých vám záleželo, a říct jim, jak jste je měli rádi? Každý by dal cokoliv, jen aby naplnil to, co nikdy nebyl schopen říci.

02.02.2015

Milovat až za hrob

City každého z nás jsou naprosto jedinečné a vcelku neopakovatelné. Neradi zažíváme úzkost, strach, bolest a žal, neboť ztráty těch nejbližších jsou pro nás pomalu nezvladatelné. Čas jakoby se v té době naprosto zastavil, asi abychom byli mučeni více, než si zasloužíme. To ty chvíle nejkrásnější, plné štěstí, radosti a lásky, naopak utíkají mnohem rychleji. Nebo ne?

Krev a stříbro
02.02.2015

Krev a stříbro

Historie byla plná krvavých bojů a mocenských půtek. Vedly se z nejrůznějších důvodů, většinou kvůli postavení, někde pro stříbro. Jeho těžba a zpracování byly sice náročné, ale dané oblasti přinášely bohatství. Kdo měl peníze, měl i moc. A kdo patřičný vliv neměl, pokusil se bitvou stříbrná naleziště zabrat, a tím získat peníze i moc pro sebe…