Nejnovější

22.01.2015

David Nicholls - Jeden den

Je 15. července 1988 a my se ocitáme v jednom studentském pokoji společně s Emmou a Dexterem. Ona je typická šedá myška se smyslem pro ironii, on charismatický bohém a hezounek. Momentálně je spojuje jen jedna věc: postel. Oba právě ukončili svá vysokoškolská studia a s očekáváním přijímají vidinu života ve světě dospělých. I zde se ale nenávratně rozcházejí: zatímco Emma má se svou budoucností velké plány, Dex se dokáže spokojit s povrchní slávou, luxusem, cestováním a nezávaznými vztahy. Ráno je čeká vystřízlivění a trapné momenty dvou lidí, kteří spolu strávili noc a teď se mají rozloučit s vědomím, že už se nikdy neuvidí.

22.01.2015

Christiane F. - My děti ze stanice ZOO

Příběh mladinké dívky, který byl sepsán na základě gramofonových nahrávek jejího vyprávění, bere lidem dech už od doby, kdy byl vydán poprvé. Je natolik silný, aby ve vás zanechal stopu až do konce života. Tenhle mrazivý příběh Christiane F., která byla několik let závislá na drogách, je výpovědí celé generace, jež sice nebyla zasažena válkou, jako ta, o níž ve svých dílech píše Remarque, ale něčím podobně nelidským - drogami.

Fausto Brizzi – 100 dní štěstí
22.01.2015

Fausto Brizzi – 100 dní štěstí

Vezmete-li do ruky tuto knihu, bude vám hned jasné, o čem je. Netají se tím, že je o posledních 100 dnech života jednoho člověka, který umírá. Že příčinou jeho blížícího se konce je rakovina, není v dnešní době nikterak překvapivé. Pokud vás tento neskrývaný fakt ať už z jakéhokoliv důvodu neodradí, začtete se do knihy během pár stránek a věřte, že bez širokého úsměvu a slz se to neobejde!

Slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife
21.01.2015

Slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife

Ve čtvrtek 15. ledna 2015 se uskutečnil v pražské restauraci KOGO Polpo slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife, jejíž autorkou je temperamentní tanečnice, moderátorka a herečka Anife Hassan Vyskočil. Moderátorem večera a zároveň kmotrem kuchařky byl Aleš Cibulka. Na křtu nechyběly také další známé osobnosti. Dorazil herec Jan Přeučil, zpěvák Dalibor Janda, moderátorka Štěpánka Duchková nebo herečka Nikol Kouklová.

A prý nečtou!
20.01.2015

A prý nečtou!

Vzpomínáte si na naši poslední předvánoční soutěž? Psali jste nám, jakou postavu byste si k sobě pozvali jako nedělního hosta. Ta už je ukončená a výhry dávno rozeslané. A přece tady ještě máme krásnou dohru...

V údolí lišek
20.01.2015

V údolí lišek

Byl to krásný letní podvečer. Slunce nízko nad obzorem, obloha bez mráčků a ve vzduchu vůně okolních lesů a pastvin. Byl to přesně ten letní den, o němž člověk sní za mrazivých zimních dnů... Dříve, než se ale večer přetavil v noc, stala se z něj noční můra. Dobře ukrytá skalní jeskyně, v ní dřevěná bedna, a v té unesená žena jen s láhví vody, baterkou a trochou jídla. A únosce se pro ni už nevrátí. Co bude dál?

Pět
19.01.2015

Pět

Jestli žijete ve městě, možná to taky znáte – někdy je prostě nejlepší vypadnout z betonových zdí a asfaltových řek ven do skutečné přírody. Mezi stromy, skály a potůčky. Člověk si krásně pročistí hlavu…

Ursula Poznanski: „Píšu jako chlap!“
19.01.2015

Ursula Poznanski: „Píšu jako chlap!“

„Když se mě někdo ptá, jak dlouho píšu, odpovídám, že odjakživa. Už jako malá jsem psala dlouhosáhlé eseje a nutila jsem nebohé příbuzné, kteří nestačili včas utéct, aby si je přečetli,“ směje se Ursula Poznanski.

Mrtvoly dodává po částech!
19.01.2015

Mrtvoly dodává po částech!

Geocaching může být příjemný způsob, jak aktivně trávit volný čas. Jenže to byste tuhle hru, při níž podle GPS souřadnic hledáte poklady, nesměli hrát s cynickým vrahem!

16.01.2015

Mitch Albom - První telefonát z nebe

„Albomovo neochvějné přesvědčení, že naše životy mají smysl, je uklidňující“, tak charakterizovaly knihu New York Times, a mi nezbývá než s tímto tvrzením naprosto souhlasit.