Nejnovější

Autogramiáda Anife Hassan Vyskočil
30.01.2015

Autogramiáda Anife Hassan Vyskočil

Ve čtvrtek 5. února se konala autogramiáda Anife Hassan Vyskočil k vydání její neobvyklé kuchařské knihy To jsem já, Anife. Akce proběhla v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

28.01.2015

Haruki Murakami – Podivná knihovna

Povídka nevelká svým rozsahem zaujme svým fantaskním obsahem a precizním provedením. Myslím, že by neměla chybět v knihovně žádného milovníka současného japonského spisovatele Haruki Murakamiho.

26.01.2015

Výběr z našich únorových titulů

Jeden z nejvíce očekávaných únorových titulů je kniha Marťan Andyho Weira. Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott točí adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli. Pro milovníky romantiky připravujeme bestsellery JOJO MOYESOVÉ „Než jsem tě poznala“ a „Poslední dopis od tvé lásky“ v paperbacku. Kdo se seznámil s knihou Terapie láskou od Matthew Quicka či filmovou podobu tohoto románu, nenachá si ujít jeho další knihu Odpusťte mi, Váš Leonard. „Takové knihy, jako je ta Qickova, jsou nutností“ THE NEW YORK TIMES,,, Pro milovníky série Škola noci - vychází další díl - Kalonův pád. Na závěr přikládáme tip měsíce - Pravidla péče o dřevěné podlahy . Debutový román Angličana Wille Wilese nominovaný v roce 2012 na National Book Award v kategorii „Objev roku“ v sobě mísí typický britský černý humor s gradovaným napětím, za které by se nemusel stydět lecjaký thriller.

23.01.2015

Liane Moriarty – Manželovo tajemství

Cecilia, Tess a Rachel. Tři rozdílné ženy žijící každá svým životem. Co je spojuje? Čím se jejich osudy protnuly, aniž by to věděly? Čtenář románu Manželovo tajemství se to nakonec dozví, ale dozví se to i jeho tři hlavní protagonistky?

22.01.2015

David Nicholls - Jeden den

Je 15. července 1988 a my se ocitáme v jednom studentském pokoji společně s Emmou a Dexterem. Ona je typická šedá myška se smyslem pro ironii, on charismatický bohém a hezounek. Momentálně je spojuje jen jedna věc: postel. Oba právě ukončili svá vysokoškolská studia a s očekáváním přijímají vidinu života ve světě dospělých. I zde se ale nenávratně rozcházejí: zatímco Emma má se svou budoucností velké plány, Dex se dokáže spokojit s povrchní slávou, luxusem, cestováním a nezávaznými vztahy. Ráno je čeká vystřízlivění a trapné momenty dvou lidí, kteří spolu strávili noc a teď se mají rozloučit s vědomím, že už se nikdy neuvidí.

22.01.2015

Christiane F. - My děti ze stanice ZOO

Příběh mladinké dívky, který byl sepsán na základě gramofonových nahrávek jejího vyprávění, bere lidem dech už od doby, kdy byl vydán poprvé. Je natolik silný, aby ve vás zanechal stopu až do konce života. Tenhle mrazivý příběh Christiane F., která byla několik let závislá na drogách, je výpovědí celé generace, jež sice nebyla zasažena válkou, jako ta, o níž ve svých dílech píše Remarque, ale něčím podobně nelidským - drogami.

Fausto Brizzi – 100 dní štěstí
22.01.2015

Fausto Brizzi – 100 dní štěstí

Vezmete-li do ruky tuto knihu, bude vám hned jasné, o čem je. Netají se tím, že je o posledních 100 dnech života jednoho člověka, který umírá. Že příčinou jeho blížícího se konce je rakovina, není v dnešní době nikterak překvapivé. Pokud vás tento neskrývaný fakt ať už z jakéhokoliv důvodu neodradí, začtete se do knihy během pár stránek a věřte, že bez širokého úsměvu a slz se to neobejde!

Slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife
21.01.2015

Slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife

Ve čtvrtek 15. ledna 2015 se uskutečnil v pražské restauraci KOGO Polpo slavnostní křest kuchařské knihy To jsem já, Anife, jejíž autorkou je temperamentní tanečnice, moderátorka a herečka Anife Hassan Vyskočil. Moderátorem večera a zároveň kmotrem kuchařky byl Aleš Cibulka. Na křtu nechyběly také další známé osobnosti. Dorazil herec Jan Přeučil, zpěvák Dalibor Janda, moderátorka Štěpánka Duchková nebo herečka Nikol Kouklová.

A prý nečtou!
20.01.2015

A prý nečtou!

Vzpomínáte si na naši poslední předvánoční soutěž? Psali jste nám, jakou postavu byste si k sobě pozvali jako nedělního hosta. Ta už je ukončená a výhry dávno rozeslané. A přece tady ještě máme krásnou dohru...

V údolí lišek
20.01.2015

V údolí lišek

Byl to krásný letní podvečer. Slunce nízko nad obzorem, obloha bez mráčků a ve vzduchu vůně okolních lesů a pastvin. Byl to přesně ten letní den, o němž člověk sní za mrazivých zimních dnů... Dříve, než se ale večer přetavil v noc, stala se z něj noční můra. Dobře ukrytá skalní jeskyně, v ní dřevěná bedna, a v té unesená žena jen s láhví vody, baterkou a trochou jídla. A únosce se pro ni už nevrátí. Co bude dál?