Nejnovější

Odpusťte mi, Váš Leonard
07.01.2015

Odpusťte mi, Váš Leonard

Taky znáte ty chvíle, kdy máte pocit, že už nemůžete dál? A kdybyste právě měli po ruce zbraň, řekněme něco starého, ale funkčního po dědečkovi, napadlo by vás... Nebo byste ji dokonce vzali do ruky a začali přemýšlet...?

Kluk s hlavní u spánku
07.01.2015

Kluk s hlavní u spánku

Vstane jako obvykle, akorát si do školního batohu krom učebnic a penálu přibalí ještě střelnou zbraň. Leonard Peacock dnes slaví své osmnácté narozeniny a má v úmyslu udělat z nich poslední den svého života.

Rudý vlk
07.01.2015

Rudý vlk

Jestli jste ještě nečetli žádnou knihu od Lizy Marklundové, měli byste to rychle napravit. Třeba Rudým vlkem.

Přízrak studené války
07.01.2015

Přízrak studené války

Šedesátá léta, to nebyla jenom Twiggy, Brigitte Bardot a květinové děti. Byla to taky doba největšího napětí mezi Západem a Východem. Studená válka vrcholila Evropu rozdělovala Železná opona. Ta sice již dávno spadla, ale jak zjišťuje novinářka Annika Bengtzonová, vrtat se v minulosti může být životu nebezpečné…

07.01.2015

Ukradené modlitby

Byly, jsou a vždycky budou. Dívky, slečny, ženy. Bohužel ne všude ve světě to mají stejné. Stejnou svobodu, stejná práva a stejné štěstí. Například v jedné horské vesničce. Tam jim musí černit zuby, stříhat na krátko vlasy a kopat jim jámy v podobě úkrytů. Už od mala. Protože kdyby se někdo dozvěděl, že se zde narodila holčička, tak by si na ni počíhal a časem ji ukradl.

05.01.2015

Nepodceňujte ani toho opilce

Vypadá to na běžnou opileckou rvačku u jednoho z nich v bytě, která prostě jednoduše skončila zabitím toho druhého. Nikdo se nad tím moc nepozastavuje, není to přeci nic neobvyklého. Mrtvého opilce lze nalézt nejen tady ve švédské Solně, ale všude na světě.

05.01.2015

Na hraně věčnosti

Jeden den, jedno pokračování a k tomu poslech kapely The Civil Wars. Zjistila jsem, že s poslechem tohoto duetu se mi líp čte, líp se zapojuje do děje.

05.01.2015

Hladový oheň

Pachatelé a oběti. Pachatel ničí, ubližuje a bere. Oběť proti vůli dává, ztrácí a trpí. Nepředstavitelně. Odpustit možná někdy jde, ale zapomenout nikdy. Nutkavá potřeba, která jako hladový oheň spaluje bolavé nitro a nutí konat, se nazývá pomsta.

Novinky v životě Klárky
05.01.2015

Novinky v životě Klárky

Klára Janečková je úspěšná česká spisovatelka, která se narodila v roce 1979 ve Valašském Meziříčí. V roce 2009 dokončila své studium psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a získala titul PhDr. Nyní žije v Bystřici pod Hostýnem, kde pracuje jako školní psycholožka na zdejší základní škole. Profesionálnímu psaní se začala věnovat v roce 2002. Od té doby má již na svém kontě devět knih, přičemž její knihy si našly početné „publikum“. A co je u české spisovatelky nového? Zeptali jsme se jí osobně …

05.01.2015

David Lynch z Tokia

Když píšu, sestupuji na odlehlé místo svého nevědomí, říká japonský spisovatel Haruki Murakami. Co šlo dříve pochopit jako metaforu jeho příběhů, lze v nově přeloženém surreálném románu z roku 1995 nazvaném Kronika ptáčka na klíček brát doslova. Hlavní protagonista Tóru Okada, další Murakamiho obyčejný mladý muž bez vlastností, se spouští na dno vyschlé studny, aby v ní vstoupil do tranzitivního snu, v němž se pokusí najít odcizenou manželku.