Nejnovější

Na cestách – Lenka Procházková
08.12.2014

Na cestách – Lenka Procházková

Stejně jako v knize Na Statku (také od Lenky Procházkové) najdete i v tomto leporelu to, co hlásá podtitul: Šablony a nápady pro šikovné ruce. 12 šablon dopravních prostředků, 27 výrobků pro radost a 324 možných kombinací.

Na statku – Lenka Procházková
08.12.2014

Na statku – Lenka Procházková

Podtitul knihy Šablony a nápady pro šikovné ruce přesně odpovídá tomu, co v knize najdete: 12 šablon zvířátek ze statku, 22 nápadů na výrobky pro radost a 264 možných kombinací. Přiznávám, že ten poslední údaj jsem opsala z knihy, to jsem opravdu nepočítala :-)

08.12.2014

Hana Primusová – Andulka a Andulka

Hledáte knihu pro předškoláky? Dáváte přednost původní české tvorbě? Máte rádi knihy plné srozumitelných obrázků? Chcete, aby se malí posluchači do příběhu zapojili? Pokud jste alespoň na tři z výše uvedených otázek odpověděli ANO, pak je tato kniha přesně to, co hledáte!

Výherci velké vánoční soutěže Knižního klubu
08.12.2014

Výherci velké vánoční soutěže Knižního klubu

08.12.2014

Když není kam se vrátit

Pierre Lemaitre popisuje osudy vojáků z první světové války Francouzský spisovatel Pierre Lemaitre (1951) vstupuje na český trh s razancí. Kniha Zlín zahajuje autorovu sérii s detektivem Camillem Verhoevenem thrillerem Alex, který v roce 2013 získal od britského sdružení autorů krimi cenu za nejlepší překladový titul. A Euromedia-Odeon nabízí román Na shledanou tam nahoře, ověnčený taktéž loni prestižní francouzskou Goncourtovou cenou, který kriminální zápletku obohacuje o historické kulisy, sociální antagonismy a morální dilemata. Udělení nejvýznamnější literární ceny autorovi, jenž měl dosud publikum mezi čtenáři thrillerů, vnímala francouzská média jako posun od lpění na literární výjimečnosti k důrazu na schopnost díla oslovit široké publikum. Volba profesionální poroty, která román označila za nejlepší dílo roku, byla komentována i jako další důkaz kapitulace literárních kruhů před komercializací.

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi
08.12.2014

Holly Goldberg Sloan: Násobky sedmi

Když je vám dvanáct a jste génius, nemáte ve škole právě na růžích ustláno. Willow Chanceová, samotářská dívka se zájmem o botaniku a medicínu, se však dokáže vyrovnat s každou překážkou všedního života, protože má milující rodiče a svou vzkvétající zahradu. Jenže co se stane, když o své jediné spřízněné duše přijde během jediného okamžiku?

10. prosince se konal  slavnostní křest knihy Vinaři
08.12.2014

10. prosince se konal slavnostní křest knihy Vinaři

Křest knihy Vinaři spojený s autogramiádou herců stejnojmenného seriálu TV Prima se konal ve středu 10. prosince 2014 v Paláci knih Luxor. Lnihu pokřtili herci Pavel Nečas, Tomáš Materna a Sandra Nováková a režisér Vojtěch Moravec.

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Knihou Eleanor & Park se českým čtenářům poprvé představuje oblíbená americká spisovatelka Rainbow Rowell, která s tímto románem vyhrála již loni v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction a jen tak mimochodem zrovna před pár dny znovu zvítězila se svojí další knihou Landline v Goodreads Choice Awards 2014 v kategorii Best Fiction. Dále je také autorkou úspěšné young adult knihy Fangirl (2. místo v Goodreads Choice Awards 2013 v kategorii Best Young Adult Fiction, hned za Eleanor & Park), která by se v příštím roce měla také dočkat českého vydání.

Eleanor a Park
08.12.2014

Eleanor a Park

Nečtu už tolik, co jsem četla před rokem, proto jdu radši na jistotu, než abych zabila několik dní čtením špatné knížky. Stejně se mi ale zdá, že dobré knihy se mi vyhýbají jako čert kříži. Až díky Eleanor a Parkovi jsem zjistila, že to je s největší pravděpodobností mým špatným úsudkem, protože mi trvalo týden, než jsem se k téhle dokonalosti dostala. Celý týden mi ta ležela na poličce a tím svým miloučkým obalem mě lákala ke čtení. A pak mi jednou v noci přeskočilo a já se o půl jedné pustila do čtení. Myslím, že mluví za vše, když řeknu, že když jsem v šest ráno končila, měla jsem chuť sjet si to celé znovu.

To život je zázrak, ne já
08.12.2014

To život je zázrak, ne já

Někdy jsou dny, kdy se nám všechno, čeho se dotkneme, daří a nic nám nestojí v cestě. Žádná překážka, žádný problém. Život naneštěstí ale není tak jednotvárný a „nudný“ a staví nás před různé zkoušky, které máme zvládnout. A to za jakoukoli cenu.