Nejnovější

Agatha Christie vypráví...
03.10.2013

Agatha Christie vypráví...

V listopadu 2013 vychází Vlastní životopis Agathy Christie. Přinášíme Vám jedinečnou možnost poslechnout si autorčino vyprávení o vzniku knihy a divadelní hry Deset malých černoušků.

Dan Brown – Inferno
02.10.2013

Dan Brown – Inferno

Příběhy z pera Dana Browna si oblíbili čtenáři z celého světa a vydání všech jeho knih předchází netrpělivé očekávání. Není se čemu divit, hrdinové jeho románů se pohybují bez výjimky v zajímavém prostředí a řeší záhady spojené s existencí tajných spolků, převratnými objevy, či utajovanými informacemi nedozírných hodnot. Prostě Brownovi lidé se připletou vždycky ve vhodný čas na vhodné místo a my ostatní si o tom můžeme v pohodlí počíst…

01.10.2013

Hakan Nesser - Čtvrtá oběť

„Kdo do Kaalbringenu vejde, tomu hlava sejde“ – takto by se dalo pozměnit české říkadlo pro knihu „Čtvrtá oběť“ švédského autora detektivních románů Hasana Nessera (*1950). A to z toho důvodu, že někteří lidé, kteří se v posledních měsících nastěhovali do tohoto jinak líbezného přímořského letoviska, byli sťati. Rychlá, nečekaná a krvavá poprava. Jenže oběti jsou ale z naprosto odlišných vrstev a postavení, a tak místní policie těžko hledá nějaký spojující vzorec. Proto je z dovolené povolán komisař Van Weeteren, svébytný vyšetřovatel z „velkého“ světa, kterého můžeme znát z předešlého vynikající románu „Síť“.

01.10.2013

Neil Gaiman - Oceán na konci uličky

Před pár lety nám během přednášky jeden profesor anglické literatury na Ostravské univerzitě zcela sebejistě tvrdil, že jediným skutečně originálním autorem z britských ostrovů posledních dvaceti let je Neil Gaiman. A nevidím důvod, proč s tímto tvrzením nesouhlasit. Nejen množství literárních ocenění jako Hugo, Locus, Nebula či Bram Stoker Award jsou toho jasným důkazem. Mimo jiné jeho pozici světově uznávaného literáta dokazuje role, kterou si zahrál v jedné epizodě nové řady kultovního seriálu Simpsonovi, kde byl vybrán jako autor, jehož knihy se prodávají po milionech výtiscích.

01.10.2013

Světové krimipovídky

„… chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí,“: s tou neoddiskutovatelnou pravdou z přebalu knihu jsem se ztotožnil už po pár přečtených povídkách z tohoto „mamutího“ výběru nejlepších příběhů ze současné světové krimi tvorby. Ostravské nakl. Domino, které má za sebou už několik úspěšných antologií světové krimi a thrillerů jako „Nájemní zabijáci“, „Nenávist“, „Nebezpečné ženy“, přineslo na český trh rozsáhlý výběr povídek sestavený známým britským editorem Maximem Jakubowskym. Ten vyšel v roce 2009 pod názvem „The Mammoth Book Of International Crime“ a prezentuje třicet šest autorů jak těch nejzvučnějších jmen, tak jmen, o kterých se český čtenář dovídá poprvé.

01.10.2013

Začal Týden knihoven. Za čtenáři míří Hůlová i Boučková

Týden knihoven začíná. Knihovny po celém kraji nabízejí i řadu besed a veřejných čtení. Například knihovna v Ústí nad Orlicí přichystala po včerejší besedě s Františkem Čuňasem Stárkem a Janem Steklíkem na dnešek besedu pro studenty gymnázia s novinářkou Petrou Procházkovou a zítra v 18 hodin besedu se spisovatelkou Petrou Hůlovou, autorkou oceněných titulů Paměť mojí babičce, Stanice Tajga a dalších.

01.10.2013

Cilla & Rolf Börjlindovi: Skočný příliv

Musím přiznat, že jsem ke Skočnému přílivu byl zpočátku docela skeptický. Mám pocit, že severských thrillerů, detektivek a dramat už bylo dost. A tak jsem se do knihy dostával spíše pomalu a postupně. Jenže po pár desítkách stránek jsem zjistil, že mě pohltila - jako příliv. Dlouho nic, vše vypadá pořád stejně, ale pak si uvědomíte, že se topíte (což v tomto případě znamená, že musíte otáčet stránky dál a dál).

8. října se konal  křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě
01.10.2013

8. října se konal křest knihy P. Juříka ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě

Křest knihy Pavla Juříka: ŠTERNBERKOVÉ - Panský rod v Čechách a na Moravě, což je první souhrnná monografie rodu Šternberků od roku 1824, která vychází k 90. narozeninám hraběte Zdeňka Sternberga se konal 8. října v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Knihu pokřtili zástupci rodu Sternbergů.

Alma Katsu: Elixír
01.10.2013

Alma Katsu: Elixír

Milovali jste už někdy někoho tak moc, že byste byli schopní udělat cokoliv, ale opravdu cokoliv, abyste mohli být spolu? Zradit svoji rodinu, přátele, lhát, krást, dokonce i zabít... Co když ale přesto přese všechno váš milovaný nedokáže s vámi být? Co byste udělali?

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1
01.10.2013

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1

Clary Frayová vyrostla jako naprosto normální dítě - tedy aspoň co si pamatuje. Její matka je obyčejná umělkyně a otec zemřel,dřív než se narodila. Jejím nejlepším přítelem je Simon, se kterým by pro sebe udělali první poslední. Jde s ní do nočního klubu, kam normálně nechodí, protože ona se tam baví. A právě jedna taková návštěva jí změní život - nic už nebude jako dřív...