Nejnovější

Alma Katsu: Elixír
01.10.2013

Alma Katsu: Elixír

Milovali jste už někdy někoho tak moc, že byste byli schopní udělat cokoliv, ale opravdu cokoliv, abyste mohli být spolu? Zradit svoji rodinu, přátele, lhát, krást, dokonce i zabít... Co když ale přesto přese všechno váš milovaný nedokáže s vámi být? Co byste udělali?

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1
01.10.2013

Cassandra Clareová: Nástroje smrti 1

Clary Frayová vyrostla jako naprosto normální dítě - tedy aspoň co si pamatuje. Její matka je obyčejná umělkyně a otec zemřel,dřív než se narodila. Jejím nejlepším přítelem je Simon, se kterým by pro sebe udělali první poslední. Jde s ní do nočního klubu, kam normálně nechodí, protože ona se tam baví. A právě jedna taková návštěva jí změní život - nic už nebude jako dřív...

Napsal Jurský park a vyděsí i posmrtně
30.09.2013

Napsal Jurský park a vyděsí i posmrtně

Spisovatel Michael Crichton napsal v roce 2008 zárodek thrilleru Mikro. Příběh, který dokončil Richard Preston, nyní vychází česky. Sedm vědců v něm bádá uprostřed pralesa, proti nim stojí biologická hrozba.

Gillian Flynnová: Zmizelá
30.09.2013

Gillian Flynnová: Zmizelá

Je to pár měsíců nebo dvacet let, co ho milujete, a proto s ním žijete. Pravděpodobně si myslíte, že ho dokonale znáte... Ale pozor! Znáte svůj protějšek natolik, abyste za něj dali ruku do ohně?

John Grisham: Poslední vůle
30.09.2013

John Grisham: Poslední vůle

Sníte o zděděném balíku peněz po někom, na kom vám nezáleží a jehož ztrátu nebudete oplakávat? Kniha Poslední vůle od Johna Grishama o jednom takto splněném snu vypráví.

Jane Austenová - Pýcha a předsudek
27.09.2013

Jane Austenová - Pýcha a předsudek

Myslíte si, že vdávání/ženění se je poměrně jednoduchá záležitost? Pomineme-li přípravu na svatbu, stačí si vybrat „správného“ partnera, kterého máte rádi, a říct si navzájem „ano“. Samozřejmě se může zdát, že svým způsobem to máme těžké, protože v dnešní době výběr toho „správného“ nemusí být úplně snadné. Žijeme v uspěchané době, společnost na nás vyvíjí tlak na budování kariéry a tímhle způsobem bych mohla pokračovat i dále, ale důležité na tom je to, že máme v otázce partnerství svobodnou možnost výběru. Jenže zkuste si představit, že to, koho si vezmete, nezáleží tak úplně na vás…

Když žijete mezi vlky, musíte se chovat jako vlk
27.09.2013

Když žijete mezi vlky, musíte se chovat jako vlk

Na první pohled rozdíl mezi vlky a námi je podstatný. Když se však člověk do jejich vztahů ponoří více, zjistí, že v mnohém jsme si s nimi podobní. Stejný názor sdílí i pracovník vlastních výběhů pro vlky – Luke Warren, se kterým se „seznamuje“ při těžké životní události.

V žaludku jako v holubinci
27.09.2013

V žaludku jako v holubinci

Sofi Oksanenová napsala trochu jinou severskou detektivku. Thriller největší finsko-estonské literární hvězdy vypráví příběh z dvacátého století, kdy Estonsko okupovali Němci i Rusové. Zla, z nichž žádné není to menší, musí volit (anti)hrdinové nového politického thrilleru Sofi Oksanenové Čas ztracených holubic. Taková volba může v reáliích Pobaltí dvacátého století vést buď ke ztrátě vlastního života, nebo – u těch přeživších – ke ztrátě historické paměti. To druhé se finská autorka s estonskými kořeny pokouší ve svém díle napravovat.

27.09.2013

Úžasná Amy

Spisovatelka Gillian Flynnová ve svém veleúspěšném thrilleru Zmizelá líčí fascinující zákruty komplikovaného vztahu jednoho na první pohled celkem standardního manželského páru.

FIFTY SHADES versus CROSSFIRE
27.09.2013

FIFTY SHADES versus CROSSFIRE

Komu byste, dámy, daly přednost? Christianu Greyovi, nebo Gideonu Crossovi?