Nejnovější

Neodkládej na zítřek, co můžeš udělat pozítří
26.09.2013

Neodkládej na zítřek, co můžeš udělat pozítří

Tento nádherný citát Marka Twaina absolutně vystihuje „novodobý“ pojem prokrastinace, která se poslední dobou po celém světě rozmáhá. Nebo se mi to snad jen zdá? Základní myšlenka je ale opravdu líbivá a snad i na místě – dělejme věci od těch nejobyčejnějších a dopracujme se „někdy“ na ty potřebnější a namáhavější. Ale lze to snad?

Danielle Steel: Dědictví krve
26.09.2013

Danielle Steel: Dědictví krve

Znáte jméno prababičky vašeho pradědečka? Jaká byla, jak vypadala, co prožívala? Jakou nepatrnou část genů ve vás zanechala? Pokud ne, při troše štěstí, času, vytrvalosti a zachovalých dokumentech se to dá zjistit. Danielle Steelová v knize Dědictví krve posílá svoji hrdinku na pouť pátrání po dávné historii pokrevního příbuzenstva.

Hrůza nemá nikdy prázdniny!
26.09.2013

Hrůza nemá nikdy prázdniny!

Šumící mooře, jemný písek, svěží vzduch, křik racků…a jedna vražda.

Frederick Forsyth: Kvintet
26.09.2013

Frederick Forsyth: Kvintet

Prvotní impuls, když opomenu zajímavou obálku, bylo nasycení, možná spíše přesycení obrovským množstvím thrillerů, příběhů ze života a jiných podobných děl ze všech koutů světa, které zaplňují pulty knihkupců. Proto jsem se z chutí pustil do knihy britského autora Fredericka Forsytha – známého především jako autora světových politických bestsellerů.

Dobrodruh se vrátil domů: „Snů mám ještě hodně!“
26.09.2013

Dobrodruh se vrátil domů: „Snů mám ještě hodně!“

Tento sympatický starý pán toho má za sebou hodně. A vlastně to všechno začalo katastrofálně, ale štěstí panu Kabourkovi zjevně přálo. Před komunisty, jež ho pro pár veršů označili za nepřítele režimu, utekl do Ameriky a tam ho čekal život, o jakém mnozí jen sní. Když se díváte na ty fotky, vypadá to neskutečně. A přece – tento muž všechny ty známé tváře potkal, rozmlouval s nimi, sdílel s nimi radosti i trápení, a teď se konečně odhodlal napsat o tom knížku.

Alma Katsu: Elixír
26.09.2013

Alma Katsu: Elixír

Láska. Touha vlastnit. Potřeba vědět, že nás druhý miluje stejně jako my jeho. Víra v to, že jednou uděláme něco, co druhému otevře oči a naše láska bude prýštit z našich srdcí a vše bude nádherné, dokonalé. Budeme navěky spolu. Jenže takhle to ve světě většinou nechodí a své o tom ví i Lanny, hrdinka nové knihy Elixír od spisovatelky Almy Katsu.

26.09.2013

Gillian Flynnová - Zmizelá

Přesně pět let jsou Amy a Nick manželé, ale právě v den jejich výročí Amy zmizí. Co se stalo? Je Amy naživu? Co skrývalo jejich manželství? Na první pohled vás napadne, že byli normální nespokojení manželé, ale stránkou za stránkou začnete odkrývat pravdu.

25.09.2013

Můj život není jako z románu

Určitě jste o ní už slyšela. Kanadská spisovatelka JOY FIELDING začala psát v osmi letech a dnes je světoznámou autorkou románů o ženách v krizi a o zločincích. Hlavně je to ale obyčejná ženská, která řeší manžela, děti i vnoučata...

Nová mrazivá vlna ze severu
24.09.2013

Nová mrazivá vlna ze severu

Začínají prázdniny, Olivia by si konečně mohla vydechnout, užívat si volnosti a slunce. Když však její vyučující nadhodí, že případní zájemci můžou nahlédnout do starých, dosud nevyřešených případů z archivu švédské policie, nechá se zlákat. Co víc – netrvá dlouho a najednou je do toho propletence cizích osudů zamotaná natolik, že už nemůže couvnout.

24.09.2013

Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka - komplet 2 knihy (4 díly)

Haškova dobrého vojáka Švejka můžeme bez rozpaků nazvat jedním z úhelných kamenů české literatury, a i když je Jaroslav Hašek autorem celé řady dalších knih, žádná nedosáhla takového věhlasu jako právě tento humoristický román. A že mezi nimi byly opravdu zdařilé věci, Šťastný domov, Humoresky, Velitelem města Bugulmy a jiné. Haškův humor byl a je blízký širokému spektru čtenářů – svoje si najde intelektuál i průměrně obdařený čtenář. Poprvé jsem Švejka dostala do ruky někdy ve třetí třídě a už tehdy mě bavil, ale byly tam i pasáže, které mě nudily, což je pochopitelné, od té doby jsem po knize sáhla nesčetněkrát a postupně mi odhalovala další a další lahůdkové postřehy ukryté na svých stránkách.