Nejnovější

Danielle Steel: Milovat znovu
23.09.2013

Danielle Steel: Milovat znovu

Když smrt vtrhne nečekaně do života a sebere nejbližšího člověka, je nepředstavitelné žít dál. Zdá se k nevíře, že okolní svět nepřestal fungovat. Pro co ještě stojí žít? Je možné vyrovnat se ztrátou své lásky a zamilovat se znovu? A nebude pak mrtvý vlastně zrazován? O tom všem vypráví Danielle Steelová v románu Milovat znovu.

23.09.2013

Nicholas Sparks - To nejlepší z nás

Až budete mít chuť na romantický příběh, který vás dojme k slzám, sáhněte po knize Nicholase Sparkse To nejlepší z nás. Pro mě to bylo první setkání s tímto autorem a mé očekávání „romantického slaďáku“ kniha nadmíru překonala.

Alma Katsu: Elixír
20.09.2013

Alma Katsu: Elixír

O tom, že láska překoná skutečně všechno a že pro ni nejsou překážkou ani smrtelnost, ani čas, si můžeme přečíst v knize Almy Katsu Elixír. O chudých, mladičkých, nezkušených dívkách vytržených z bezpečí domova a vržených do nástrah velkoměsta bylo už sepsáno mnoho knih. Málokterá hrdinka však měla tak pohnutý a pestrý osud jako Lanore, dívka vyrůstající v malém americkém městečku na počátku 19 století. Láska k chlapci, které nebylo přáno, silně nábožensky založené a pověrčivé obyvatelstvo městečka, atmosféra, kdy sousedé vidí jeden druhému nejen přes plot, ale skutečně až do talíře… to všechno přispělo k tomu, že Lanore na příkaz otce musela opustit městečko a odejít na nějaký čas do dalekého Bostonu, kde se pokoušela nejen zapomenout na bolest, zradu a příkoří, které si donesla z rodného města, ale hlavně začít nový život.

Alma Katsu: Elixír
20.09.2013

Alma Katsu: Elixír

Co vlastně znamená někoho milovat? Znamená to milovat někoho víc, než vy milujete sami sebe. Ale co když chcete někoho získat a on vás nechce? Budete se o něj snažit měsíc, možná rok - ale hlavní hrdinka Elixíru musí bojovat o jeho lásku mnohem déle...

Literatura hlavně nesmí nudit
20.09.2013

Literatura hlavně nesmí nudit

Zemřel patrně největší literární kritik Evropy Marcel Reich-Ranicki. Odešel ve věku nedožitých 93 let. Říkalo se mu „literární papež“ a v německé kulturní oblasti platil po dlouhou dobu za nejvyšší autoritu literární kritiky. Jeho soudy byly neúprosné – tvrdé, ale zároveň velmi očekávané, často i nesmiřitelné, ale přitom neúplatné. Nešlo o soudy bojující za tu či onu tendenci. Reich-Ranicki totiž nikdy nebyl představitelem žádné školy. Ano, dokázal být občas i velmi dogmatický a snad i nespravedlivý, ale vždy se tak dělo ve vášnivém zápase o hodnoty díla, o vyjasňování toho, co je dobrá literatura a co ne.

19.09.2013

Ideály svět nezmění, nejprve lidé musí změnit sebe

Pravdivá slova, která zazní z úst jedné z hrdinek románu o valašských ženách – Druhý život Marýny G., která byla v letošním 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu oceněna tím nejvyšším uznáním. Příběh od Vladimíry Klimecké se stal vítězným románem, a to po právu.

Plať za svůj život
18.09.2013

Plať za svůj život

Zima. Mráz. Ještě chladnější chodby nemocnice. Noční služba. Ospalý lékař. Policie přivádějící zraněnou vražedkyni/oběť… Tím vším začíná vyprávění Almy Katsu a jejího tajemného díla Elixír, které v říjnu vydává Knižní klub.

18.09.2013

Vyberte si z naší říjnové knižní nabídky:

Léto je návratně pryč, podzim je tu a s ním dlouhé večery a doba vhodná ke čtení. Náš první tip je ze severu: na webu v předstihu avizovaná novinka Larse Keplera Písečný muž přijde na náš trh hned na začátku desátého měsíce roku 2013. A je tu také netrpělivě očekávaný druhý díl série Nástroje smrti - Nástroje smrti 2: Město z popela. Série vládnou knižním trhem, zvláště pak ty z oblasti fantazy, jedna z nich, Bratrstvo černé dýky pokračuje již jedenáctím dílem. A pro nejmenší čtenáře máme krásnou knihu se zvuky - Hasičský vůz zasahuje. Frontman skupiny Rolling Stones Mick Jagger je jednou z nejvýraznějších postav světové hudební scény a vy se nyní můžete začíst do stránek knihy, kde odhaluje mnohá tajemství svého zajímavého a mnohdy bouřlivého života. Vánoce jsou sice ještě daleko, ale proč nekoupit jeden dárek už teď? Na samý závěr vám nabízíme vydání všech tří dílů Fifty shades ve vkusném boxu....už víte, komu letos nadělíte pod stromeček knihy?

18.09.2013

Kay Schubachová: Naprostý cizinec

Kdo je vlastně skutečným cizincem? Pro většinu z nás jsou to lidé, které denně míjíme v obchodech, na ulici … Bezejmenné tváře, které pravděpodobně už podruhé nepotkáme. Jsou ale i ti, kteří s takovým cizincem sdílí svůj život. Večer vedle něj uléhají, ráno vstávají a někdy je pojí identické prsteny na ruce. Součástí této zdánlivé každodenní idyly jsou však i facky, bití, urážky, pronásledování, šikanování… Za zavřenými dveřmi domova se odehrává spousta dramat.

18.09.2013

Haruki Murakami běhá, aby mohl psát

Všichni skončí jako já, říkám si pokaždé, když obouvám tenisky a vyrážím do parku, abych protáhla tělo. Prostě hodiny strávené u počítače si vyberou daň v podobě bolestí páteře, rukou a kdoví čeho ještě. A vám nezbude nic jiného, než se začít hýbat. Své o tom ví třeba i světoznámý spisovatel Haruki Murakami (např. Norské dřevo nebo Kafka na pobřeží). Už pětadvacet let běhá každý den deset kilometrů a jednou za rok si střihne i maraton.