Nejnovější

Vítězka získala 100 000!
17.09.2013

Vítězka získala 100 000!

Knižní klub vyhlašuje každoročně literární soutěž, do které může poslat svůj rukopis opravdu každý - profesionál i amatér. A nejednou už se opravdu stalo, že soutěž vyhrál někdo, kdo napsal svou první knihu v životě. Odměnou vítězi je nejen finanční ale - což ho asi potěší nejvíc - i vydání jeho rukopisu knižně. To je přímo uvedeno v pravidlech soutěže. O vítězi literární soutěže přitom rozhoduje odborná porota složená z literárních kritiků, známých spisovatelů i nakladatelů. V letošním 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu ji tvořili tři autoři - filmová kritička a spisovatelka Tereza Brdečková a dva mladí prozaici Pavel Brycz a Petra Soukupová, literární kritik a historik Pavel Janáček a za Svaz českých knihkupců a nakladatelů Jiří Seidl.

17.09.2013

Brutální svědectví bez nároku na happy end

Pravdivý příběh Útěk z tábora 14 stojí za to znát. Nejde totiž o svědectví ojedinělé, nýbrž jediné. Ústřední postavou je Sin Tong-hjok, zrozený ze „sexu za odměnu“ dvou politických vězňů v jednom z největších koncentračních táborů v Severní Koreji. Narodil se jako otrok bez vyhlídky na přežití třicetin. Shodou neuvěřitelných náhod se mu ale podařilo dostat až do svobodného světa a stát se mezi severokorejskými uprchlíky svým způsobem celebritou.

17.09.2013

Kajínek i vražednice Hilda mají ke krimiseriálům daleko

Třináct velkých kriminálních příběhů v jedné knize. Jmenuje se Od Babinského po Kájínka a napsala ji Denisa Prošková. Nejde o skandály ani o romantizování vrahů. Spíš o soucit s oběťmi a úctu ke kriminalistům. „Podstatné není jen chování kriminálníků, ale i veřejnosti. Třeba v případě krásné Hildegardy: byla těhotná, nechala zavraždit svého manžela, zvedla se proti ní vlna odporu. Pak dostala právníka, který její příběh náležitě podal, a ti samí lidé, kteří pro ni žádali trest smrti, plakali a nabízeli, že její dítě vychovají, než ji pustí z vězení,“ říká Prošková.

Jennifer Probstová: Manželská smlouva
16.09.2013

Jennifer Probstová: Manželská smlouva

Klišé příběh jako vystřižený z jedné z Harlequinek, ale podán svěžím a humorným stylem navíc se spoustou vášně.

Čím bys chtěl být, až vyrosteš? Člověkem.
16.09.2013

Čím bys chtěl být, až vyrosteš? Člověkem.

Dojemně drsný příběh odehrávající se po Korejské válce nás přivádí do života Franka Moneyho, který se vrací zpět z fronty domů. Kde je vlastně jeho domov? Je schopný přijít jen tak do svého rodiště a říci všem přítomným: „Tak jsem tady, mami a tati.“ To určitě ne. Jeho duše, mysl, ale i tělo jsou rozpolcené.

Stefan Bachmann: Děti víl
16.09.2013

Stefan Bachmann: Děti víl

Jaký by byl život vedle nadpřirozených bytostí, které se z ničeho nic objevili vedle vás? Stefan Bachmann zavádí čtenáře do světa plného víl, kouzel, nadpřirozených bytostí a intrik, kde i zdánlivě bezvýznamný "podvrženec" (dítě člověka a víly) může mít daleko větší význam, než se může zdát.

R. J. Palaci: (Ne)obyčejný kluk
16.09.2013

R. J. Palaci: (Ne)obyčejný kluk

Auggie je úžasný, vtipný kluk, který ujíždí na Hvězdných válkách a miluje svého psa. Ve všem co dělá a co má rád, se cítí být obyčejným, ale ostatní ho tak neberou. Od narození totiž trpí nemocí, která se projevila na jeho obličeji. Nejen proto, ale i kvůli spoustě operací, které musel prodělat, nikdy nechodil do školy. Zvykl si na život pod ochrannými křídly rodičů a své sestry. Nyní však nadešel čas, aby nastoupil do páté třídy a začal žít jako skutečně obyčejný kluk.

Andrew Miller: Čistý
16.09.2013

Andrew Miller: Čistý

Barrate jako začínající inženýr není nijak přehnaně ambiciózní, ale tato zakázka od pana ministra ho stejně překvapí. Vyčistit hřbitov? Ano. Píše se rok 1785, v srdci Paříže se rozkládá prastarý, už nepoužívaný hřbitov Neviňátek, překáží a zamořuje vzduch. Je nutno vykopat hroby a přemístit ostatky. Srovnat se zemí kostel. Vrátit místu život.

20. září se konal křest knihy ŠKOLA VAŘENÍ
16.09.2013

20. září se konal křest knihy ŠKOLA VAŘENÍ

Křest českého vydání knihy světoznámé propagátorky domácí kuchyně Mary Berry ŠKOLA VAŘENÍ pro celou rodinu proběhl v pátek 20. září v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Knihu pokřtila známá herečka Mahulena Bočanová.

13.09.2013

Po prvním týdnu kraluje erotika všem žebříčkům

Během týdne pět tisíc prodaných výtisků jediného titulu v jediné síti knihkupectví? Není to tak dávno, co se něco takového zdálo být nemožné. Jenomže od té doby, co i na naše pulty vtrhla E. L. Jamesová se svou erotickou ságou o odstínech šedé, se hranice možného posouvají. „Skutečně jsme za týden prodali přes pět tisíc výtisků Padesáti odstínů svobody, z toho první čtyři tisíce dokonce do nedělního večera, tedy během čtyř dnů,“ potvrzuje mluvčí Neoluxoru Zuzana Turňová.