Nejnovější

Sarra Manningová: Nemožná holka
12.09.2013

Sarra Manningová: Nemožná holka

Být odlišná právě letí. Tedy alespoň Jeane Smithová to tvrdí. A kdo že je Jeane? Ještě se neznáte? Seznamte se prosím se světově známou a oblíbenou blogerkou, která se nebojí promluvit a která si na svém osobitém stylu založila svou slávu. Až na to, že její sláva nedosahuje dál než na twitter a ostatní sociální sítě. Co se týče školy, kterou navštěvuju, tak pro všechny v ní představuje, Jeane jen takové osvěžení dne, možnost se pozastavit nad tím, co si na sebe dokáže navléci a jak dokáže být protivná. Tunu přátel byste hledali marně. Jeane je totiž trochu komplikovaná osobnost a ne každý s ní vydrží v jedné místnosti. Jak dlouho bude trvat, než si uvědomí, že následovatelé na twitteru a její čtenáři nikdy nenahradí opravdové přátelé a že kluk, kterého nemůže vystát, není ve skutečnosti až tak špatná partie?

Robert Louis Stevenson – Ostrov pokladů
12.09.2013

Robert Louis Stevenson – Ostrov pokladů

Zdá se být skoro zbytečné psát recenzi na něco tak moc známého a oblíbeného, jako je příběh Jima Hawkinse, Johna Silvera a nepředstavitelně velkého pokladu ukrytého na ostrově uprostřed nesmírného oceánu. Jenže - nemohla jsem odolat, tato kniha byla mým věrným průvodcem po celé dětství (a vlastně je jím i do dnešních dnů). Když jsem zjistila, že vychází s ilustracemi Zdeňka Buriana, tak byť už mám jedno vydání doma, neváhala jsem ani chvíli, knihu si přeobjednala a těšila se, až dorazí ke mně domů.

Nejnovější román Johna Irvinga
12.09.2013

Nejnovější román Johna Irvinga

12. září 2013 vyšel v nakladatelství Odeon český překlad nejnovějšího románu Johna Irvinga - V JEDNÉ OSOBĚ, Irving napsal dílo pro svého syna - homosexuála. Irving opět dokazuje, že patří mezi nejvýznamnější americké spisovatele současnosti. Jeho nejnovější román V jedné osobě svou čtivostí, napínavostí a silným příběhem připomíná Irvingova nejlepší díla osmdesátých let. Poprvé od Modlitby za Owena Meanyho umisťuje do středu dění vypravěče v první osobě.

11.09.2013

J. K. Rowlingová – Prázdné místo

První román pro dospělé z pera autorky Harryho Pottera. Těšila jsem se na něj. Věděla jsem, že si ho určitě budu chtít přečíst a raději si od něj zas tak moc neslibovala. Zakoupila jsem si ho hned, jak vyšel a pak si ho nějakou dobu hýčkala na polici a těšila se na tu správnou konstelaci hvězd, abych se do něj pustila. Stálo to za to? Pro mě určitě ano!

Robin Schoneová: Učitel lásky
11.09.2013

Robin Schoneová: Učitel lásky

Londýn, rok 1886. Všudypřítomná hustá mlha, pouliční plynové lampy, v ulicích kočí s drožkami. Ženy skrývající vnady v korzetech, několika košilkách a obličej pod závojem. Upjatá vyšší společnost pořádající honosné večírky, na kterých muži plánují politickou kariéru. Ženy, jako jejich ozdoby a loutky svázané poslušností, slouží k dokreslení serióznosti před voliči. Na straně druhé Vonná zahrada šejka Nefzáwího. Učebnice arabského erotického umění ze 16. století, jejíž anglický překlad toho roku objevuje světlo světa.

25. září proběhl křest knihy  V. Kabourka  ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU
11.09.2013

25. září proběhl křest knihy V. Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU

Ve středu 25. září se v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze konal křest knihy Václava Kabourka ZE STAŇKOVA DO HOLLYWOODU. Kmotrem knihy byl známý filmový režisér Zdeněk Troška.

10.09.2013

V první osobě

Jsem velká fanynka Johna Irvinga a jeho knih. Proto jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít jeho poslední knihu V první osobě.

10.09.2013

Adam Blake: Evangelium prokletých

Mysteriózní thriller, kde není nic tak jednoduché, jak se z počátku mohlo jevit. Připravte se na akcí nabitou knihu, která vás přivede v tváří tvář fanatikům z dávnověku...

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů
10.09.2013

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů

Stav a zajištění ženy a jejích pozdějších dětí bylo důležitější než láska. Tak zdůvodňovali otcové své rozhodnutí při výběru partnera pro svou dceru. Ve 12. století nebylo nic divného na tom, když patnáctileté děvče muselo čekat na teprve osmiletého chlapce. Nebo naopak, když se mělo děvče provdat za velmi starého muže.

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život
10.09.2013

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život

Poslala rukopis do soutěže a podařilo se. Za svou knihu s názvem Druhý život Marýny G. získala devětačtyřicetiletá spisovatelka Vladimíra Klimecká z Vacenovic literární cenu, kterou Knižní klub uděluje už osmnáct let. „Je to vlastně rodinná sága a má trochu i historický nádech. Příběh pojednává o životě čtyř žen z jednoho rodu. Začíná na přelomu devatenáctého a dvacátého století a pokračuje až do současnosti,“ popisuje knižní dílo vacenovická spisovatelka.