Nejnovější

10.09.2013

Adam Blake: Evangelium prokletých

Mysteriózní thriller, kde není nic tak jednoduché, jak se z počátku mohlo jevit. Připravte se na akcí nabitou knihu, která vás přivede v tváří tvář fanatikům z dávnověku...

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů
10.09.2013

Ricarda Jordanová: Dědictví Lauensteinů

Stav a zajištění ženy a jejích pozdějších dětí bylo důležitější než láska. Tak zdůvodňovali otcové své rozhodnutí při výběru partnera pro svou dceru. Ve 12. století nebylo nic divného na tom, když patnáctileté děvče muselo čekat na teprve osmiletého chlapce. Nebo naopak, když se mělo děvče provdat za velmi starého muže.

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život
10.09.2013

Spisovatelka získala cenu. Za Druhý život

Poslala rukopis do soutěže a podařilo se. Za svou knihu s názvem Druhý život Marýny G. získala devětačtyřicetiletá spisovatelka Vladimíra Klimecká z Vacenovic literární cenu, kterou Knižní klub uděluje už osmnáct let. „Je to vlastně rodinná sága a má trochu i historický nádech. Příběh pojednává o životě čtyř žen z jednoho rodu. Začíná na přelomu devatenáctého a dvacátého století a pokračuje až do současnosti,“ popisuje knižní dílo vacenovická spisovatelka.

Tvou duši a tvůj život
10.09.2013

Tvou duši a tvůj život

„Měl byste vidět můj dům v Paříži. Je jako muzeum, naplněný věcmi, které jsem během mnoha, mnoha let nasbírala. Nechcete tam zajet?“ Tón jejího hlasu je líbezný a hřejivý jako likér a to pozvání je fascinující. Luke by rád věděl, jestli dívka mluví pravdu. Komu by se nechtělo jet do Paříže a bydlet v čarovném domě.

09.09.2013

Danielle Steel: Zásah osudu

Nemoc je vesmír, který vůbec netoužím poznávat. Slova hrdinky z románu Zásah osudu od Danielle Steel, která mi svou jednoduchou pravdou utkvěla v hlavě. Kdo z nás by chtěl, aby k němu domů, nezvána a neohlášena, vtrhla na návštěvu zhoubná nemoc. A pro sebe, jako rozpínavý host, sebrala budoucnost, nechala jen minulost a nejasnou přítomnost.

09.09.2013

Jaké novinky najdete na pultech knihkupců?

Začíná škola, končí dovolené, začínají dlouhé letní večery…

Je čas zabít manželku
09.09.2013

Je čas zabít manželku

Jedna ze všedních myšlenek, která asi nejednou napadla každého muže ve svazku manželském. Nemluvě někdy o našich drahých polovičkách, kteří by se nás rádi také zbavili. Jenže o takovém činu nikdy moc neuvažoval novinář Nic Dunne, který má právě dnes se svoji manželkou Amy oslavit páté výročí svatby.

09.09.2013

Muži tvoří velké dějiny, ženy v nich musejí žít

Zprvu to byl jen nenápadný koníček. Vladimíra Klimecká po nocích psala a doma, až na dceru, nevěděli co. Hned její druhá knížka, nazvaná Druhý život Marýny G. – ale letos zabodovala. Zvítězila v Literární ceně Knižního klubu. A autorka, která jinak pracuje ve státní správě, teď cítí, že má životní příležitost.

09.09.2013

Chirurgovo svědectví z onoho světa

Není to fiktivní literární příběh, ale popsaný osud neurochirurga Ebena Alexandra, který patnáct let pracuje jako docent na Harvard Medical School. Má manželku, dvě děti a ve věku padesáti čtyř let se mu „to“ stalo. Onemocněl specifickým zánětem mozkových blan a ocitl se v kómatu. Právě jako odborník znající taje mozku, o kterém napsal stovky článků a vystoupil na dvou stovkách konferencí po celém světě, se dostal do situace, kterou nikdy nepředpokládal. S odstupem času, když nemoc pominula a on mohl rekapitulovat své zážitky a pocity, se rozhodl vydat svědectví.

09.09.2013

Nový Irvingův román je o bisexuálech. Velebí toleranci i Shakespeara

Poslední Irvingův opus V jedné osobě je nazvaný podle verše ze Shakespearova Richarda II., jenž celý zní: "V jedné osobě hraji mnoho rolí, s žádnou z nich ale nejsem spokojen." Hned v začátku tím autor naráží na největší problém hlavního hrdiny Williama Abbota, na jeho bisexualitu. Už jako malého chlapce ho fascinuje jak spolužák, tak knihovnice slečna Frostová. Mimochodem víc, než je u Irvinga obvyklé s ohledem na zvolené téma, je kniha o sexu. První erekce přijde už na sedmé straně, ve většině případů však nejde o zbytečné libování si v sexuálních scénách. V jedné osobě je prostě román o problémech se sexuální orientací. Sedmdesátiletý autor přiznal, že hlavní motivací pro napsání byl jeho syn - gay. Asi proto je vše, co se týká i největších tělesných "špinavostí", popsáno s laskavým podtónem. A s humorem. Je to paradoxně jedna z nejvtipnějších Irvingových knih.