Nejnovější

06.09.2013

Raine Miller - Nahá – aféra Blackstone 1

Osamocená mladá Američanka v Londýně, krásný, bohatý a charismatický Angličan, temná noc, únava – to jsou všechno ingredience úvodní kapitoly románu „Nahá“ z cyklu „Aféra Blackstone“, který obdobně jako proslavené Odstíny šedi náleží do žánru erotických příběhů. Tedy žánru, jenž v současnosti doslova plní regály našich knihkupectví. Stejně jako Meyerová svým „Stmíváním“ spustila doslova čtenářskou mánii spojenou s upíří romantikou, E. L. Jamesová, nejlépe placená autorka letošního roku, podnítila čtenářský zájem o erotickou četbu.

Mikael Niemi - Ďáblík
06.09.2013

Mikael Niemi - Ďáblík

Ze studených severských krajů k nám dorazila kniha švédského spisovatele Mikaela Niemiho „Ďáblík“. Jak už zdrobnělý název trochu naznačuje, jedná se o dětskou knížku, nebo spíše pro mládež, a ne žádnou severskou krimi, jak je v poslední době obvyklé. Přesto s těmi tolik populárními krimi thrillery něco společného má.

Arno Geiger - Starý král ve vyhnanství
06.09.2013

Arno Geiger - Starý král ve vyhnanství

„Jako když člověka vytrhnou ze spánku – najednou nevíte, kde jste, kolem vás krouží věci, země, roky, lidé. Snažíte se orientovat, ale nedaří se vám to. Věci krouží dál, mrtví, živí, vzpomínky, snové výjevy, útržky vět, které vám nic neříkají – a tenhle stav se už po zbytek dne nemění.“

05.09.2013

S Valašskem mám spojené vzpomínky

Rodačka z Horní Bečvy Vladimíra Klimecká zvítězila v prestižní literární soutěži. Valašsko, Vacenovice u Kyjova – Devětačtyřicetiletá Vladimíra Klimecká, rodačka z Horní Bečvy, se stala vítězkou 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu 2013. Porota valašskou spisovatelku ocenila prvním místem za román Druhý život Marýny G., ve kterém Klimecká na příběhu čtyř ústředních hrdinek vlastním pohledem mapuje československé dějiny od války přes osvobození, normalizaci až téměř do současnosti. Podle jejích slov je hlavním tématem knihy oslava síly žen a fenoménu ženství

Vítězka 18. ročníku LCKK
05.09.2013

Vítězka 18. ročníku LCKK

3. září se (již tradičně) v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze konalo vyhlášení vítěze už 18. ročníku LCKK. Průvodcem byl (opět tradičně) šarmantní pan Tomáš Hanák a o kulturní část programu se postaralo originální hudební uskupení Jelení loje.

Cena pro Marýnu G.
05.09.2013

Cena pro Marýnu G.

Rovných sto rukopisů se sešlo v 18. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Porota, složená z literárních vědců, kritiků, knihkupců a spisovatelů, přiřkla první místo románu Vladimíry Klimecké Druhý život Marýny G., prozaické kronice velké valašské rodiny, napsané výhradně z perspektivy žen. Autorka získala také cenu Literárních novin – roční předplatné našeho listu. Literární cena Knižního klubu je svým způsobem sponzorstvím na poli domácí tvorby. Nakladatelství, které je součástí skupiny Euromedia Group, zaručuje vítězi nejen peněžitou prémii (v posledních ročnících činí 100 tisíc korun), ale také knižní vydání oceněného díla.

05.09.2013

Sylvia Day - Nezkrotná - Crossfire série 3

Eva a Gideon. Anděl a ďábel. Bílá a černá. Vášeň, touha, nenasytnost, okouzlení, rozkoš, divoké rozchody i sladké usmiřování, moc dávat i brát – to jsou slova, která charakterizují poněkud komplikovaný vztah překrásné blondýnky Evy Tramellové a Gideona Crosse, jednoho z nejbohatších mužů planety, majitele impéria Cross Industries. Ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Nad oběma visí stíny minulosti, tíživá tajemství, která pomalu vyplouvají na povrch, ale přitom zanechávají jizvy, které se zacelují jen velmi pomalu. Po raketovém úspěchu Obnažené přišla Spoutaná, Nezkrotná je tak třetím dílem série Crossfire.

Gino D´Acampo - Italská kuchyně jednoduše a rychle - Jídlo, které konejší, svádí i sytí
05.09.2013

Gino D´Acampo - Italská kuchyně jednoduše a rychle - Jídlo, které konejší, svádí i sytí

S podtitulem Jídlo, které konejší, svádí i sytí nešlo při koupi téhle báječné kuchařky o nic jiného, než o sázku na jistotu. Autorem je charismatický Ital Gino D´Acampo, jež získal prestižní ocenění Gourmand Cookbook Award v roce 2007 za nejlepší italskou kuchařku. Sází na jednoduchost a jeho hlavním heslem je MINIMÁLNÍ ÚSILÍ, MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST. Zkuste vařit podle něj, nebo se alespoň inspirovat a uvidíte sami!

05.09.2013

Robert Louis Stevenson - Ostrov pokladů

Ostrov pokladů autora Roberta Louise Stevensona je přesně ta správná knížka pro dobrodruhy, romantiky, mořeplavce, pro ty, jež milují nekonečné dálky, exotiku, vůni moře, příchuť dobrodružství a touhu objevovat, poznávat a hledat… Nelze tu hledat než spojitost s Robinsonem Crusoem, ale to je přesně to, oč tu běží. Překrásné ilustrace Zdeňka Buriana dokonale přibližují tváře námořníků, pirátů, život na moři, ale i boj o život i o loď. Hlavním hrdinou je chlapec Jim Hawkins, jež vypráví svůj příběh cesty za pokladem po jižních mořích…

Další ročník Literární ceny Knižního klubu zná svého vítěze!
04.09.2013

Další ročník Literární ceny Knižního klubu zná svého vítěze!

Začátek září už tradičně znamená pro knižní svět jednu velmi příjemnou událost – vyhlášení vítěze Literární ceny Knižního klubu. Tak jsme se letos znovu potkali v příjemném, důstojném prostředí Kaiserštejnského paláce, abychom se dozvěděli, kdo z toho množství nadějných autorů si odnese odměnu, komu vyjde knížka.