Nejnovější

Patnáctiletá blogerka propaguje oblíbené knihy: „Autorka byla z mé snahy nadšená!“
30.08.2013

Patnáctiletá blogerka propaguje oblíbené knihy: „Autorka byla z mé snahy nadšená!“

Světlé dny
30.08.2013

Světlé dny

Od této autorky už u nás před lety jedna kniha vyšla. A kdo ji četl, určitě se nemohl dočkat další. A určitě nebyl zklamaný. Světlé dny čtenáře vtahují do svého křehkého, nenápadného, a přesto naprosto okouzlujícího světa tak důmyslně, že se vám ty obrazy budou honit hlavou nejspíš ještě dlouho po přečtení.

29.08.2013

Nové knihy lákají na drsnou sovětskou minulost i středověkou Prahu

Historie je učitelkou života, praví dávné latinské moudro. A je rozhodně příjemnější ponořit se do ní v románech než si soukat do hlavy data a jména z učebnic. Což vědí i spisovatelé. Podle prvního románu Toma Roba Smithe se právě točí film. Do knihkupectví nyní přichází už třetí díl s hrdinou Děmidovem. Dva autoři nabízejí pohled do drsné sovětské minulosti, třetí se vrací na sklonek 14. století.

29.08.2013

Dvě logiky proti sobě

Břetislav Tureček (1970) se vrátil po pětiapůlletém pobytu v Jeruzalémě, kde působil jako blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu, zpět do Prahy. Z rádia teď odchází a na podzim začne učit na Metropolitní univerzitě. Náš rozhovor se ale točil hlavně kolem jeho nové knihy Labyrintem Íránu (Knižní klub 2013).

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera
29.08.2013

F.R.Čech - Generace Beatles aneb Rok stárnoucího rockera

My, kdo známe Mistra z jeho dřívějších knih, jistě nebudeme překvapeni barvitostí jeho slohu, tu a tam protknutého ostřejším slovem, či zdrcující kritikou. Takový on je, byl a bude. Plejáda Ringových souputníků v čele s „Tatary“, následovaná členy kapely (především Jiřím Scheligerem) umožňuje čtenáři nahlédnout do časů dávno minulých a z řádků jsou takřka slyšet melodie rockových koncertů, povyk nadšených mániček i vrzavé pokvokávání rozhorlených soudružek a břeskné kokrhání nespokojených soudruhů.

29.08.2013

Roald Dahl – Prevítovi

Jak to jen udělat, aby naši dva synové měli rádi knížky? Zatím jsou to předškoláci, kteří se každý večer těší na chvilku čtení s jedním z nás, rodičů. Ke knihám se chovají téměř vzorně, poničili zatím jen jednu. Mají i své oblíbené v knihovně, kterými rádi listují samostatně. Zanedlouho ale budou sami číst… co jim pak podsunout, aby to nebylo hned velké sousto, aby měli radost, že přečetli celou knihu, aby je i bavila… Že bychom vyzkoušeli Roalda Dahla?

29.08.2013

Tereza Boučková – Šíleně smutné povídky

Wow! Těchto třináct krátkých povídek stojí určitě za přečtení. Nestrávíte sice mnoho času jejich čtením (knížka o 128 stranách může být přečtena za chvilku), ale o to víc času vám pak zabere přemýšlení nad nimi. A možná si je pak dáte ještě jednou… nebo víckrát…

29.08.2013

Jinny Johnsonová - Dinosauři - Nalepovací encyklopedie

Dinosauří horečka zasáhla také naši rodinu (přesněji její mladší sekci). A když už jsou žádány informace o pravěkých potvorách, proč je nezpestřit také množstvím samolepek v této přehledné encyklopedii.

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra
28.08.2013

Amy Kathleen Ryan: Vesmírná pouť 2: Jiskra

První díl se mi vážně líbil - bylo to něco jiného. Bylo to drsné, šokující a nepředvídatelné. Tak proč si nepřečíst druhý díl? Navíc ta obálka je přímo k sežrání a vážně mě zajímá, jaký osud potká Setha, Waverly a tupce Kierana.

28.08.2013

Justin Cronin: Dvanáctka

V minulém roce jsem se poprvé seznámila se spisovatelem Justinem Croninem. Četla jsem od něho jeho stěžejní knihu, Přechod - první díl z jeho plánované trilogie. Přechod mě při čtení úplně pohltil a já jsem se mohla ocitnou ve světě, který zachvátila upírská infekce. Nebo spíše v tom, co ze světa, jak ho normálně známe, zbylo. Už po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat dílu dalšího. A letošní rok jsem se dočkala. Dvanáctka je opět s námi.