Nejnovější

Rosie Thomasová - Kašmírový šál
27.08.2013

Rosie Thomasová - Kašmírový šál

I zdánlivě obyčejný předmět může mít pohnutou a bohatou historii, natož starý, překrásně vypracovaný kašmírový šál přitahující pozornost nádhernými barvami a složitými vzory. A právě tento předmět najdou sourozenci vyklízející dům svých zemřelých rodičů. Šál patřil babičce Nerys - matce jejich matky, jež byla manželkou duchovního šířícího křesťanství v Indii.

Pátrej pro nás!
27.08.2013

Pátrej pro nás!

Vzkaz nikým nepodepsán, a přesto on ví, kdo ho napsal. Jeho malá dcera. Bývalý profesionální žoldák Leo Tillman ze dne na den přichází o rodinu a netuší proč. Zmizí mu ze života a zbude po nich jen prázdný dům. Jemu se tak hroutí všechno, na co byl zvyklý. Proč se mu muselo všechno zhroutit právě jemu?

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku
27.08.2013

Meg Cabotová - Jak dokázat lásku

Janenina kamarádka Holly se vdává v Itálii. Není to však jen tak obyčejná svatba, ale tajný útěk do Marche, společně s Jane jako družičkou a Hollyiným budoucím manželem Markem a jeho nejlepším přítelem Calem. Mohlo by to být povedené dobrodružství, pokud by ale Cal neměl plánu svatbu rozmluvit svými předsudky o manželství a Jane, která naopak věří jen v sílu romantiky, a to je jeden z důvodů proč se ti dva vůbec nemůžou snést. Jenže jak to bývá, všechno se nakonec vyvine jinak a z této cesty se stane něco nezapomenutelného.

Anders de la Motte: Buzz
27.08.2013

Anders de la Motte: Buzz

Začal příliš nebezpečnou hru. Na poslední chvíli se mu podařilo zdrhnout, daleko ze země i s hezkým balíkem peněz. Na začátku druhého dílu ho najdeme v luxusním hotelu v Dubaji. Rozhazuje, flámuje, užívá si. Přesto mu něco chybí. Všichni, které znal a měl rád, zůstali ve Švédsku. Henrik se v podstatě začíná nudit. Možná i smrtelné nebezpečí bylo lepší než tohle.

Henrik se vrací – a hra pokračuje...
27.08.2013

Henrik se vrací – a hra pokračuje...

Představte si internetovou stránku, kam se rádi vracíte. Možná nějaký anonymní blog, kde se rozebírají věci, jež vás zajímají, způsobem, jenž je vám blízký. A pak se tam najednou začne psát o vás. Nejdřív nenápadně, ale jednoduchá přezdívka a několik dalších rysů vás nenechají na pochybách. Předmětem článku jste vy.

26.08.2013

Fieldingová proměňuje téma i styl

Kdo by čekal, že loňský román kanadské autorky bestsellerů Joy Fieldingové Potok stínů, který se v létě dostal v překladu Mileny Havlové díky nakladatelství Ikar k českému čtenáři, zůstane věrný její tradici, bude překvapen. Jistě, nechybí manželská krize. Valerie, která se chystá oslavit čtyřicáté narozeniny v luxusním hotelu v Adirondackém pohoří ve státě New York, se rozvádí se záletným Evanem. Ten, i když se v románu ani na chvíli neobjeví, je stále přítomen jednak důsledky svého života, hlavně však přáním, aby se nyní už bývalá manželka postarala o jejich šestnáctiletou dceru Brianne a navíc i o hodně mladší snoubenku Jennifer. Slib, že za nimi Evan přijede, ztrácí na důležitosti, protože Brianne hledá „partnera“, který by mohl zaplnit prázdné místo v jejím životě. Napětí mezi matkou a dcerou, které nemohou najít společnou řeč, graduje přítomností dvou mladých psychopatických lidí, kteří mají radost z utrpení druhých.

26.08.2013

Počítání mrtvol

Na čtyři sta tisíc zavražděných, ke sto tisícům znásilněných. Když o Vánocích roku 1937 vtrhla japonská armáda do Nankingu, tehdejšího hlavního města Číny, počet civilních obětí byl neskutečný. V Evropě dnes poněkud pozapomenutý prolog druhé světové války posloužil čínskému spisovateli žijícímu v americkém exilu Cha Ťinovi (1956) k sondě do světa, v němž se hroutí některé civilizační hodnoty a kde zčistajasna vůbec nic nedává smysl. Jeho dva roky starý román Rekviem za Nanking se dá číst nejen jako až obsedantně podrobná zpráva o zvěrstvech, která se během dvou měsíců odehrála v jednom městě na druhé straně zeměkoule. Je to zároveň výmluvné svědectví o tom, jak překvapivě snadno může k podobnému kolektivnímu barbarství dojít a že cesta k pozdějším vyhlazovacím táborům nebyla ani tak krizí, či dokonce výstupem modernity, ale něčím mnohem hlubším, zakořeněným v lidské krvi.

26.08.2013

Spisovatel Forsyth sbíral inspiraci pro své thrillery i v Československu

Píše špionážní a politické thrillery i brilantní povídky, ve kterých dovedně mísí fakta s fikcí. Je mistrem v rozehrávání skrytých, neviditelných dramat. Anglický spisovatel a též vyhledávaný politický komentátor Frederick Forsyth, který zaujal svět románem Den pro Šakala, slaví 75. narozeniny. Víru v průbojnou sílu faktu si Forsyth odnesl z první profese reportéra, což bylo podle něj zaměstnání, které mu umožnilo psát, cestovat a být pánem svého času. Poznal Paříž, Brusel, Madrid a působil i v Československu. Pracoval jako korespondent pro agenturu Reuters, později byl reportérem BBC. A dostal se tak do míst, která pak dokázal ve svých knihách přesně popsat, vykreslit i jejich typickou atmosféru a dělit se o své dojmy a pocity.

Gillian Flynnová - Zmizelá
26.08.2013

Gillian Flynnová - Zmizelá

I když se to zprvu vůbec nezdá a kniha působí jako jeden z mnoha téměř všedních příběhů obyčejného manželství, jedná se o opravdu temnou, takřka hororovou záležitost. Myslíte si, že znáte člověka, s nímž sdílíte lože a stůl skutečně dobře? Nenechte se mýlit, vedle vás může žít úplný cizinec a vy to zjistíte až v okamžiku, kdy tento člověk zmizí, vy jste první podezřelý a kdy vše nasvědčuje tomu, že jste nejen podezřelý, ale skutečně vrah vlastní ženy....

23.08.2013

Lisa Gardnerová: Chyť mě

Z lednového Bostonu mi běhal mráz po zádech i v letošních vedrech. Autorka brilantně rozehrává několik dějových linií, které se v přesně načasovaných momentech propojí.