Nejnovější

Miroslav Zikmund
06.02.2019

Gratulujeme k narozeninám - začátek února 2019

Tentokrát blahopřejeme hned několika ikonám světové i české literatury - a k neuvěřitelným 100 letům gratulujeme slavnému českému cestovateli (a autorovi mnoha cestopisů). Tušíte už, o koho jde?

Cesty se rozcházejí
28.01.2019

Čtenářská recenze: Veronica Roth - Cesty se rozcházejí

Po událostech, které se odehrály v aréně na konci prvního dílu Čar života, jsou Cyra a Akos na útěku. Spolu se svými přáteli Isae a Cisi se v povstaleckém letounu snaží uprchnout pronásledovatelům. Jenže rozdílné názory posádky se vyostřují, a tak dochází k rozdělení na dva tábory. Cyra s Akosem směřují na co nejvzdálenější místo, kde by mohli být aspoň na chvíli v bezpečí, zatímco druhá půlka posádky má úplně jiný – a velmi nebezpečný – cíl.

Tomáš Sedláček
17.01.2019

Gratulujeme k narozeninám - konec ledna 2019

Stejně jako každé dva týdny, i dnes blahopřejeme oslavencům z řad spisovatelů, literátů a vypravěčů!

Houbařka
16.01.2019

Recenze: Viktorie Hanišová - Houbařka

Když se vám jediným útočištěm stane polorozpadlá chata na Šumavě a nejlepšími společníky slizké plodnice hub, možná by bylo snazší se neradostné minulosti postavit čelem...

Život, na který metr nestačí
08.01.2019

Recenze: Karolína Mikšíková - Život, na který metr nestačí

Odstartovala to nejspíš Marie Doležalová svou knížkou Kafe a cigárko. Svěží a vtipné články přejaté z blogu mladé herečky zabodovaly u čtenářů i kritiků, nejen chytlavým obsahem, ale i unikátní grafickou podobou. Od té doby se s knižním vydáváním blogů doslova roztrhl pytel, na této vlně se veze i Život, na který metr nestačí, který nabízí exkurzi do krás a strastí venkovského žití. Hlavní otázkou zůstává - vydá sbírka blogů na knihu?

J. D. Salinger
07.01.2019

Gratulujeme k narozeninám - začátek ledna 2019

Vstup do nového roku je vždy takový slavnostnější, o to více, pokud navíc slavíte životní jubileum. Připomeňte si dílo čtyř oblíbených oslavenců z řad spisovatelů!

03.01.2019

PF 2019 + informace o inventuře

Do nového roku 2019 bychom vám chtěli popřát vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a především kvalitní literatury! Zároveň také přinášíme důležité informace o pravidelní novoroční inventuře...

18.12.2018

Konec expedice se blíží - od zítřka nestíháme!

DŮLEŽITÉ: Od zítřka (tj. od 19.12.2018) už neručíme za dodání do konce týdne - a tedy ani do Vánoc. Podrobnosti níže...

Advent začíná
05.12.2018

Akce: Perfektní literární Vánoce

Jestli nebydlíte na samotě v horách a nevyhýbáte se lidem jako čert kříži, vánoční frmol už jste museli postřehnout. Pokud ještě nemáte vybrané dárky, nyní nastal nejvyšší čas - knižní Ježíšek bývá v druhé polovině prosince notoricky zaneprázdněný! Odkazy na perfektní literární dárky naleznete níže.

Nenalezená
04.12.2018

Recenze: Remigiusz Mróz - Nenalezená

Mafie, alkohol a domácí násilí. "Vítejte" v Polsku.