Nejnovější

01.02.2012

Nebaví vás číst anotace? Pusťte si book trailer!

Jeden obraz vydá za tisíc slov… Co je to vlastně book trailer? Jedná se o krátké video, které plní stejnou úlohu jako trailery filmové, zjednodušeně řečeno jde o krátkou a výstižnou upoutávku na daný titul.

Stalinovy krávy
31.01.2012

Stalinovy krávy

Moje poprvé bylo jiné. Myslela jsem si, že k tomu nikdy nenechám dojít, že to nedokážu, nebudu chtít... Neměla jsem na vybranou. Bylo to božské.

7.února  proběhla autogramiáda K. Skybové
30.01.2012

7.února proběhla autogramiáda K. Skybové

V úterý 7. února se konal křest knihy Kataríny Skybové FRESH DIET, spojený s autogramiádou.

30.01.2012

Další díl Básníků? Ledaže by to byl film o důchodcích!

O psaní knih a scénářů i životě v Pardubicích vypráví spisovatel Ladislav Pecháček. Mimo jiné autor série o básnících. Podle jeho předlohy vznikla slavná pentalogie o básnících, mezi klasiku se zařadil román i film Dobří holubi se vracejí. K tomu napsal spisovatel Ladislav Pecháček řadu dalších knih a scénářů. „Svých pět minut slávy mám už za sebou," říká jedenasedmdesátiletý autor, který se narodil v Litomyšli, vystudoval medicínu a žije v Pardubicích. Přesto psát nepřestává a plánuje další knihu.

Před 150 lety zemřela Božena Němcová. Z dopisů víme, proč se nechtěla rozvést
23.01.2012

Před 150 lety zemřela Božena Němcová. Z dopisů víme, proč se nechtěla rozvést

Pronikání do ložnic privilegovaných přiživuje naše mindráky, říká o koketování některých badatelů s urozeným původem Boženy Němcové literární historička Jaroslava Janáčková. Sama přitom stojí za vydáním kompletní korespondence největší české spisovatelky. Co vlastně víme o Boženě Němcové, spisovatelce, od jejíž smrti nás už dělí sto padesát let? Na jedné straně nám symbolizuje školní disciplínu „povinné četby“, zaprášený stereotyp české vlastenky oslavující ve svém nejvýznamnějším díle idylické dětství a život na vesnici. Na stranu druhou nás nepřestává vzrušovat otázka jejího narození, koketování s možným urozeným původem. Fascinují nás její nešťastné rodinné poměry, intimní život, v němž podléhala svodům nemanželských vztahů. Těžká nemoc, která jí nevyměřila víc než dvaačtyřicet let pozemského bytí.

23.01.2012

Ken Follett – Na věky věků

Kniha Na věky věků volně navazuje na Pilíře země. Obě knihy jsou rozsahem větší, než je obvyklé a já je hodně dlouho měla na polici a odhodlávala jsem se k jejich přečtení. Když už jsem se do nich pustila, musela jsem číst dál a dál, dokud jsem nebyla na poslední stránce. Teď jsem moc ráda, že jsem je přečetla, protože to prostě stálo za to…

Ken Follett - Pilíře země
23.01.2012

Ken Follett - Pilíře země

O této knize jsem slyšela jen samá pozitiva. Prý i ten, kdo běžně nečte historické romány zhltne tuto knihu jedním dechem. Vzhledem k jejímu rozsahu, „díky“ kterému se tato kniha opravdu nehodí do kabelky, jsem o všech těchto tvrzeních trochu pochybovala a se čtením této velikostí ohromné knihy několik let otálela. Zvědavost mi ale nakonec nedala a když jsem se konečně odvážila k jejímu přečtení, začetla jsem se tak, že jsem jedním dlouhým dechem zhltla nejen Pilíře země, ale také volné pokračování nazvané Na věky věků. Obě knihy jsou velké nejen svým rozsahem, ale také příběhem, který vás prostě vtáhne a nepustí.

Zvířata zblízka
23.01.2012

Zvířata zblízka

Knížky o zvířatech patří v naší „dětské knihovně“ mezi velmi oblíbený žánr. Byť našim dětem není ještě ani 5 let a tato kniha je doporučená pro čtenáře od 8 let, jsou nadšení, když si z ní čteme a když díky ní objevují další nové a nové věci.

19.01.2012

Nicholas Evans - Zaříkávač koní

Zasněženou silnicí se obrovskou rychlostí řítí kamion. Ve stejný okamžik tudy prochází dospívající dívka s koněm, které se nešťastnou náhodou ze vteřiny na vteřinu obrátí život vzhůru nohama, a nejenom ji. Také její matce začíná boj o její záchranu a o pomoc koni, který následkem nehody zešílel. Kniha Zaříkávač koní nezačíná zrovna poeticky, avšak samotný příběh je nesmírně poutavý!

19.01.2012

Tureček Břetislav - Nesvatá válka o svatou zemi

Břetislav Tureček, zpravodaj Českého rozhlasu, žije již několik let v Jeruzalémě, stále neuznaném hlavním městě státu Izrael. Již předtím jsem četla jeho knihu Světla a stíny islámu, která mě zaujala nejen obsahem, ale i formou, a právě proto jsem se rozhodla přečíst další z „reportáží“ tohoto skvělého autora.