Nejnovější

6.prosince proběhl  křest knihy  Z. Koubkové v Paláci knih Luxor -
30.11.2011

6.prosince proběhl křest knihy Z. Koubkové v Paláci knih Luxor -

Křest románu Zuzany Koubkové Invisiblese konal v úterý 6. prosince 2011 v 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí

30.11.2011

Vážím si každé hodiny i dne

Je jí osmadvacet a na svém kontě má již osm knih. V těchto dnech vydává tu poslední. Klára Janečková je nejen úspěšná spisovatelka a psycholožka, ale také máma. Ve svém věku byla dokonce nominována na Osobnost Zlínského kraje roku 2010. V rozhovoru pro Deník vypráví nejen o své nové knize a práci psychologa v základní škole, ale také o tom, jak přežila vlastní únos.

Naše knižní tipy pod váš vánoční stromeček
29.11.2011

Naše knižní tipy pod váš vánoční stromeček

Blíží se Vánoce a jistě spousta lidí bude svým blízkým nadělovat knihy. Možná vám pomohou z výběrem tipy z naší nabídky. Ať už máte, nebo nemáte rádi Agátu Hanychovou, je nutno přiznat, že se stala českou Paris Hilton a její kniha bude zcela jistě zajímavým dárkem. Oblíbili jste si vy, nebo někdo z vašich blízkých "nahé šlechtice"? Vychází další díl této populární série - Nahý vikomt. Fanynkám Školy noci určitě udělá radost osmý díl této napínavé a celosvětově úspěšné upíří ságy! Do kin právě přichází film natočený na motivy knihy Stephenie Mayerové - Rozbřesk a stejně jako u předchozích dílů vychází oficiální ilustrovaný průvodce filmem. Exkluzivní vydání pohádek Tisíce a jedné noci potěší ctitele klasické literatury, vychází již osmý díl. Marii Poledňákovou jistě netřeba představovat a knihu + film "Líbáš jako Bůh", také ne, nyní na váš čeká volné pokračování osudů hlavních protagonistů příběhu. A jako tip na závěr: po vánoční konzumaci různých dobrot mívá mnoho lidí nějaké to kilo navíc, právě pro ně máme v nabídce knihu Dieta po italsku, která pomůže posunout váhu žádoucím směrem.

28.11.2011

Klaus: Vládne nám Sarkozy a Merkelová

Ve středu se už ani Německu nepodařilo prodat na trzích všechny své nové dluhopisy a množí se hlasy, že eurozóna je před rozpadem. Václav Klaus ale dál tipuje vznik fiskální unie řízené z Berlína a Paříže. Sám navrhuje větší rozvolnění EU.

28.11.2011

Klaus na autogramiádě své nové knihy dal zhruba tisícovku podpisů

Téměř dvě hodiny dnes podepisoval prezident Václav Klaus svou novou knihu Evropská integrace bez iluzí, v níž přináší své argumenty proti unifikaci EU. Rozdal zhruba tisícovku podpisů. Při zahájení autogramiády dvouřadá fronta zájemců o podpis hlavy státu sahala od Paláce knih Luxor až k hotelu Jalta a dlouho se nijak netenčila.

28.11.2011

Nora Robertsová - Kouzlo okamžiku

Krásná blonďatá dívka a tři páry vzájemně propojených snubních prstýnků na obálce, mě zlákaly ke koupi nového titulu známé spisovatelky romantických románů. Nora Robertsová jich už napsala více jak dvě stovky a nechápu jak to dělá, že je každý jiný a všechny se pěkně čtou.

28.11.2011

Prostřeno! 2 od Aše po Jablunkov

Druhý díl knihy Prostřeno! od Aše po Jablunkov byl už jistě nesmírně očekáván mnohými nadšenci stejnojmenného televizního pořadu, vysílaného TV Primou. Pro ty, kterým tento pořad nic neříká vysvětlím, že se jedná o gastronomickou soutěž, do které se přihlásí nadšenci pro vaření a amatérští kuchaři, kteří si předem musí zvolit své menu a pokrmy, kterými hodlají pohostit svoje soupeře. Každý týden mezi sebou soupeří nová pětice účastníků. Hodnotí se navzájem a výherce na konci týdne obdrží finanční odměnu.

28.11.2011

Umberto Eco - Kant a ptakopysk

Většina čtenářů si se jménem Umberta Eca v první řadě spojí dílo Jméno růže. Kromě toho, že byl Umberto Eco romanopisec, zabýval se také sémiotikou, literární vědou a středověkou estetikou. Ti znalejší jeho díla ví, že je autorem pro širokou veřejnost nepříliš záživných a odborných spisů. Tento styl tak trochu opouští právě v díle Kant a ptakopysk, přestože má také odborný základ. V tomto díle se Eco vrací k některým tématům, které již řešil ve své Teorii sémiotiky, ovšem s tím rozdílem, že nyní na ně pohlíží z odlišných úhlů.

28.11.2011

Lenka Lanczová - Zadáno pro blížence

Lenka Lanczová už je ve svém žánru zkrátka pojem. Zná ji snad každá dospívající dívka alespoň z doslechu, ale jsem si jistá, že její knihy čtou i holky, které čtení nijak zvlášť nebaví. Lenka Lanczová se totiž perfektně dokáže vžít do pocitů - náctiletých holek a navíc o nich nesmírně poutavě psát! Důkazem o tom je i tato kniha.

25.11.2011

Internet měli už ve starém Řecku

Před dvaceti lety čerstvý absolvent oxfordské univerzity Tom McCarthy (*1969) přijel do Prahy a protloukal se tu následující dva roky. Pozdější spisovatel se naučil trochu česky, pracoval po barech a stal se ozdobou večírků, kde užaslé podnapilé mládeži recitovával Shakespeara. Ve své první knize Men in Space (Muži ve vesmíru) popisuje tuto hektickou porevoluční dobu, kde lze poznat některé postavy pražské kulturní obce. Jako první mu však vyšla novela Reminder (Zbytek) v malém pařížském nakladatelství – příběh o muži, který se snaží zopakovat svoje vzpomínky pomocí najatých herců a kulis, všichni ostatní nakladatelé zprvu odmítli vydat. Reminder však nadchl kritiku a stal se bestsellerem, byl přeložen do čtrnácti jazyků a připravuje se filmová verze. McCarthyho poslední kniha s názvem C byla ve finále loňské Man Booker Prize a v těchto dnech vychází v češtině.