Nejnovější

Ve věku 90 let zemřel český výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler.
01.12.2011

Ve věku 90 let zemřel český výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler.

"Jsem smutný, ale pan Miler se dožil krásného věku. A stejně krásná je i práce, kterou odvedl. V kontaktu už jsem s ním nebyl tak často jako dřív, ale vím, že do poslední chvíle pracoval. Měl jsem ho velmi rád. To, jak nakreslil Krtka, odráží, jaký byl člověk. Vytvořil ho srdcem," řekl iDNES.cz zakladatel Země pohádek Vlastimil Král, který disponoval právy na Milerovu slavnou postavičku.

30.11.2011

Jiří Kučera - Bílí baroni ani bílý plášť nezakryje zelené mozky

Abych řekla pravdu, tak jsem napřed na knihu díky názvu nahlížela skepticky – není to náhodou takzvaně obšlehnuté Švandrlíkovo nejslavnější dílo? První stránky mě vyvedly z omylu přímo raketovou rychlostí.

6.prosince proběhl  křest knihy  Z. Koubkové v Paláci knih Luxor -
30.11.2011

6.prosince proběhl křest knihy Z. Koubkové v Paláci knih Luxor -

Křest románu Zuzany Koubkové Invisiblese konal v úterý 6. prosince 2011 v 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí

30.11.2011

Vážím si každé hodiny i dne

Je jí osmadvacet a na svém kontě má již osm knih. V těchto dnech vydává tu poslední. Klára Janečková je nejen úspěšná spisovatelka a psycholožka, ale také máma. Ve svém věku byla dokonce nominována na Osobnost Zlínského kraje roku 2010. V rozhovoru pro Deník vypráví nejen o své nové knize a práci psychologa v základní škole, ale také o tom, jak přežila vlastní únos.

Naše knižní tipy pod váš vánoční stromeček
29.11.2011

Naše knižní tipy pod váš vánoční stromeček

Blíží se Vánoce a jistě spousta lidí bude svým blízkým nadělovat knihy. Možná vám pomohou z výběrem tipy z naší nabídky. Ať už máte, nebo nemáte rádi Agátu Hanychovou, je nutno přiznat, že se stala českou Paris Hilton a její kniha bude zcela jistě zajímavým dárkem. Oblíbili jste si vy, nebo někdo z vašich blízkých "nahé šlechtice"? Vychází další díl této populární série - Nahý vikomt. Fanynkám Školy noci určitě udělá radost osmý díl této napínavé a celosvětově úspěšné upíří ságy! Do kin právě přichází film natočený na motivy knihy Stephenie Mayerové - Rozbřesk a stejně jako u předchozích dílů vychází oficiální ilustrovaný průvodce filmem. Exkluzivní vydání pohádek Tisíce a jedné noci potěší ctitele klasické literatury, vychází již osmý díl. Marii Poledňákovou jistě netřeba představovat a knihu + film "Líbáš jako Bůh", také ne, nyní na váš čeká volné pokračování osudů hlavních protagonistů příběhu. A jako tip na závěr: po vánoční konzumaci různých dobrot mívá mnoho lidí nějaké to kilo navíc, právě pro ně máme v nabídce knihu Dieta po italsku, která pomůže posunout váhu žádoucím směrem.

28.11.2011

Klaus: Vládne nám Sarkozy a Merkelová

Ve středu se už ani Německu nepodařilo prodat na trzích všechny své nové dluhopisy a množí se hlasy, že eurozóna je před rozpadem. Václav Klaus ale dál tipuje vznik fiskální unie řízené z Berlína a Paříže. Sám navrhuje větší rozvolnění EU.

28.11.2011

Klaus na autogramiádě své nové knihy dal zhruba tisícovku podpisů

Téměř dvě hodiny dnes podepisoval prezident Václav Klaus svou novou knihu Evropská integrace bez iluzí, v níž přináší své argumenty proti unifikaci EU. Rozdal zhruba tisícovku podpisů. Při zahájení autogramiády dvouřadá fronta zájemců o podpis hlavy státu sahala od Paláce knih Luxor až k hotelu Jalta a dlouho se nijak netenčila.

28.11.2011

Nora Robertsová - Kouzlo okamžiku

Krásná blonďatá dívka a tři páry vzájemně propojených snubních prstýnků na obálce, mě zlákaly ke koupi nového titulu známé spisovatelky romantických románů. Nora Robertsová jich už napsala více jak dvě stovky a nechápu jak to dělá, že je každý jiný a všechny se pěkně čtou.

28.11.2011

Prostřeno! 2 od Aše po Jablunkov

Druhý díl knihy Prostřeno! od Aše po Jablunkov byl už jistě nesmírně očekáván mnohými nadšenci stejnojmenného televizního pořadu, vysílaného TV Primou. Pro ty, kterým tento pořad nic neříká vysvětlím, že se jedná o gastronomickou soutěž, do které se přihlásí nadšenci pro vaření a amatérští kuchaři, kteří si předem musí zvolit své menu a pokrmy, kterými hodlají pohostit svoje soupeře. Každý týden mezi sebou soupeří nová pětice účastníků. Hodnotí se navzájem a výherce na konci týdne obdrží finanční odměnu.

28.11.2011

Umberto Eco - Kant a ptakopysk

Většina čtenářů si se jménem Umberta Eca v první řadě spojí dílo Jméno růže. Kromě toho, že byl Umberto Eco romanopisec, zabýval se také sémiotikou, literární vědou a středověkou estetikou. Ti znalejší jeho díla ví, že je autorem pro širokou veřejnost nepříliš záživných a odborných spisů. Tento styl tak trochu opouští právě v díle Kant a ptakopysk, přestože má také odborný základ. V tomto díle se Eco vrací k některým tématům, které již řešil ve své Teorii sémiotiky, ovšem s tím rozdílem, že nyní na ně pohlíží z odlišných úhlů.