Nejnovější

24.11.2011

Stephen King - Temná půle

Musím říci hned na úvod, že jsem si tuto knihu (ač jsem velkou fanynkou Stephena Kinga) musela přečíst dvakrát, abych jí přišla na chuť. Na první přečtení se mi zdála zbytečně (bezúčelně) surová, ale není to tak, surovost celý příběh koření a dodává mu temnou příchuť.

23.11.2011

Anna Strunecká - Doba jedová

Knížku jsem si koupila kvůli názvu, je trefný, přesný a tak trošku se ho bojím. Chemikálie se na nás valí dnes prakticky ve všem, ve vzduchu, v jídle, v lécích, v kosmetice, v nápojích. Velká část je věnována očkování a jeho možným rizikům.

23.11.2011

Zvládneš to? - Velká kniha - Testy pro předškoláky

Mám doma dva předškoláky, dvojčata, a protože to jsou neposední kluci, je třeba je něčím zabavit. Knížka je přímo nabitá úkoly, které procvičí a shrnují všechny stránky rozvoje a učení dítěte: pozornost, paměť, myšlení, jemnou motoriku, rozvoj řeči, základy čtení a psaní, matematiku a naučí děti vnímat svět kolem nás

23.11.2011

Markéta Hrubešová - Tak vařím já - 120 receptů pro vytížené ženy

Musím říct, že Markéta Hrubešová je pro mne velkou záhadou. Slušná herečka (nejraději ji mám, když hraje ve filmu Sedím na konári a je mi dobre) a k tomu velmi dobrá kuchařka. Knížku bych si asi normálně nekoupila, ale zaujal mne podnázev 125 receptů pro vytížené ženy. Přiznejme si, milé dámy, která má času na zbyt a nebaví jí vařit pořád dokola to samé. Manžel je náročný strávník, ale je fakt, že rád vaří i on, takže vaření pro mne není stresem, ale zábavou, a určitě ho chci překvapit a potěšit nějakým novým receptem.

23.11.2011

Co všechno kluci umí

Báječná knížka pro menší i větší „správný“ kluky, kteří umí všechny „klučičárny“. Knížka má super design, a není dvoustrana, aby na ní nebyl nápad na něco báječného z klučičího světa. No řekněte sami, které kluky by tohle nebavilo: netopýři, gladiátoři, Divoký západ, stará mapa pokladu, čaroděj, egyptská mumie, šerif, příšerky, sarkofág, obléhání, penalty, piráti, kovbojové, kostra, draci, rytíři, legionáři, fotbalisti, strašidelná noc, hieroglyfy, hrad, Frankenstein, truhla na poklad apod. Vybere si prostě každý!

23.11.2011

Babicovy dobroty – 78 receptů, triků a vychytávek, které v televizi určitě neuvidíte

Ač jsem zapřisáhlá obdivovatelka Pohlreicha, neznamená, že někdy prostě „nenakouknu“ pod pokličku i někde jinde. Knížka mne zaujala hlavně proto, že tam jsou recepty, které nebyly uvedeny v televizním pořadu Babicovy dobroty. Jedna zásadní skutečnost je, že pro běžné domácí vaření upracované hospodyňky, která je celý den v práci a potom jí čeká kolotoč v domácnosti, je toto vaření podstatně přijatelnější. Čas je největší nepřítel nás všech a vařit je třeba nejenom z dostupných surovin, které běžně míváme doma, ale také ze zbytků, kterých se vždy nahromadí víc než dost.

Autogramiáda J. Bohdalové v prodejně bux.cz  Novodvorská Plaza
22.11.2011

Autogramiáda J. Bohdalové v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza

Fenomenální a oblíbená česká herečka podepisovala své knihy v prodejně bux.cz Novodvorská Plaza.

Autogramiáda J. Němečka v prodejně bux.cz Plzeň Plaza - 29.11.
22.11.2011

Autogramiáda J. Němečka v prodejně bux.cz Plzeň Plaza - 29.11.

Proslulý český ilustrátor a autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček každého zájemce potěší originální kresbou!

22.11.2011

Černobílý svět Blanky Matragi

V mezipatře pražského Obecního domu stiskneme s fotografkou nenápadný zvonek a rázem se ocitneme v království vysoké světové krejčoviny – haute couture. Tahle malá módní říše patří štíhlé energické dámě, která svou invencí a nápady dobyla arabský i západní svět. Nad šálkem voňavé arabské kávy se hezky povídá, téma je nasnadě. Paní Blanka vydala novou knihu Jedu dál, v centru Prahy otevřela výstavu své životní práce a také butik a představila novou módní kolekci. Tou pomyslně otevřela další netušené světy – inspirována pražskou i světovou architekturou, hudbou a počítačovou grafi kou vytvořila jedinečnou kombinaci módních šatů a doplňků nejen do společnosti, ale i pro běžné denní nošení a přidala další bonus – bytový design, sklo, osvětlení a sochy.

Křest knihy autora Rudy z Ostravy - prodejna bux.cz Plzeň Plaza 30.listopadu
22.11.2011

Křest knihy autora Rudy z Ostravy - prodejna bux.cz Plzeň Plaza 30.listopadu

Rázovitý a nezaměnitelný Ruda z Ostravy podepisoval svou knihu "Ruda z Ostravy Besceler!!!", která nadchne a pobaví každého čtenáře. Kmotrem knihy je Petr Jančařík.