Nejnovější

14.11.2011

Erich Maria Remarque - Cesta zpátky

Knihy E.M.Remarqua nejsou nijak optimistické, často nemají šťastný konec, na jejich stránkách se setkáváme s hrůzami, které zapříčinila válka a způsobili lidé. Mnohdy se nečtou zrovna dobře, avšak ne pro autorův styl, nýbrž pro obsah samotný a příběhy, které v nich naleznete. Přesto je Erich Maria Remarque, coby spisovatel, tak oblíbený a čtený autor.

14.11.2011

Stephen King - Temná půle

Thad Baumont , spisovatel píšící bestsellery čišící násilím, je obviněn ze sériových vražd, které se dějí stále blíž v jeho okruhu. Strašně rád by dokázal svou nevinu, přesvědčil všechny, že s obludnými vraždami nemá nic společného, a že zvrácenost v jeho knihách končí pouze u hranic jeho představivosti. Stojí ale před velmi těžkým úkolem, protože ztělesněné zlo, které on sám ve svých knihách vytvořil, se navíc podepisuje jeho otisky prstů…

14.11.2011

Jeffery Deaver -Dvanáctá karta

Hrdinkou dalšího výborného thrilleru Jefferyho Deavera je studentka střední školy, Geneva. Právě ta se stala terčem zabijáka, který se ji snaží zabít aniž by ona sama, či kdokoli jiný zatím znali pravý důvod. Geneva je pilná studentka, chytrá, tichá, nikomu nikdy neublížila, takže je pro vyšetřovatele tento zabijákův hon na ni skutečnou záhadou…

14.11.2011

Jeffery Deaver - Prázdné křeslo

Také tento titul spisovatele a mistra thrillerů Jefferyho Deavera nás zavádí do společnosti dvou vyšetřovatelů, Amélie Sachsové a Lincolna Rhyma, tentokrát do prostředí Severní Karolíny. Lincolna čeká složitá operace, která by mohla výrazně zlepšit jeho stav, ale, pokud by se vše nepovedlo tak jak má, také zhoršit. Zcela nečekaně jsou však místním šerifem požádáni, aby se podíleli na vyšetřování vražd a únosů, které se v okresu Paquenoke staly. V Prázdném křesle známe pachatele již od začátku knihy – je jím šestnáctiletý chlapec, kterému se vždycky všichni smáli…Všechno ale rozhodně není tak jasné,jak se zdá být!

14.11.2011

Rick Riordan - Percy Jackson 5 – Poslední z bohů

Percy Jackson a Olympané – přesně tato série dobrodružství mladého chlapce/poloboha udržovala v napětí nejednoho milovníka fantasy. Teď se však na pulty knihkupectví konečně dostal závěrečný titul s názvem Percy Jackson – Poslední z bohů. A rozhodně bude stát za to.

14.11.2011

Michael Flynn - Eifelheim

Cena Hugo, středověk a návštěva mimozemské rasy. To jsou tři hlavní lákadla, kterými se může kniha Eifelheim pochlubit. Do toho všeho se ještě připlete černá smrt, osvícený kněz, křesťanská teologie a pokročilá fyzika. Sice to na první pohled vypadá jako mišmaš bez ladu a skladu, ale pravda je naštěstí někde úplně jinde.

14.11.2011

Hlávka Jan - Agent JFK 009 - Zatmění

Agent John Francis Kovář se do podvědomí čtenářů zapsal jako veskrze kladný, rozumně jednající a docela sympatický chlapík. Tahle kniha ho ale vidí docela jinak: neví kdo je, kde je ani proč tu je. Sedí nadopovaný sedativy v Plzeňském blázinci a nevědomky se řítí do pořádného průšvihu. Jeho protivníky jsou totiž tentokrát krvelační upíři.

14.11.2011

Werich je fenomén, jedním stoletím neskončil

Ondřej Suchý napsal s bratrem Jiřím první společnou knihu a říká:

14.11.2011

Jedinečné vzpomínky na život s Olympikem i smrt syna

Zpěvák Petr Janda mluví ve své knize otevřeně i o smrti své první ženy či rozepři s bratrem Slávkem. A samozřejmě také o hudbě, bez které nemůže být. Fandové si o něm dosud mohli číst v publikaci Čtyři hrají rock od Jaromíra Tůmy nebo v porevoluční knize Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku. Žádná publikace však nešla tolik do podrobností ohledně vztahů i soukromí frontmana Olympiku jako Petr Janda: Dávno. V této knize se rodinné vzpomínky prolínají s kapelními.

14.11.2011

Jack Campbell - Ztracená flotila 3 - Odvážný

Neznám nikoho, kdo by si nepřál stále jen vyhrávat. Jistě, můžete vyhrát jednou, pokud jste dobří tak i třeba dvakrát, ti nejlepší možná i vícekrát. Dříve či později ale dojde na každého a série po sobě jdoucích vítězství může najednou skončit v moři krve a zprohýbaných kusů oceli.