Nejnovější

14.11.2011

Hlávka Jan - Agent JFK 009 - Zatmění

Agent John Francis Kovář se do podvědomí čtenářů zapsal jako veskrze kladný, rozumně jednající a docela sympatický chlapík. Tahle kniha ho ale vidí docela jinak: neví kdo je, kde je ani proč tu je. Sedí nadopovaný sedativy v Plzeňském blázinci a nevědomky se řítí do pořádného průšvihu. Jeho protivníky jsou totiž tentokrát krvelační upíři.

14.11.2011

Werich je fenomén, jedním stoletím neskončil

Ondřej Suchý napsal s bratrem Jiřím první společnou knihu a říká:

14.11.2011

Jedinečné vzpomínky na život s Olympikem i smrt syna

Zpěvák Petr Janda mluví ve své knize otevřeně i o smrti své první ženy či rozepři s bratrem Slávkem. A samozřejmě také o hudbě, bez které nemůže být. Fandové si o něm dosud mohli číst v publikaci Čtyři hrají rock od Jaromíra Tůmy nebo v porevoluční knize Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku. Žádná publikace však nešla tolik do podrobností ohledně vztahů i soukromí frontmana Olympiku jako Petr Janda: Dávno. V této knize se rodinné vzpomínky prolínají s kapelními.

14.11.2011

Jack Campbell - Ztracená flotila 3 - Odvážný

Neznám nikoho, kdo by si nepřál stále jen vyhrávat. Jistě, můžete vyhrát jednou, pokud jste dobří tak i třeba dvakrát, ti nejlepší možná i vícekrát. Dříve či později ale dojde na každého a série po sobě jdoucích vítězství může najednou skončit v moři krve a zprohýbaných kusů oceli.

Autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz  Chomutovka  21.listopadu
14.11.2011

Autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz Chomutovka 21.listopadu

Úspěšné Povídky Zdeňka Svěráka, kterých se prodalo 100 000 kusů se dočkaly svého pokračování. Autor připravil zcela nové povídy, ke kterým ho inspiroval sám život, a tak se mají čtenáři opravdu na co těšit. Povídkám nechybí humor, styl a rukopis Zdeňka Svěráka. Pokud patříte mezi autorovy fanoušky, přijďte si nechat podepsat knížku a pobesedovat s jedním z našich nejlepších spisovatelů!!

10.11.2011

Neumím se převtělovat

Jiří Suchý - Momentálně má v repertoáru osm her a v hlavě nosí několik nových. Ve svém Semaforu vystupuje už třiapadesátou sezonu a ještě šestnáct dalších plánuje. Pokud byste chtěli vidět Jiřího Suchého, který před pár dny oslavil osmdesáté narozeniny, zahálet, museli byste se letos v létě vypravit do Florencie, kde se se svou ženou Markétou kochal památkami. Dovolené si ale dopřává až v posledních letech. „Sám z toho, že pořád pracuju, nejsem vždycky nadšenej. To se mi tak zkrátka udělalo. Já bych hrozně rád odpočíval, ale nedovedu to,“ říká o sobě.

21. listopadu proběhlo setkání se španělskou spisovatelkou N. Amat
10.11.2011

21. listopadu proběhlo setkání se španělskou spisovatelkou N. Amat

Beseda se španělskou spisovatelkou Nuriou Amat a českými překladatelkami Marií Jungmannovou a Markétou Pilátovou se velice vydařila, akce se konala v kinosále Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2. Beseda proběhla ve španělštině se simultánním tlumočením do češtiny.

První encyklopedie dinosaurů - Příručka pro nejmenší čtenáře a spisovatele
09.11.2011

První encyklopedie dinosaurů - Příručka pro nejmenší čtenáře a spisovatele

Tak už i naše děti propadly ve čtyřech letech kouzlu dinosaurů. Obdivují tyto draky a opravdu moc rádi si je prohlížejí nejen v Dinoparku, ale také v knize na obrázcích. Když jim k tomu někdo z dospělých přečte i pár řádků o nich, jsou štěstím bez sebe.

09.11.2011

Torsten Pettersson – Dej mi své oči

Z přední i zadní strany je kniha „popsána“ citáty z recenzí: Dokonale vystavěný thriller… Čtenář je okamžitě vtažen do hrozivě hypnotického světa… Zručně napsaný detektivní příběh… Pozoruhodné literární dílo… Tajuplná smršť, která se řítí chladnou a nehybnou Skandinávií a převrací vše naruby… Najdeme ale uvnitř knihy opravdu tak poutavý obsah?

08.11.2011

Jiří W. Procházka - Druhý krok nikam

Druhý krok nikam je sbírka povídek nejrůznějšího zaměření Jiřího W. Procházky. Tohoto autora jsem zatím znala jen ze série knih o Agentovi JFK. Byla jsem proto na knihu Druhý krok nikam opravdu zvědavá. I když jsem čekala ledacos, zaskočila mě, a to jen v tom dobrém slova smyslu.