Nejnovější

04.11.2011

Petra Soukupová - Marta v roce vetřelce

Mladá česká autorka Petra Soukupová zatím vydala tři knihy. Za tu první s názvem K moři získala Cenu Jiřího Ortena, byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera. Za tu druhou knihu s názvem Zmizet získala hlavní ocenění Magnesie Litery, kterým je Kniha roku. Její nejnovější kniha Marta v roce vetřelce vyšla v říjnu 2011 a zdá se, že čtenářskou veřejností nezůstane nepovšimnuta.

04.11.2011

Jan Drnek - Země zaslíbená - Mystifikované dějiny národa českého

Kouzlo minulých časů tkví v jejich neměnnosti. Stohy sepsaných knih nám vyprávěly, jaká byla historie, jakou měla příchuť a jak to vše dopadlo. A napadlo vás někdy text takové knihy změnit, nebo alespoň o tom popřemýšlet? Pokud ano, pak vítejte.

04.11.2011

Foodstyling - Současné trendy aranžování pokrmů

Musím říct, že tohle je přesně ta kniha která v záplavě kuchařských a kulinářských knížek na trhu přesně chyběla. Můžu jí vřele doporučit, u nás si našla své místo hned a to nejen pro lásku ke knihám, ale hlavně pro lásku k vaření. Když už nevíte co byste na talíři vykouzlili, s touto knihou dokážete hotové zázraky a přitom budete velmi překvapeni, jak je to jednoduché. Stanou se z vás dokonalí mistři a perfektně a netradičně naservírovaným pokrmem získáte obdivovatele a uvidíte, že vaše jídlo dostane tak nějak i jinou chuť. Sama bych tomu nevěřila, ale je to tak.

04.11.2011

Velká kniha o vaření - 1000 oblíbených receptů pro každý den doplněných základními technikami

Z této obsáhlé a skutečně velmi povedené knihy si vybere každý a hlavně „každý“ se naučí vařit. Je tu spousta receptů, které zvládnou i naprostí začátečníci. Na své si přijdou samozřejmě i mistři kuchařského řemesla, může sloužit jako inspirace prostě pro každého kdo rád vaří a také jí, protože lákavé fotografie jsou pastvou pro oko!

03.11.2011

Od Šumavy přes ke klášteru v Plasích

Již jako třináctý svazek plánované 14dílné řady Velké turistické encyklopedie vychází Plzeňský kraj. Úctyhodný projekt nakladatelství Knižní klub se tak počíná uzavírat, zbývá vydat už jen závěrečný opus věnovaný Praze. Velkoryse pojatá edice pochází z pera známé autorské dvojice Petr David a Vladimír Soukup, jejich jména se objevila již na celé řadě obdobných publikací. Obdobně velkou řadu tematických encyklopedií (městské památkové rezervace, kostely, skanzeny...) vydalo před nedávném i nakladatelství Fortuna.

15.listopadu proběhla autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz  Novodvorská
02.11.2011

15.listopadu proběhla autogramiáda Z. Svěráka v prodejně bux.cz Novodvorská

Zdeněk Svěrák - národem milovaný buditel, herec, spisovatel, zpěvák, textař a kdo vlastně ví co všechno, jednoduše - předobraz Járy Cimrmana, rozdává svým příznivcům radost již mnoho let a na jeho autogramiádě spojené s besedou, tomu nebylo jinak. Sešlo se velké množství fanoušků a fronta se táhla daleko před prodejnu, ale navzdory časové tísni stihl autor napsat věnování všem!

Autogramiáda Michala Viewegha  - prodejna bux.cz Plzeň Plaza
02.11.2011

Autogramiáda Michala Viewegha - prodejna bux.cz Plzeň Plaza

Michala Viewegha jistě netřeba představovat, tento oblíbený spisovatel mám mnoho fanoušků - 9. listopadu proběhla autogramiáda tohoto současného nejpopulárnějšího domácího autora!

Autogramiáda Olgy  Krumlovské v prodejně bux.cz  Plzeň Plaza - 14. listopadu
02.11.2011

Autogramiáda Olgy Krumlovské v prodejně bux.cz Plzeň Plaza - 14. listopadu

Vztah k tajemným jevům, léčitelství a babičkovským praktikám získávala Olga Krumlovská již od útlého dětství - její matka léčila rodinu zásadně bylinkami, které s dětmi sama nasbírala, a dědeček žil dva roky v Mongolsku, kde se zajímal především o orientální léčebné praktiky a filozofii. Také to, že vyrůstala v tajemném prostředí loveckého zámečku, který stál o samotě v lese, mělo na autorku velice silný vliv. Od roku 1995 píše knihy o józe, alternativní medicíně, astrologii a tajemných jevech.

02.11.2011

Křest knihy K. Janečkové - Temnota - 29.11. od 16 hodin v Luxoru.

Klára Janečková je známá česká spisovatelka, profesionálnímu psaní se věnuje od roku 2002. O rok později se stala členkou Syndikátu novinářů ČR. Pravidelně publikuje v tisku, jak odborné články z oblasti psychologie, tak i povídky či reportáže. Vyučuje tvůrčí psaní. V rámci projektu Česko čte dětem, jezdí číst nemocným dětem do nemocnice. Zároveň hodnotí v projektu "Mám talent cz a mám talent sk" začínající tvůrce.

Křest knihy  P. Jandy - Dávno
02.11.2011

Křest knihy P. Jandy - Dávno

V úterý 8. listopadu 2011 proběhl v Paláci knih Luxor - za účasti všech členů skupiny OLYMPIC, křest knihy Petra Jandy - Dávno.