Nejnovější

01.11.2011

Castová P. C., Castová Kristin - Škola noci 7: Vyhořelá

A máme tu další pokračování série Škola noci. Sedmý díl má název Vyhořelá a docela přesně odpovídá Zoeině situaci. Konec šestého dílu nechal Zoeyinu duši po ztrátě blízkého člověka roztříštěnou a bezcílně bloudící někde v podsvětí.

01.11.2011

Sabine Ebertová - Tajemství porodní báby

Příběhy odehrávající se v dávných historických dobách jsou mým koníčkem. Ale když jsou navíc napsané pěkně čtivě a svižně, zařazuji je na přední místa v knihovničce, kde právě teď stojí i Tajemství porodní báby.

01.11.2011

Barevná vlastivědná procházka

Vychází velká a přehledná Encyklopedie českých zemí od pravěku do současnosti. Bude se hodit pod stromeček studentům i babičkám!

Buxíkova dílna  - OC Chomutovka - listopad
01.11.2011

Buxíkova dílna - OC Chomutovka - listopad

Každou sudou středu jsme připravili pro děti odpoledne plné zábavy, vyrobit si můžete záložku do knihy, vánoční dekoraci, podívat se můžete na bublinovou show, nebo si zasoutěžit. Těšíme se na vás v prodejně bux.cz.

Buxíkova díla  - Plzeň Plaza - listopad
01.11.2011

Buxíkova díla - Plzeň Plaza - listopad

Každé úterý v listopadu na všechny děti čekají zábavná odpoledne v prodejne bux.cz, přijďte si vyrobit záložku do knížky, krásný šperk, nebo vyzkoušejte stavebnici Teifoc. Pro všechny fanoušky Čtyřlístku máme připravenou autogramiádu Jaroslava Němečka, známého ilustrátora a autora populárního komiksu.

Autogramiáda Z. Weindrichové v prodejně bux.cz Laso Ostrava 2. listopadu
31.10.2011

Autogramiáda Z. Weindrichové v prodejně bux.cz Laso Ostrava 2. listopadu

Známá pražská kartářka Zdena Weinrichová se dlouhodobě zabývá výkladem karet a v tomto oboru si získala mimořádné uznání. Vyslovila už stovky úspěšných předpovědí, a tak není divu, že si k ní lidé chodí pro radu. Mezi její klienty patří mimo jiné politici, umělci a osobnosti veřejného života. Sama autorka říká, že podle jejího názoru nic není náhoda, a pokud ji někdo požádá o výklad karet, aby nahlédl do své budoucnosti, je to osudový okamžik.

Autogramiáda O. Krumlovské v prodejně bux.cz OC Chomutovka 9. listopadu
31.10.2011

Autogramiáda O. Krumlovské v prodejně bux.cz OC Chomutovka 9. listopadu

Autorka knih o astrologii, józe, léčitelství a tejemných jevech Olga Krumlovská bude podepisovat svou knihu Tajemné keltské horoskopy - čtvrtek 3. listopadu 2011 v 17 hodin.

25.10.2011

Skvělý člověk Michel Houellebecq

Francouz Michel Houellebecq patří k autorům, kteří přesně mluví o stavu současného světa. Z jeho pátého románu Mapa a území plyne: morální prohnilost současné společnosti vkročila do další fáze. Nejsme už schopni mezilidských vztahů - ani těch, které zakládáme na sexu. Od médií vyfasoval tvář provokatéra, cynika, pornografa nenávidícího náboženství, život, svět. Tvář nesnášenlivého antisemity, alkoholika. Jeho mužští hrdinové jsou téměř vždy trýzněni svými vlastními životy. Jedině při sexu se ženou - pokud možno mladou - dokážou snést sebe a své okolí. Tato tvář-maska však není u Houellebecqa nasazena úplně pevně; není až takový problém ji sejmout a podívat se mu zblízka do očí (na rozdíl od jiného pesimisty současné literatury Chucka Palahniuka vám to dovolí). A pak lze spatřit jiného Houellebecqa. Jeho hlavní a stálé téma zní: štěstí. Existuje vůbec? Je v téhle éře nějak dosažitelné? Houellebecq je beznadějným romantikem, který hledá skutečnou lásku, skutečné přátelství. To hledání jej vyčerpá: počáteční naděje přechází ve zklamání, které v něm generuje agresi, aroganci nebo okázalou apatii.

24.10.2011

Františka Vrbenská - Agent JFK 018 - Naganty a vlčí máky

Konečně je to tady! Dlouho očekávaný díl dobrodružství Agenta JFK od Františky Vrbenské, který nám slibovala už několik let. John Francis Kovář se pro změnu ocitá v Rusku uprostřed občanské války. Tak to tady ještě nebylo!

24.10.2011

Rob Thurman - Kal Leandros 5 - Mršina

Bratři kal a Nik Leandrosovi se ještě nestačili vzpamatovat s bojů se zákeřnými Ólfi a už mají nový problém. Nemají najít nic menšího, než rakev se starým cikánským léčitelem Suyolakem. Ne, nehledají mrtvolu a nehledají ani hodného bělovlasého stařečka se svazečky bylinek. Jejich nejnovější zakázka totiž umí zastavit srdce pouhým pohledem nebo na svou oběť seslat mor jedinou myšlenkou. Ale co je to pro bratry Leandrosovy, že?