Nejnovější

Inspektor Prevít
30.10.2018

Recenze: František Niedl - Inspektor Prevít

Ani ryba, ani rak. Inspektor Timothy Prévit je samorostlý detektiv staronové školy, který tak nějak přečnívá na všechny strany – a úplně nezapadá nikam.

Kryštof ADéHáDě
29.10.2018

Čtenářská recenze: Pavlína Brzáková - Kryštof ADéHáDě

Víte, jaké to je, když se vám vrací dítě ze školky o hladu a vy víte, že s tím nemůžete nic dělat? Že jste v očích ostatních z tisíce různých důvodů špatná máma...? Kryštof ADéHáDě je poutavou, do hloubky duše citlivou a upřímnou zpovědí, sledem myšlenek i časově po sobě jdoucích událostí, které zná každá máma dítěte se speciálními potřebami.

Anthony Doerr
23.10.2018

Gratulujeme k narozeninám - 2. polovina října

Tentokrát si připomínáme 45. narozeniny držitele Pullitzerovy ceny, výročí narození významného spisovatele a scénáristy a 49. narozeniny současné irské autorky.

Borgia
09.10.2018

Recenze: Alejandro Jodorowsky, Milo Manara - Borgia

Vraždy, intriky a smilstvo - aneb renesance, jak ji neznáte! Pokud jste toto dějinné období dosud vnímali jako epochu rozvoje kultury, umění a racionality, dekadentní rodinný klan Borgiů vás vyvede z omylu...

Charlotte Linková
03.10.2018

Gratulujeme k narozeninám - začátek října 2018

Dnes gratulujeme k životnímu jubileu třem autorům, českému skladateli, básníkovi a humoristovi, německé detektivkářce a americké mystičce. Vše nejlepší!

Prohnilé království
02.10.2018

Čtenářská recenze: Erin Watt - Prohnilé království

Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě, která ji obrala o vzpomínky, zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat, a to ani modrookému chlapci, který jí přísahá, že vše napraví.

Podzemní symfonie Plastic People
27.09.2018

Křest knihy Podzemní symfonie Plastic People

V pondělí 1. října 2018 se v Knihovně Václava Havla koná křest knihy Podzemní symfonie Plastic People, na který bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat.

Než slehne rudý prach
21.09.2018

Čtenářská recenze: Mu-žung Süe-cchun: Než slehne rudý prach

Je to cynismus, nebo obraz prosté reality? O autorovi se říká, že je kontroverzní, ale já říkám, že je jen dokonalý vypravěč a znalec lidské džungle; těch, kteří se vyhřívají na nejvyšších místech společenského žebříčku a vlastně je to ani moc nebaví. Mužů, bojujících o svá prvenství a zajištění, a žen, které musí respektovat určitá pravidla, aby po boku těchto mužů mohly zdobit a vyhřívat se na výsluní. A vlastně je to taky vůbec nebaví. Jak prosté…

Simon Mawer
18.09.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny září 2018)

Tentokrát si připomínáme narozeniny tří moderních klasiků. V druhé polovině září slaví životní jubileum třeba Simon Mawer, Mika Waltari nebo Rosamunde Pilcherová.

Šelma
14.09.2018

EXKLUZIVNÍ RECENZE: Andrew Mayne - Šelma

Tam, kde vás jiné thrillery zkouší ohromit drsňáckými detektivy, které pohání směsice testosteronu a whisky, představuje Šelma roztržitého klopýtajícího profesůrka. A funguje to na jedničku.