Nejnovější

Anthony Doerr
23.10.2018

Gratulujeme k narozeninám - 2. polovina října

Tentokrát si připomínáme 45. narozeniny držitele Pullitzerovy ceny, výročí narození významného spisovatele a scénáristy a 49. narozeniny současné irské autorky.

Borgia
09.10.2018

Recenze: Alejandro Jodorowsky, Milo Manara - Borgia

Vraždy, intriky a smilstvo - aneb renesance, jak ji neznáte! Pokud jste toto dějinné období dosud vnímali jako epochu rozvoje kultury, umění a racionality, dekadentní rodinný klan Borgiů vás vyvede z omylu...

Charlotte Linková
03.10.2018

Gratulujeme k narozeninám - začátek října 2018

Dnes gratulujeme k životnímu jubileu třem autorům, českému skladateli, básníkovi a humoristovi, německé detektivkářce a americké mystičce. Vše nejlepší!

Prohnilé království
02.10.2018

Čtenářská recenze: Erin Watt - Prohnilé království

Od chvíle, kdy Hartley Wrightová poznala Eastona Royala, se její život změnil. Všude se skrývají nepřátelé, za všemi dveřmi číhá nebezpečí. Po tragické nehodě, která ji obrala o vzpomínky, zjišťuje, že nemůže nikomu důvěřovat, a to ani modrookému chlapci, který jí přísahá, že vše napraví.

Podzemní symfonie Plastic People
27.09.2018

Křest knihy Podzemní symfonie Plastic People

V pondělí 1. října 2018 se v Knihovně Václava Havla koná křest knihy Podzemní symfonie Plastic People, na který bychom vás chtěli co nejsrdečněji pozvat.

Než slehne rudý prach
21.09.2018

Čtenářská recenze: Mu-žung Süe-cchun: Než slehne rudý prach

Je to cynismus, nebo obraz prosté reality? O autorovi se říká, že je kontroverzní, ale já říkám, že je jen dokonalý vypravěč a znalec lidské džungle; těch, kteří se vyhřívají na nejvyšších místech společenského žebříčku a vlastně je to ani moc nebaví. Mužů, bojujících o svá prvenství a zajištění, a žen, které musí respektovat určitá pravidla, aby po boku těchto mužů mohly zdobit a vyhřívat se na výsluní. A vlastně je to taky vůbec nebaví. Jak prosté…

Simon Mawer
18.09.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny září 2018)

Tentokrát si připomínáme narozeniny tří moderních klasiků. V druhé polovině září slaví životní jubileum třeba Simon Mawer, Mika Waltari nebo Rosamunde Pilcherová.

Šelma
14.09.2018

EXKLUZIVNÍ RECENZE: Andrew Mayne - Šelma

Tam, kde vás jiné thrillery zkouší ohromit drsňáckými detektivy, které pohání směsice testosteronu a whisky, představuje Šelma roztržitého klopýtajícího profesůrka. A funguje to na jedničku.

Než potkala mě
13.09.2018

Čtenářská recenze: Julian Barnes - Než potkala mě

V novém hávu ediční řady Světová knihovna vydal Odeon román Juliana Barnese Než potkala mě (Before She Met Me). Přestože se jedná o vůbec první české vydání (v překladu Jiřího Hanuše), originálně kniha vyšla již v roce 1982, tedy dva roky po autorově prvotině Metroland. Od té doby vytvořil britský spisovatel řadu dalších děl, získal množství významných ocenění a etabloval se jako klasik postmoderní prózy.

CONiáš 2018
11.09.2018

CONiáš 2018 - pozvánka na akci

Po roce se opět koná (respektive, coná) jednodenní setkání fanoušků fantasy, CONiáš 2018! Podrobnosti čtěte v článku.