Akce

24. září se konal křest knihy Marka Šindelky: Mapa Anny

Redakce (17.09.2014)

Křest knihy Mapa Anny od Marka Šindelky, držitele ceny Magnesia Litera za prózu z roku 2012 se konal ve středu 24. září v Café Zenit v pražských Vršovicích. Knihu pokřtila spisovatelka a místní kuchařka Petra Hůlová a hudbu uvařila kapela KITTCHEN.

Mapa Anny obsahuje deset textů, které se vzájemně prostupují:
jsou semknuté, prorostlé. Jejich protagonisté se opakovaně objevují a mizí, pohlížíme na ně z různých perspektiv, očima jiných figur.

Tématem předešlé autorovy sbírky Zůstaňte s námi byly vztahy: milostné, milenecké, rodinné. Stejně tak vztahy zničené, vyčpělé. Tímhle směrem se Marek Šindelka vydává i v nových textech – je však intimnější i přímočařejší, povídky jsou smyslné i smyslové: Nestyď se, Anno, v tobě je celý svět, celý vesmír, v každém milimetru tvé kůže je nekonečno – políbil jsem ji na nekonečno – Anno, lásko, vyprávěj mi o sobě, napíšu o tobě knihu…

Nahlížíme do vztahů, které byly kdysi krásné, ale už nejsou, něco se v nich zlomilo, anebo se nedařily od počátku, ale aktéři o tom neměli tušení. Poslední noc, poslední dějství. Nebezpečné vztahy v přímém přenosu.

Marek Šindelka (* 1984)

- je básník a prozaik. Za básnickou prvotinu Strychnin a jiné básně mu byla roku 2006 udělena Cena Jiřího Ortena. Roku 2008 vydal debutový román Chyba (nominace na Cenu Josefa Škvoreckého 2009), který roku 2011 vyšel také v komiksové podobě. Za soubor povídek Zůstaňte s námi získal roku 2012 ocenění Magnesia Litera za prózu.