Akce

25. října proběhl křest knihy M. Žbirky

Redakce (22.10.2012)
25. října proběhl křest knihy M. Žbirky 25. října proběhl křest knihy M. Žbirky

U příležitosti narozenin nestárnoucího Miroslava Žbirky vyšla kniha s názvem Co bolí, to přebolí. Sympaťák Meky v prodejně Bontonland Megastore na Václavském náměstí v Praze rozdával svým četným skalním fanouškům autogramy ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře.

Miroslav Žbirka - Co bolí, to přebolí

Meky, jak se Miroslavu Žbirkovi od dětství říká, vydává při příležitosti svých šedesátých narozenin knížku vzpomínání na svůj život, jak osobní, tak profesní. Tento slovenský zpěvák a skladatel, pocházející ze smíšené slovensko-anglické rodiny, přibližuje kultivovaným způsobem své harmonické dětství, první lásky i hudební inspirace, okouzlení rokenroly, Elvisem Preslyem a zejména skupinou Beatles.

Uvádí nás do zákulisí skupin Modus, Limit a několika orchestrů, v nichž působil, otevřeně popisuje spolupráci s Marikou Gombitovou a představuje svoji současnou tvorbou a své muzikantské krédo: „Rád si zazpívám pomalou písničku a hned poté zase rychlou. Člověk může zpívat rockově, něžně, dotknout se folku nebo jazzu. Pestrost je mi vlastní...“

Kniha je doplněna diskografií a filmografií, připojeno je několik časopiseckých rozhovorů.