Recenze

5 důvodů, proč je UltiMatum ULTIMÁTNÍ thriller

Redakce (22.08.2016)
5 důvodů, proč je UltiMatum ULTIMÁTNÍ thriller 5 důvodů, proč je UltiMatum ULTIMÁTNÍ thriller

Letos v létě se mají fanoušci chladnokrevných thrillerů na co těšit, vychází totiž pokračování knihy MemoRandom od Anderse de la Motte. UltiMatum děj uzavírá – a to takovým způsobem, že si budete přát, aby kniha nikdy neskončila. Tady je 5 důvodů, proč si tuhle dvojdílnou sérii musíte přečíst!

1. NIKDO NEMÁ JISTÉ PŘEŽITÍ AŽ DO KONCE

Kniha začíná nálezem mrtvého těla a mrtví přibývají s každou další kapitolou. Nemilosrdně. Máme podezření, že si Anders de la Motte vzal příklad z George R. R. Martina a jeho Hry o trůny, protože v bezpečí nejsou ani hlavní hrdinové!

2. OD PŘISTĚHOVALCŮ PO NEJVYŠŠÍ PATRA POLITIKY

 Ve správném thrilleru nesmějí chybět záporáci a v MemoRandu a UltiMatu jich čtenář najde skutečně široké spektrum – od drobných zlodějíčků a násilnických imigrantů až po spiknutí, které sahá do nejvyšších pater politiky! Kriminální svět je rozsáhlý a svět se nedělí na zlo a dobro, proto během knihy možná začnete fandit „menšímu zlu“.

3. INTRIKY

Přetvářka není výsadou žen – ve světě zločinu intrikují i muži. Kují pikle, aby získali moc, vliv nebo peníze. A jednají bez skrupulí a bez ohledu na následky. O jedno mrtvé tělo víc nebo míň... Místy je ta chladnokrevná vypočítavost až mrazivá, což je opět důkaz skvěle vystavěného příběhu. Věřit zkrátka nelze nikomu.

4. VŠECHNO SE MŮŽE PŘEVRÁTIT NARUBY

 To, že má někdo moc, neznamená, že o ni vzápětí nepřijde… Jak praví stará písnička – jednou jsi dole, jednou nahoře. Všichni chtějí na vrchol žebříčku a na špičce se dlouho neudrží nikdo. O zvraty tak není nouze. Pokud se při čtení rádi necháte překvapit, tohle je pro vás.

5. ANDERS DE LA MOTTE V TOM UMÍ CHODIT!

 Rodák ze švédského Malmö má na kontě už slušnou řádku oblíbených thrillerů. V roce 2014 v Praze osobně představil svou trilogii Game. A s každou další knihou se samozřejmě stává ostřílenějším, jeho příběhy lépe vystavěné, postavy propracovanější… UltiMatum je jakýsi dosavadní vrchol jeho tvorby. Po skvělé trilogii Game, na které však místy bylo znát, že jde o debut, přes hutný severský thriller MemoRandom až po brilantní UltiMatum, které je originální a přesto splňuje zásady žánru.

Tak co? Přesvědčili jsme vás?

Radek Blažek