Akce

Akce: Jo Nesbo

Aleš Procházka (12.10.2017)
Sněhulák Sněhulák

Dnes přichází do českých film první celovečerní film s Harry Holem, Sněhulák – a vzhledem k rozpočtu a obsazení se zdá, že Hollywood Harrymu věří. K premiéře nabízíme slevy nejen na nové vydání Sněhuláka s filmovou obálkou, ale také na celý široký výběr Nesbovy tvorby, včetně výhodných kompletů!

Speciální akci na knihy Jo Nesboho najdete zde: https://www.bux.cz/listy/nesbo

I když je Sněhulák v pořadí sedmým Holeho případem, asi dává smysl vybrat na úvod právě tuto knihu. Začínat Netopýrem (který se odehrává ve slunné Austrálii) nebo Šváby (parné Thajsko) se dost dobře nedá, pokud nechcete ošlehaného severského detektiva se slabostí pro tvrdý alkohol představovat v kraťasech a žabkách. V dalších knihách (Červenka, Pentagram, Přízrak) jsou zase trochu problémy s jednotou času a místa a začínat osmým nebo desátým dílem série (Levhart nebo Policie) je přece jen trochu vošajslich, hlavně proto, že to je Harry už živoucí legenda a máme tu spoustu zavedených vedlejších postav. Sněhulák je tedy na začátek dobrá volba a tipnul bych si, že pokud uspěje, příští na řadě by mohl být Spasitel…

Ale dosti spekulací. Nezbývá nám než doufat, že Harry si filmové publikum získá svými geniálními myšlenkovými pochody, charakteristickým černým humorem a opileckými eskapádami a brzy se dočkáme zfilmování dalších dílů. Konkrétně severští autoři by se pro americkou produkci mohli snadno stát nevytěženým dolem témat, navíc blízkým srdci českého čtenáře detektivek a krváků.