Akce

Akce: Knihy, které vám změní život

Mall.cz (01.10.2019)
Dale Carnegie Dale Carnegie

Jsou knihy, které zhltnete cestou ve vlaku jako chlebíček s vlašským salátem. Jsou knihy, kterými je třeba se pracně prokousávat. A pak jsou také knihy, ke kterým se budete vracet. Takové, které vám stále mají co nabídnout, ať už je otevřete po měsíci, po roce nebo po dlouhých letech. A přesně takové jsme pro vás vybrali v naší aktuální akci; knihy, které vám mohou změnit život.

Náš výběr z nezapomenutelných knih, které pomohly nejednomu čtenáři, najdete zde.

Štěstí, láska, bohatství, klid v duši. Zaručený recept na ně slibuje leckterá kniha, jen několika se ale podařilo obstát u čtenářů. Některé z publikací, jako je třeba Nejbohatší muž v Babylóně, kariérní rádci Dalea Carnegieho, Kam se poděl můj sýr či dokonce prastaré Umění války poskytují cenné rady již několika generacím.

Naopak moderní přístup k vylepšení kvality života prosazuje třeba Zázračný úklid, tituly Radkina Honzáka nebo fenomenálně úspěšné (a velmi přímočaré) Důmyslné umění, jak mít všechno u pr***e.

Pocitem štěstí ze "zeměpisného" hlediska se v poslední době zabývá celá řada knih, které si berou na paškál především geniálně prostý skandinávský styl života. Dánské Hygge či Lykke, švédský Lagom nebo i mírně sebezničující finské Kalsarikanni nacházejí kouzlo v pohodlí a jednoduchosti.

A konečně, mnoho z knih motivuje také osobními prožitky autora. Peter Wohlleben našel smysl svého života v lesích, Lorna Byrne v rozhovorech s anděli, Don Miguel Ruiz v učení středoamerických Indiánů a Jerome D. Salinger v popisu neobyčejné cesty domů z internátní školy.

Věříme, že něco podnětného v naší selekci najdete a doufáme, že vám některá z našich knih změní život k lepšímu.