Akce

Autogramiáda britské autorky Sophie Hannah

Redakce (26.11.2015)
Autogramiáda britské autorky Sophie Hannah Autogramiáda britské autorky Sophie Hannah

SOPHIE HANNAH (1971), ve světě i u nás známá spíš jako pokračovatelka Agathy Christie, je úspěšná britská básnířka a prozaička. Renomé si vydobyla především svými psychothrillery, z nichž ten debutový s názvem Pusinka právě vydává nakladatelství Ikar. Autorka tuto i další svoje knihy osobně představila na autogramiádě v Paláci knih Luxor, ve čtvrtek 3. prosince 2015.

Autogramiáda Sophie Hannah

Beseda se spisovatelkou v Paláci knih Luxor

Křest knihy Pusinka v Paláci knih Luxor

Na autogramiádě Sophie Hannah podepisovala i svoje ostatní knihy, zejména pak Vraždy s monogramem

Sophie Hannah a její dosud česky vydané tituly

Sophie Hannah na tiskové konferenci mluví o svých knihách

Sophie Hannah s výtiskem své knihy Pusinka

Přestože je Sophie Hannah po celém světě známá spíš jako pokračovatelka Agathy Christie ( Hercule Poirot: Vraždy s monogramem – vyšlo v nakladatelství Knižní klub v roce 2014), do Čech přijede představit a podpořit román Pusinka, který v Edici Světový bestseller vydává nakladatelství IKAR.
Sophie Hannah (1971) je úspěšná britská básnířka, nominovaná například na cenu T. S. Eliota, a především prozaička, jejíž prózy jsou vydávány v 32 jazycích a 51 zemích. Je autorkou několika knih pro děti, mezinárodní renomé jí však vydobyly především psychothrillery.


Tím prvním byla Pusinka ( Little Face) z roku 2006, jíž se okamžitě prodalo více než 100 000 kusů a v níž se poprvé objevili detektivové Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. Za román The Carrier, osmý titul z volné série s touto dvojicí, která vystupuje i ve  Ztrátách a lžích ( Hurting Distance 2007, česky Ikar 2015), získala autorka v roce 2013 britskou National Book Award za nejlepší thriller roku.

Doslova literární bombou a knižní událostí roku 2014 se však stalo uveřejnění detektivky Sophie Hannah Vraždy s monogramem, která vyšla současně v 28 jazycích v 50 zemích. V ní se poprvé (a rozhodně ne naposledy) se svolením dědiců v novém příběhu vrátila nejznámější postava „královny zločinu“ Agathy Christie – legendární belgický puntičkář Hercule Poirot. Další román s proslulým detektivem už je oficiálně anoncován – originál pod názvem Closed Casket vyjde v září 2016 a s největší pravděpodobností se k tomuto termínu připojí českým vydáním i Knižní klub.

Sophie Hannah žije s manželem a dvěma dětmi v Cambridgi ve Velké Británii.

Záznam z autogramiády: