Akce

Autogramiáda - Made in Sweden

Redakce (02.11.2015)
Autogramiáda  - Made in Sweden Autogramiáda - Made in Sweden

tímto Vás jménem nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub srdečně zveme na autogramiádu švédské autorské dvojice ANDERS ROSLUND & STEPHAN THUNBERG Autoři osobně představí knihu Made in Sweden, která se stala bestsellerem nejen v domovském Švédsku, ale i v dalších evropských zemích. Akce se koná ve středu 4. listopadu 2015 od 16:30 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1.

Příběh nejbezohlednějšího a zároveň nejvynalézavějšího gangu, jaký kdy Švédsko zažilo. Příběh jedné rodiny. Příběh, který se skutečně stal.

Román Made in Sweden vypráví příběh o bankovních lupičích, kteří přišli odnikud. Ale také o jedné rodině, sourozenecké lásce, jež nezná hranic, a o otcích a synech. O skutečnosti, která se stává fikcí. Když se třem bratrům před mnoha lety rozpadla rodina, semklo je to. Leo, Felix a Vincent. Jsou proškolení v násilí všeho druhu, protože v něm vyrostli, a to jediné, co je naučil jejich tyranský otec, je přesvědčení, že každý úder musí být vrácen a že budou-li držet spolu, budou neporazitelní. Začalo to přepadením muničního skladu. Následoval útok na obrněné vozidlo, převážející peníze. A pak už následuje jedna loupež za druhou…

Stefan Thunberg  se teprve po dvou desetiletích odvážil napsat příběh svého otce a bratrů, kteří tvořili jeden z nejnásilnějších gangů ve Švédsku. „Můj bratr se mi přiznal, když se dopustili prvního zločinu. Šlo o obrněný vůz. V první chvíli jsem cítil obrovské spojení se svými třemi bratry a nechtěl být outsider. Začali plánovat další loupež, do které jsem měl být zapojen i já. Ale pak jsem bratrovi volal, že nemůžu, nebylo to nic pro mě. Odpověděl, že je to tak lepší, ale mohl jsem mu to říct dřív, protože teď bude muset pozměnit plány,“ říká Thunberg. Železným pravidlem podle něj bylo, že rodina nikdy nezradí a nezatratí žádného svého člena.

Sami autoři o románu Made in Sweden říkají, že jde o smyšlený příběh založený na skutečných událostech. „Máme skutečný příběh roztrhaný na kusy. To je jediný způsob jak zachovat tep příběhu, aby nebyl rozvláčný a zachovala se linka vyprávění,“ vysvětluje Roslund. Sepsali thriller o bratrských svazcích a komplexních vztazích mezi otci a syny, muži a ženami. Vztahy jsou podrobeny zkoušce, když extrémní násilí je denní normou.

Společnou práci na knize si autoři pochvalují. „Okamžitě jsme si padli do oka. Také jsem měl násilnického otce. A později jsme zjistili, že naše životy byly propojené už předtím,“ dodává Roslund, který jako novinář připravoval reportáž ze stockholmského hlavního nádraží, kam Thunbergovi bratři nastražili bombu.

Thriller o největší vlně bankovních loupeží ve švédské historii vychází již v 33 převážně evropských zemích. Práva na zfilmování zakoupila společnost Dreamworks a autoři pracují na jeho pokračování.