Akce

Autogramiáda Miroslavy Besserové a Daniela Hůlky

Redakce (04.12.2015)
Autogramiáda Miroslavy Besserové a Daniela Hůlky Autogramiáda Miroslavy Besserové a Daniela Hůlky

17. prosince se uskutečnil křest knihy Daniel Hůlka: Diagnóza Blíženec spojený s autogramiádou Miroslavy Besserové a Daniela Hůlky.


Daniel Hůlka, kontroverzní sólista i solitér, zpěvák s fantastickým hlasem, držitel Zlatého slavíka (1998) věří na jediné – na náhodu. Autorka Miroslava Besserová, jíž pojí s Danielem Hůlkou opravdové a vřelé přátelství, jej charakterizuje jako „muže obdivovaného, zatracovaného, pro mnohé nedostupného, poctivého v životě i profesi, obletovaného ženami, chlapa jako horu se srdíčkem na dlani, s úžasným smyslem pro humor a dnes už pomalu zapomínanou schopností dobré recese. Dokáže být příjemným společníkem i otravným morousem, což je dokonalá vizitka svého znamení.“

V knize vedené formou dialogu odpovídá na otázky na tělo překvapivě otevřeně, upřímně, bez patosu i sebelítosti a s otevřeností, která překvapí nejen jeho příznivce.

„Jsou jména, při jejichž vyslovení každý ví. Vlastně bych měla spíš napsat – jsou osobnosti, kdy při vyslovení jejich jména si většina myslí, že ví. Znají je totiž z dnes hojně čteného bulváru, kde se propírají „zaručeně pravdivé“, tím pádem náklad zvyšující momenty z jejich života.
Daniel Hůlka vědomě i nevědomky těm nesmyslům často napomáhá. My se ale známe tak dlouho a dobře, že žádné „vyprávěnky“ na mě ani nezkoušel. Naopak dával pozor, na co se ptám, docela vážně vzpomínal na ty, kdo mu v životě hodně pomohli, jak svou kariéru odstartoval, což znamená, že jsme se u toho často i pořádně nasmáli.
Dan patří k lidem, co dokážou druhé respektovat, uznávat mistry svého oboru, od kterých se dodnes učí. Nezapomíná na ty, kdo mu v životě podali pomocnou ruku, když to potřeboval. Jenže je skutečně Blíženec se vším všudy, takže se mu to znamení do jeho jednání, života i uvažování často hodně promítá.
A to je potom mazec!

Pochopitelně ho vedle neuvěřitelných zážitků nejen z cest po světě, který projel křížem krážem, provázejí dívky, paní, dámy, různé ženštiny. Má rád adrenalin, jehož výčtem se pobavíte. Když se do něčeho pustí, tak na plný plyn, není k zastavení, a okolí se pak nestačí divit.

Mohlo by se zdát, že patří k profesním i životním sprinterům na krátkou trať, ale opak je pravdou. Po úspěchu i různých prohrách se sám v sobě schová do nory, kterou pečlivě v té své dlouhovlasaté hlavě ukrývá, a probere, proč to, či ono bylo tak nebo tak, na co si příště má dávat bacha.
Snažila jsem se v dialogu ve tvrdých deskách, jak knížce říkáme, Dana nejen jeho obdivovatelům, ale i těm, co ho moc nemusí, a on ví, že tací jsou, představit, jak ho neznáte. S výsledkem souhlasil, dokonce svým: „… jo, nech to tam“, riskoval reakci různých, pro život zpěváka důležitých lidí, na svůj názor.
No, prostě, Blíženec!“

Miroslava Besserová