Akce

Autorské čtení 23.7.2013: Václav Chochola, Marek Šindelka, Sylva Fischerová a Ivana Myšková

Redakce (22.07.2013)

Čaš a místo konání: 19:30 hod, na palubě či v podpalubí (A)VOID Floating Gallery, loď kotvící u Výtoně, Praha

V úterý 23.7. se konalo autorské čtení, při němž své knihy četli:

Marek Šindelka - Zůstaňte s námi

Kniha získala ocenění Magnesia Litera 2012 za prózu.

Soubor osmi povídek a novel známého českého spisovatele, nositele Ceny Jiřího Ortena. Z titulní novely, zarámované oblíbeným sloganem televizního zpravodajství, ční osamělost ve dvou, kdy už si partneři nemají co říci, ale ústa se jim dosud pohybují. Skvěle napsané texty o lásce, sexu, zklamání, bezradnosti.

 

Sylva Fischerová - Egbérie a Olténie

Správná pohádka má mít tři vlastnosti: poezii, moudrost a vtip. A má se líbit jak dětem, tak dospělým. Pohádky Sylvy Fischerové takové jsou: odehrávají se v různých zemích světa, ze kterých taky původně pocházejí, ale jsou mezi nimi i pohádky čerstvě vymyšlené. Vystupují v nich králové a knížata, stejně jako japonský broskevníček Momotaró a Rom Dežo z Dolní Terchové - a vedle nich strašliví Tlamachové, kteří jedí jehličí a salát z červů, anebo Chlebovka a Rohlikovka, se kterými rozmlouvá Konvice Kočka. Odehrávají se tu leckdy věci děsivé - je to vůbec pro děti? není to pro děti? -, ale pro dobré to dobře dopadne.

 

Václav Chochola - Jako vrána na Beckhama

David Kram je milionář "skrývající se" v jednom nuselském činžáku. Osídlil ho po šesti letech strávených v Istanbulu s rodiči a mladším bratrem Julkem, který byl jako obrovský fotbalový talent vykoupen jedním klubem. Rodina se přizpůsobila mladíkově kariéře, ale David chce uniknout. V Praze provozuje internetový megastore splněných konzumních přání: webové rybaření, webové nimrodství, webový sexshop, webovou kameru namířenou do vlastní ložnice či mysli vlastní manželky. Zisky mu umožní vymyslet plán, jak by uvedl poměry v rodině do pořádku.

 

Ivana Myšková - Nícení

Text, který může zklamat polykače příběhů, ale jejž je radost číst: nejvyšší jazyková vytříbenost, kultivovanost výrazu, brilantní surfování na špici verbální vlny - Alexandra Berková. Prozaický debut mladé autorky. Obálka Kristýna Moješčíková.