Akce

Byla batole, když ji adoptovali!

Redakce (28.06.2012)

Tajemství slavné zpěvačky padlo. Dlouhá léta si všichni mysleli, že jejím otcem byl Jiří Vondráček (†90). Jenže ono to má háček!

Národ o ní věděl téměř vše! Zpěvačka Helena Vondráčková (65) byla dvakrát vdaná a vede letitý spor s bratrem Jiřím Vondráčkem ml. (61). Jenže jde opravdu o vlastního bratra? Slavná Helena se totiž 24. června roku 1947 narodila Blažence Zettlové. Kdo je tedy opravdu její otec? Snad jen testy otcovství by tehdy určily, kdo je pravý táta energické zpěvačky. Zesnulý Jiří Vondráček (†90) starší si totiž svou dceru musel adoptovat!

Deník Aha! má v rukou nová fakta o rodině Heleny Vondráčkové. Anebo spíše Zettlové? Tak se totiž popová hvězda jmenovala, když se narodila. Pochází totiž ze svazku Blaženy Zettlové a Zdeňka Zettla. Manželství ale nebylo šťastné a trvalo jen pár let! Rodinná idylka byla jen jakýmsi přeludem…

V manželství Zettlových totiž figuroval jistý Jiří Vondráček, oblíbený hudebník a všestranně nadaný muzikant, který o sedm let starší mamince Heleny Vondráčkové zpestřoval večery. Právě on zapříčinil rozpad manželství a stal se tak druhým manželem Blaženy Zettlové, matky slavné zpěvačky.

Aby bylo učiněno zadost veškerým formalitám, kromě sňatku s Blaženkou musel Vondráček udělat ještě jednu věc. Protože se Helena narodila ještě do manželčina předchozího svazku, byl v matrice jako otec uveden Zdeněk Zettl. Vondráček se sice k dceři Heleně hrdě hlásil, aby však obstál před zákonem, musel ji úředně adoptovat. Konečně tak vyplulo na povrch dlouhá léta ututlávané rodinné tajemství, které odhaluje nová kniha o slavné zpěvačce Helena Vondráčková – Každá trampota má svou mez, která vzešla z pera autora Petra Macka. Od dvou let tedy Helenu Vondráčkovou vychovával Jiří Vondráček, který si zaslouženě nechával říkat »tati«. Však o něm taky zpěvačka nikdy nepromluvila jinak než jako o milovaném tatínkovi, a to i přesto, že se starý Vondráček občas pouštěl do obou znesvářených sourozenců.

Helena však nemá jen bratra Jiřího, ale i starší sestru Zdenu. A právě se Zdenou (75), jejíž otec je Zdeněk Zettl, si rozumí i mnohem víc než s mladším bratrem, otcem Lucie Vondráčkové (32).

28.6.2012 Aha! str. 8 Aktuálně, autorka Eva Kremserová