Česká ilustrovaná Bible v rukou papeže

Redakce (04.03.2014)
Česká ilustrovaná Bible v rukou papeže Česká ilustrovaná Bible v rukou papeže

Unikátní projekt, spolupráce českých a slovenských výtvarníků, ale také jednoho vydavatelství s pražským arcibiskupstvím: loni v říjnu díky úsilí několika desítek lidí spatřilo světlo světa nové vydání cyrilometodějské bible, nádherná publikace zdobená více než stovkou celostránkových ilustrací.

Zajisté nikdo z těch, kteří projektu věnovali tolik času a energie, v počátcích, ale ani později, během slavnostního křtu v Kaisterštejnském paláci, ani zdaleka netušil, jak významné pocty se jejich práci krátce poté dostane. Toto krásné a záslužné dílo teď totiž má možnost ocenit samotná hlava církve – papež František.

A nejde jen o chvilkové listování. Kardinál Dominik Duka totiž papeži předal jeden výtisk jako dar. Sotva si lze představit lepší ocenění pro všechny, kteří na projektu spolupracovali.

Velkoformátová ilustrovaná bible, vážící celé tři kilogramy, obsahuje text v moderním biblickém překladu a 110 ilustrací. Nakladatelství Euromedia, které již v minulosti vydalo například vzácnou Bibli s Dalího ilustracemi či Písmo svaté se středověkými kresbami, tak přidalo další malý skvost do řady neobyčejných publikací. Bible vyšla při příležitosti výročí 1150 let od příchodu sv. Cyrila a Metoděje.