Připravujeme

Co bude vycházet - konec června 2018

Iva Pikolonová (15.06.2018)
To mi zaplatíš To mi zaplatíš

Představujeme knižní novinky druhé půlky června! Vychází toho pořád dost, od romantiky po psychologická dramata, od novodobé dívčí četby po fejetony, od detektivek po decentní erotiku... Všechno se to stíhat nedá, možná vám proto přijde vhod několik našich tipů.

Na místě, kde se roky konaly letní tábory, se najdou lidské ostatky. A detektiv Lucas Dalton má o zábavu postaráno. Dobře to tam totiž zná, jeho otec před lety tábor vedl a Lucas tam pracoval v době, kdy z tábora zmizely dvě dívky. Jedna se podle všeobecného mínění stala obětí uprchlého zločince, druhá se utopila. Jak to ale doopravdy bylo, se možná okolí dozví až nyní… Je potřeba poskládat události osudové noci. Napínavý thriller To mi zaplatíš nenapsal nikdo jiný, než slavná Lisa Jackson. Vychází 18. června.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/to-mi-zaplatis

 

Něco skutečného – samostatný román od autorek bestsellerové série Royalové očekáváme 20. června. Kolem věčného potížisty Oakleye Forda se točí miliony dívek. Na první pohled má vše, co si kdo může přát. Jenže ne vždy je zlato všechno, co se třpytí. Jeho hudební kariéra jde z kopce, soukromý život se mu rozpadá, … Pomoci má nová, falešná přítelkyně. Servírka Vaughn Bennetová potřebuje peníze. Je proto ochotná přetrpět divoké hollywoodské večírky i novináře na každém kroku. Ve skutečném životě se přece nemůže do takového pitomce zamilovat, ne?

https://www.bux.cz/spolecenske-romany/neco-skutecneho

 

Po tajemství jedné rodiny a jednoho opuštěného pařížského bytu zapátráme v historickém románu Dům na jezeře od 22. června. Mladá Američanka Anna žije klidným a spořádaným životem v San Francisku a o kořenech své rodiny nic netuší. Jednoho dne se však dozví šokující informaci: pochází z aristokratické rodiny, která za druhé světové války přišla o vše, a její dědeček musel na útěku zanechat v rodinném sídle jakýsi nesmírně cenný artefakt. Nyní si přeje jediné – aby milovaná vnučka ztracený poklad našla a přivezla mu ho. Jaká věc může být pro starého pána tak důležitá, a proč právě nyní? Jak to, že se o Annině původu nikdy ani slůvkem nezmínil? Anna se proto vydává do Evropy...

https://www.bux.cz/historicke-romany/the-house-by-the-lake-2

 

Fejetonový hit Anglické listí loni okouzlil mnoho čtenářů. Rodilá Češka Alena Damijo (toho času žijící v Londýně) v něm vtipně a s laskavým humorem popisuje každodenní život au-pair v cizím prostředí. Novináři spisovatelku oceňují podobně jako práce Roberta Fulghuma. Proto se jako na velmi příjemnou, milou, vtipnou a místy i poučnou knížku těším i na její pokračování – Mé anglické sezony, která vychází v nakladatelství Ikar 22. června. Tentokrát se Damijo věnuje i osobnějším tématům – její učitelské kariéře v průběhu roku. Jako oddechovku, ke které se budete vracet, rozhodně doporučuji.

https://www.bux.cz/humor-satira/me-anglicke-sezony

 

Zlo probouzí další zlo! Alex se probudí připoutaná na operačním stole. Muž, který se nad ní sklání, není lékař a volba, do které ji nutí, je nevýslovně absurdní a krutá. Když však Alex znovu procitne, nemá na těle žádné stopy po zranění. A vůbec nikdo jejímu hrůznému zážitku nechce věřit. Alex časem začíná pochybovat o svém zdravém rozumu… Dokud se nesetká s další obětí. Temný thriller Zatímco jsi spala připravuje nakladatelství Alpress na 25. června.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/zatimco-jsi-spala

 

Nesmírně působivý příběh na nevšední téma vás čeká při četbě románu Prostá pravda. Autorka Vypravěčky nebo Velkých maličkostí napsala znovu téměř detektivní příběh, napínavý od začátku do konce. Román plný emocí vás strhne, budete mít pocit, že jste součástí děje. Prostě klasická Jodi Picoult, tak jak ji máme rádi. Zavede nás mezi sektu Amišů. Jejich život je zdánlivě idylický, ale pod závojem zbožnosti a skromnosti u nich planou stejné vášně jako u jiných lidí. Nález mrtvého dítěte v amišské komunitě otevírá spoustu otázek. Katie, která je obviněna, vinu popírá. Její obhajoby se nečekaně ujímá Ellie, která je znechucena prací komerčního právníka a hledá únik i sama před sebou. V kalendáři si zaškrtněte datum 27. června. 

https://www.bux.cz/spolecenske-romany/prosta-pravda-4

 

Žhavá novinka autorek populárních sérií Božský a Vášnivý už byla oceněna v zahraničí – žebříček Amazon.com ji zařadil na 1. místo Best Romance Book od 2017. Miluji tě, nenávidím tě spatří světlo světa 27. června. V lásce a práci je dovoleno vše. Evie se s Carterem seznámí na halloweenském večírku a okamžitě přeskočí jiskra. Pak se ale jejich agentury sloučí a mezi milenci nastává boj o pozice. Vedoucí místo je jen jedno…

https://www.bux.cz/spolecenske-romany/miluji-te-nenavidim-te