Připravujeme

Co bude vycházet - začátek dubna 2018

Iva Pikolonová (29.03.2018)
Noční pták Noční pták

Duben začíná tradičně aprílem - svátkem spojeným s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi. My na vás ale nic hrát nebudeme, vybíráme z NEJzajímavějších kousků, které nám nakladatelé chystají na první dva dubnové týdny. Nabízíme historickou romantiku, sci-fi, thrillery i současnou světovou literaturu. Vybere si i ten nejnáročnější čtenář. Tak jen do toho!

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela. Utajená sestra se objeví 1. dubna.

https://www.bux.cz/spolecenske-romany/utajena-sestra

 

Píše se rok 2066. Zaměstnanec kalifornské univerzity si při astronomickém pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu, a zpomaluje to. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat… Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Mise Saturn - dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech startuje 3. dubna.

Mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda nejen pro fanoušky Marťana. John Sandford, autor 37 knih, znovu a znovu dokazuje svůj talent pro elektrizující příběhy, bohatě vykreslené postavy, mazaný důvtip a ostré dialogy jako břitva. 

 https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/mise-saturn

 

Nejděsivější vzpomínky jsou ty, které si nepamatuješ. 

Když několik žen po nevysvětlitelném nervovém kolapsu spáchá sebevraždu, Frost Easton ze sanfranciské policie má před sebou záhadný případ. Všechny oběti mají jedno společné - byly pacientkami renomované psychiatričky Frankie Steinové, která pomocí sporné terapie vymazává pacientům z paměti traumatické vzpomínky. Kromě Eastona vede vyšetřování na vlastní pěst i Steinová. Oba začnou dostávat tajuplné zprávy od kohosi, kdo se podepisuje jako Noční pták. Případ postupně získává osobní charakter a na povrch vyplouvají dávná tajemství. Steinová musí čelit záhadným výpadkům paměti a Easton zase vrahovi, který zná jeho nejhorší tabu. Počet obětí roste… Úvodní díl série případů Frosta Eastona vychází 3.4. v Edici Světový bestseller.

 https://www.bux.cz/krimi-detektivky/nocni-ptak

 

Fanynkám románů Dívka s perlou nebo Cizinka nabízíme od 3. dubna kombinaci strhujícího milostného příběhu s napínavou historickou detektivou nazvanou Písařka ze Sieny.

Beatrice, mladá doktorka neurochirurgie, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí bratra letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do toskánské Sieny. Bratr se tam zabýval událostmi z období morové epidemie ve 14. století. V Sieně jí zanechal dům a složku s výsledky výzkumu. Beatrice se v domě usadí a stále hlouběji se noří do bratrova bádání. Jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiho, na jehož obrazu šokovaně zahlédne vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně prolnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány. S pomocí Gabriela odhalí spiknutí, jehož důsledky zasahují až do stovky let vzdálené budoucnosti. Stane se ale i něco nečekaného: Beatrice propadne nejen kouzlu Gabriela, ale také středověkého života. V okamžiku, kdy si černá smrt začíná vybírat první oběti, se musí rozhodnout, do které doby skutečně patří. Písařka ze Sieny je příběhem ženy chycené v romantické a nebezpečné pasti lásky.

https://www.bux.cz/spolecenske-romany/pisarka-ze-sieny

 

Technothriller Hráči se smrtí začíná jako klasická záhada zamčeného pokoje. V bytě, který vyhořel, najdou hasiči mrtvého muže sedícího u počítače. Někdo ho krutě mučil a pak zaživa upálil. Místnost byla zamčená zevnitř, okna nevypáčená a bezpečnostní kamery na chodbách domu nikoho nezachytily. Přesto sousedka zaslechla z bytu mužův zoufalý křik: „Dost... dost, Iris!“ Zdá se, že půjde o to, zjistit, kdo Iris je, jak se nepozorovaně dostala do bytu i z něj, a pak ji dopadnout a usvědčit. Jenže mrtvý Gary Coulter měl na sobě v okamžiku smrti zvláštní gumový oblek a navíc byl klíčovým členem týmu, který se podílel na citlivém projektu souvisejícím s obranou Spojených států. Vyšetřování proto přebírá zvláštní agentka FBI Rose Blakeová se svými kolegy a předpokládá, že jim ministerstvo obrany, které projekt zadalo, poskytne všechny potřebné informace. Ovšem projekt byl tak tajný, že Rose musí nejdřív přijít na to, oč vlastně jde, a pak teprve hledat vraha. Pomoci jí můžete od 4. dubna.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/hraci-se-smrti

 

Jedna z největších knižních událostí roku 2018 – Macbeth - vychází již 5. dubna. Norský spisovatel Jo Nesbø v ní ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy. Činí tak strhujícícm způsobem, který čtenáře zcela pohltí. Kniha vyjde ve světové premiéře ve třiceti jazycích včetně češtiny. U nás a na Slovensku ji vydá nakladatelství Práh.

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnout až na vrchol. Nebo může?

 https://www.bux.cz/krimi-detektivky/macbeth-20

 

Dokonalý manžel. Dokonalý nevlastní syn. Dokonalá lež? Když si Rachel vezme Davida, zdá se, že má vše. Stěhuje se do nádherného domu a s novým manželem získává bohatství, lásku i milého nevlastního syna Jamieho. Brzy se ale Jamieho chování změní. Tvrdí, že ho pronásleduje přízrak jeho mrtvé matky. Snaží se Jamie Rachel jen vyděsit, nebo je jeho trauma větší, než si myslela? A proč David odmítá mluvit o tom, co se jeho první ženě před lety stalo? Rachel se noří do hlubin minulosti a její podezření roste. Dítě ohně - strhující psychothriller od autora bestselleru Ledové sestry – můžete mít v knihovničce od 9.4.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/dite-ohne

 

Fredrik Backman (proslavil se především románem Muž jménem Ove) nás potěší netypickou novelou A každé ráno je cesta domů delší a delší 9. dubna. Líčí v ní boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Malý Noah chodí s dědou sedávat na lavičku a povídat si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku. Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni ve stáří přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit. Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal s Noahem na lavičce, kde je stále ještě obklopuje pronikavá vůně hyacintů. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu vůbec nejtěžšímu: umění se rozloučit. 

 https://www.bux.cz/svetova-soucasna/a-kazde-rano-je-cesta-domu-delsi-a-delsi

 

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale také spoustu zážitků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie. Jiná Gabriela Koukalová se představí 11. dubna.

https://www.bux.cz/sport-hry/jina-gabriela-koukalova