Připravujeme

Co bude vycházet - začátek května 2018

Iva Pikolonová (02.05.2018)
Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery

S květnovým knižním veletrhem přichází i přílivová vlna nových literárních hitů! Z bohaté nabídky vybíráme několik zvláště zajímavých kousků, na které nám ve článku o veletrhu nezbylo místo.

Druhou částí trilogie Panský dům a jeho dcery pokračuje 2. května rodinná sága Panský dům. Autorka Anne Jacobsonová sepsala čtivý román o cti, rodinných poutech, touze po pravdě a po svobodě a splnila si svůj dávný sen – podat osud jedné rodiny na pozadí novodobých německých dějin. V prvním díle jsme poznali mladou Marii, děvče ze sirotčince, která nastupuje jako kuchyňská pomocnice v sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Dívka však od začátku vypadá, že tam vůbec nepatří. Velmi brzy si toho všimne slečna Kitty, vášnivá malířka. Přes odpor rodičů z Marie udělá svůj model a brzy i důvěrnou přítelkyni. A protože je Marie nejen výjimečná, ale i krásná, záhy objeví její půvab i Katharinin bratr Paul. Jenže dívka něco skrývá…

https://www.bux.cz/historicke-romany/pansky-dum-a-jeho-dcery

 

Pravda je nebezpečná. Až vražda odkryje temná tajemství minulosti. Spisovateli Manuelu Ortigosovi zemře při dopravní nehodě přítel. Policie případ rychle uzavře jako tragickou nehodu. Manuel jim ale nevěří a chce odhalit pravdu stůj co stůj. Jeho partner Álvaro totiž nebyl tím, za koho ho Manuel po patnáct let známosti považoval. Za pomoci dvou Álvarových přátel z minula společně skládají střípky jeho dvojího života, aby odhalili pravdu o záhadné smrti. Po temném rodinném přátelství můžeme zapátrat od 2. května v mezinárodním bestselleru Toto všechno ti dám od jedné z nejoriginálnějších španělských autorek detektivních románů Dolores Redondové.

https://www.bux.cz/dobrodruzstvi-napeti-thrillery/toto-vsechno-ti-dam

 

O životě v komunistické Severní Koreji toho moc nevíme. Šokující je severokorejská propaganda. Plakáty schválené vůdcem visí na možných i nemožných místech, každý Severokorejec musí povinně nosit v klopě portrét Kim Ir-sena, tajná policie je všude, v hlavním městě mají povolení žít jen privilegovaní… O to překvapivější mohou pro nás Evropany být povídky severokorejského spisovatele, vystupujícího pod přezdívkou Bandi. Prózy vznikaly v letech 1989 až 1995 a byly následně propašovány za hranice. Jedná se o vůbec první soubor protirežimních povídek žijícího autora, který se podařilo propašovat ze Severní Koreje. Totožnost autora se z pochopitelných důvodů přísně tají a pod sbírkou sedmi povídek je podepsán pseudonymem Bandi, což v korejštině znamená „Světluška“. Kniha vzbudila velký ohlas v zahraničních médiích, vyšla již ve více než třiceti zemích. Žalobu – zakázané příběhy propašované ze Severní Koreje chystá nakladatelství Plus na 3. května.

https://www.bux.cz/svetova-soucasna/zaloba-zakazane-pribehy-propasovane-ze-severni-koreje

 

Knihy Tami Hoag jsou překládány do více než dvaceti jazyků a prodávají se jak na běžícím páse. U nás autorku vydává nakladatelství Euromedia a 9. května se od ní dočkáme další krimi Hořká sezóna. Sam Kovac dostane na stůl brutální dvojitou vraždu. Známý univerzitní profesor a jeho manželka byli ve svém domě rozsekáni obřadním japonským samurajským mečem. Oproti tomu jeho bývalou parťačku Nikki Liskovou zaměstnává dvacet pět let stará nevyřešená vražda detektiva z oddělení sexuálních zločinů. Když se však stopy obou zločinů, které dělí čtvrtstoletí, náhle zkříží, musí Kovac s Liskovou rychle nalézt odpovědi, než vrah znovu udeří.

https://www.bux.cz/krimi-detektivky/horka-sezona

 

Beletristický debut Poslední iluze: Ztracení švédského odborníka na řeč těla a metody ovlivňování mysli Henrika Fexeuse se očekává 8. května. Fexeus je autorem i několika titulů z oblasti psychologie a asi nejznámějším z nich je kniha Naučte se číst myšlenky, která vyšla v roce 2016 i česky. Těšte se na napínavou urban fantasy odehrávající se hluboko pod ulicemi dnešního Stockholmu. Ky objeví za stěnou ve svém pokoji něco, co nikdy poznat neměla. Na druhém konci města žije Adam. Okolní svět se mu začíná sám od sebe přetvářet před očima. Co si o tom má myslet? Zbláznil se snad? Někdo ho na každém kroku pozoruje. Chce svým pronásledovatelům uprchnout a tak se octne v podzemních tunelech…

https://www.bux.cz/fantasy/posledni-iluze-ztraceni

 

Série sebevražd vrcholových sportovců? Ne, vraždy, které jsou spojeny s „náhlými úmrtími“ dalších čínských atletů. Případ má rozlousknout čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská Běžkyně. Ta ale záhadně zmizí… Pátý díl série Čínské thrillery si pořídíte od 15. května.

https://www.bux.cz/krimi-detektivky/bezkyne