Aktuality

Co se děje v literárním světě - říjen 2019

Zuzana Stejskalová (03.10.2019)
Robert Fulghum Robert Fulghum

Literatura není jen samotářské hobby! Stejně jako se nám v říjnu roztrhl pytel s kvalitními tituly, množí se i akce pro všechny čtenáře, spisovatele, knihkupce a milovníky čtení. Pokud se v množství akcí

Mezi 3. a 29. říjnem 2019 bude v České republice na turné známý americký spisovatel, Robert Fulghum. Při té příležitosti představí knihu U Devíti draků a jedné ovce – druhý díl trilogie Opravář osudů. Kniha o Američanovi s českými předky, který u nás najde domov, práci i životní lásku, je dalším z Fulghumových dárků pro tuzemské čtenáře. 

Dnes (3. října) začíná v Táboře festival malých nakladatelů Tabook. Potrvá až do 6. října a představí se na něm celá řada známých českých i zahraničních spisovatelů.

5. října 2019 se v Kongresovém centru v Praze koná čtvrtý ročník literárního festivalu Young Adult a New Adult literatury HumbookFest. Pokud fandíte mladým žánrům, není co řešit! Pozvání na tuto akci přijala např. Mary E. Pearsonová, Jay Kristoff, Theo Addair nebo známý rapper Raego, který bude v říjnu vydávat svou autobiografii.

Víkend 11. až 12. října patří Podzimnímu knižnímu veletrhu v Havlíčkově Brodě. Na 29. ročníku se setkáme s mnoha českými autory – s Michalem Vieweghem, Arnoštem Vašíčkem, Václavem Větvičkou, Irenou Douskovou a mnoha dalšími. Za pozornost určitě stojí autogramiáda Petry Dvořákové, která zde představí svůj nový román Chirurg.

Ve dnech 16. - 20.10. se v Praze uskuteční Festival spisovatelů. Potkat se zde můžete například s Michaelem Cunninghamem.

25. října startuje již po osmé Knihománie, která letos nabídne 32 bestsellerů ze 22 nakladatelství. Těšit se můžeme například na novinku z pera Larse Keplera nebo novou detektivku Jefferyho Deavera. Na své si ovšem přijdou i příznivci Ládi Hrušky - bude vycházet jeho první kniha pro děti.