Recenze

Copatá máma je vtipná antikoncepce

Redakce (08.09.2016)
Copatá máma je vtipná antikoncepce Copatá máma je vtipná antikoncepce

Ještě před vydáním jsme přečetli horlivě očekávanou vtipnou novinku Copatá máma od nakladatelství YOLI. Naše dojmy? Jde o skvěle napsanou vtipnou knihu, která ale může mnoha teenagerům změnit život. A zmínili jsme už, že je vtipná?

„Já si to miminko nechám,“ prohlásí hlavní hrdinka Copaté mámy a netuší, nakolik se jí touto větou obrátí život naruby. I když možná ano. Abychom jí nekřivdili, musíme uznat, že devatenáctiletá Lucie je na svůj věk velice vyspělá – nebo ji k tomu snad donutily okolnosti?

Když začne mít poprvé podezření, že by mohla být „v tom“, odmítá si to přiznat. Jde jenom o nějakou virózu, utěšuje se. Jenže pak si udělá těhotenský test a má jasno. Všechny její plány se během okamžiku rozplynou vniveč a místo školy a kariéry se Lucčinou prioritou číslo jedna stává miminko.

„Zkazíš si život! Co všechny tvoje plány? Co vejška a Itálie? Co když vám to s Tomášem nebude klapat? Vždyť jste spolu spali sotva pětkrát a ty už z něj chceš udělat tátu?!“

Autorka Barbora Bečvářová říká, že Copatou mámu napsala jako knihu, kterou by si bývala ráda přečetla v době, kdy sama těsně před maturitou zjistila, že je těhotná. V knize se prolínají humorné pasáže s těmi vážnějšími, čerstvě dospělá Lucie díky těhotenství zjistí, kdo jsou její skuteční přátelé, a ujasní si mnohé sama o sobě.

Naštěstí je tady životní krédo její maminky: „S úsměvem jde všechno líp!“

COPATÁ MÁMA je vlastně taková veselá antikoncepce. Ukazuje mladým lidem možné důsledky jejich jednání, přesto ale zůstává optimistická a zábavná. Život totiž člověku nachystá momenty, na které se prostě nedá připravit! Máte se na co těšit, tuhle knihu si fakt přečtěte!