Čtenářské recenze

Čtenářská recenze: Ileana Abrevová

Renata Petříčková (26.07.2018)
Kouzla pro úspěšný život Kouzla pro úspěšný život

Věříte, že kouzla mohou změnit váš život k lepšímu? Zamysleme se nad celým systémem rituálů a „kouzel“, která záměrně dávám do uvozovek. Ono tady možná ani nejde o magii, ale o kombinaci přeměny myšlení, zjitření vnitřního vlastního záměru, a spousty zkušeností našich předků. V knize Ileany Abrevové jsem si všimla všech těchto úspěšných pilířů, které z magie dělají vlastně něco, co je zcela v souladu s životními cykly a moudrostí přírody.

Kouzelné knihy od I. Abrevové u nás za výhodné ceny najdete zde: https://www.bux.cz/autor/30976-abrevova-ileana

Hledáte-li maličkou, ale obsahově velmi bohatou knihu základů rituálů, které vychází z moudrosti předků a starých spirituálních vědění z celého světa, jste na správné adrese. Autorka pochází z Kuby, žije však v Austrálii, takže ve své knize pojala možná velmi široký kus světa.

Bílá a černá magie?

Nerada rozděluji magii na černou a bílou, ačkoliv jsem si celkem jista, že zlé slovo, nepřejícnost a pomlouvání za zády může mít na člověka nepříjemný dopad. Tím hůř, když o tom víte. Stejně tak podpora ze strany druhých lidí zase člověka povzbudí a dodá sil. Na tom není nic divného. Černá magie v jistých kruzích určitě existuje a není to nic, o co by člověk stál.

Tady se dostáváme ale do kouzel a přání a rituálů, které jsou vedeny jako pozitivní. A pro každodenní použití.

Co v knize najdete? Jednotlivá témata, ve kterých se dozvíte vše o svíčkách, barvách, bylinkách, léčivých koupelích, o krystalech, významech barev. A pak i jednotlivá kouzla, jak si přivolat milého, jak utišit hněv milované osoby, kouzla pro spřízněnou duši, jak si přičarovat pozitivní první schůzku, dobrou práci, rodinnou pohodu. A u toho všeho mi pomalu docházelo, že se tady dostáváme znovu k tomu jedinému, co dle mého názoru skutečně funguje:

Vědomí přímého záměru

Všechna tato kouzla jsou vlastně rituály, které nám mají pomoci napřímit své vědomí k plnému soustředění se na svůj záměr. Mají nám dodat odvahy, sebedůvěry, mají více dát světu vědět, že TOHLE opravdu chceme!

A pak se dějí zázraky, když už ne ty vnější, tak ty vnitřní, protože o to odhodlanější budeme a nepřehlédneme drobné křižovatky a šance vedoucí k našemu cíli.

A faktem také je, že některé informace mají prostě obecnou platnost už snad věky věků. Červená barva posiluje, černá chrání před zlou magií, před vysílením, bílá očišťuje a modrá je léčivá a uklidňující.

Do čeho vložíme červenou barvu, ať už jakýmkoliv způsobem – to nám bude růst. V tom bude stupat vášeň. Znáte třeba to s červenou peněženkou, která přitahuje peníze?

Do černé se rádi zahalíme, když potřebujeme na chvíli klid od vnějšího světa, oddělit se. Ochránit se. Vymezit se.

Do modré pak v době, kdy jsme, nebo chceme být vyrovnaní, nebo dělá dobře nemocnému tělu či duši.

A na závěr jedno kouzlo z knihy: Nejste si jisti tím, co vlastně cítíte, nebo co chcete?

Kouzlo k odhalení pravých citů

Do misky plné vody kápněte tři kapky růžového oleje, přidejte okvětní lístky z jedné růže a sodalit. Nechte misku tři dny stát. Pak kámen vyndejte a noste ho blízko u srdce. Pomůže vám zjistit vaše pravé city.

Jak jednoduché, že? Ano, „kouzla“ mohou zajistit úspěšný život, protože si díky nim srovnáte myšlenky, směr a priority. A začnete na tom vážně makat!

Knížka je skvělou „kuchařkou“ pro chvíle, kdy se potřebujete více soustředit na nějakou životní oblast a rádi si hrajete, rádi hledáte souvislosti, rádi pobýváte ve vlastním usebrání a soustředění. A rádi vyčkáváte na správné příležitosti ve svém životě.