Čtenářské recenze

Čtenářská recenze: Michal Pohludka - Jak zvládnout práci manažera

Kamila Ševčíková (23.08.2018)
Jak zvládnout práci manažera Jak zvládnout práci manažera

Chcete se stát manažerem? Jste absolvent a vstupujete do pracovního procesu? Máte pochybnosti o sobě ve funkci manažera? Víte, co je time management a jak být efektivní? Na tyto a spoustu dalších otázek Vám odpoví kniha Jak zvládnout práci manažera.

Knihu u nás za výhodnou cenu najdete zde: https://www.bux.cz/zivotni-pomoc-psychologie/jak-zvladnout-praci-manazera-cesti-lidri-a-zajimave-osobnosti-poodkryvaji-tajemstvi-sveho-uspechu

Michal Pohludka je úspěšným manažerem, který svou kariéru nastartoval v jedné globálně operující americké společnosti, kde působí dodnes. Podílel se na několika významných projektech. Jeho prvotinou je kniha Byznys trip, která vznikla na základě facebookového blogu Život korporátního vedoucího (pod tímto pseudonymem byla kniha i vydána).

Kniha Jak zvládnout práci manažera je určena všem, kteří se chtějí rozvíjet, zlepšovat a budovat kariéru. Je rozdělena do deseti kapitol, každá kapitola nabízí čtenáři vhled do profesního života úspěšných lídrů, kteří na základě vlastních zkušeností předávají své cenné rady. Je knihou motivační a zároveň praktickým pomocníkem.

Obsahuje mj. popisy metod řízení, stadia, kterými prochází členové týmu při uvedení změn do praxe, organizaci pracovního času... Tato i další témata jsou zde vysvětlena také pomocí grafů. Grafy jsou smysluplné a jednoduché k pochopení, i proto knihu může číst každý bez ohledu na to, zda funkci manažera vykonává či ne.

Absolventovi je kniha dobrým rádcem a směrnicí, jak se chovat při výběrovém řízení, na co si dát při pohovoru pozor, na co se zaměřit a zároveň motivační příručkou, jak v životě uspět.

Kniha je psaná srozumitelně a jednoduše, každý si zde najde to své. V knize hovoří čeští lídři z různých odvětví a ukazují moderní přístupy manažera ke svému týmu a práci. Je zde kladen též důraz na skloubení osobního života s profesionálním a praktické rady a zkušenosti, které jsou důležité pro úspěšné zastávání manažerské pozice. Příběhy lídrů jsou velmi inspirativní.

Život přináší nestandardní situace, různorodost v lidském chování, vnímání a chápání. Na to se autor v knize zaměřil. Snažil se poukázat na to, co v praxi doopravdy funguje.

Na závěr bych si dovolila z knihy citovat: ,,Proto zahoďte strach, zahoďte obavy, že uděláte chyby, protože ty dělá každý, a vrhněte se do práce manažera po hlavě. Jak se říká v jedné pohádce, skočte do toho s námořnickou rozvahou a pracujte na sobě každý den.“